WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Канада - Реферат

Канада - Реферат

півдні Альберти, Саскачевана та Манітоли, які називають степовими провінціями. Лаврентійська низина знаходиться в сприятливих кліматичних умовах - помірний клімат та родючий грунт. Тут знаходиться економічний центр країни. Апппалачські гори розташовані на південному сході Канади. Вони багаті на корисні копалини. Середня висота гірської гряди не перевищує 600 м. На північний захід від Аппалачських гір лежить Канадський Щит, який складається в основному з гранітів та гнейсів. Там багато боліт, озер, річок з порогами. З заходу та півдня Канадський Щит охоплює ланцюг озер - від Великого Ведмежого до Великих озер. На захід від Канадського Щиту розташовані Великі рівнини. Їх південна частина - Внутрішні низини - сільськогосподарський центр країни, 75% всіх земель, що обробляються. На узбережжі Тихого океану розкинулися Кордильєри - на 2,5тис. км з півночі на південь і на 750 км з заходу на схід. На сході вони називаються Скелястими горами, на заході - Береговим хребтом. Середня висота гір - 2-3 тис. м над рівнем моря.
Рослинний та тваринний світ
Значна частина земель Канади - тундра та тайга. Обробляється лише 8% земель, а більше 50% території вкрито лісами, в яких багато цінних порід деревини. Особливу цінність представляють собою глицеві породи: дугласія, гігантська туя, бальзамічна піхта, чорна та біла ялиці. Для півдні ті південного сходу країни характерні тополя, жовта береза, дуб та клен, символ Канади. Промислове значення має хутровий звір, на який багата тайга. За запасами деревини Канада поступається Росії та Бразилії, а у перелісі на душу населення вона стоїть на першому місці у світі.
В тундрі влітку ростуть мхи, лишайники, трава та квіти. В лісотундрі - карликові дерева. Прерії та рівнини вкриті бородачем, полином, ковилем.
Різноманітний і тваринний світ Канади. В тундрі проживають північний олень, тундровий вовк, заєць-біляк, білий ведмідь, песець, в лісах - ведмідь, вовк, лисиця, рись, білка, заєць, куниця, бобер, лось, олень, в степах - польові миші, кроти та ховрахи. На озерах та арктичних островах мешкають мільйони перелітних птахів. В заповідниках Канади можна зустріти бізонів, які були майже повністю винищені з приходом європейських поселенців на материк.
Прибережні води багаті на рибу: на заході - лососеві (чавича, кета, горбуша), а на сході - тріскові породи та оселедці.
Клімат
Клімат країни варіює від арктичного на півночі до помірного на півдні. На більшій частині Канади континентальний клімат, на західному та східному узбережжях - морський, на півдні - помірний, наближений до субтропічного. Середня температура січня на крайній півночі -350 С, на півдні -200 С, на сході узбережжя -50 С, на заході -40 С, липень - від 50 С на крайній півночі до 220 С поблизу кордону з США. Опади більше всього випадають в прибережних районах (до 2 500 мм на рік), а менше всього - в центральній частині країни (200 - 500 мм). В зимовий час вся Канада покривається снігом, а більшість річок та озер замерзають.
Холодні маси повітря з Арктичного узбережжя легко досягають півдня країни, охолоджена маса повітря - помірних широт. Гірські гряди Канади розміщені вздовж меридіанів і не захищають південну частину країни від впливу арктичних холодів. Тільки південно-західні та південно-східні райони країни відрізняються м'ким морським кліматом.
Річки та озера
Канада славиться своєю густою та повноводною сіткою річок. Канаду перетинають такі могутні ріки, як Макензі, Колумбія, Ніагара, ріка Св. Лаврентія та багато інших. Макензі є самою довгою річкою всієї північної частини материка: її довжина - більше 4,5 тис. км.
Майже 2/3 всіх річок Канади відноситься до басейну Північного Льодовитого океану. Скрізь, крім самої південної частини країни, річки покриваються кригою на період від 5 до 9 місяців на рік. Такі річки, як Ніагара та р. Св. Лаврентія відіграють важливу роль в економіці Канади. Вони служать транспортними шляхами між Канадою та США, а також джерелами електроенергії, яку виробляють ГЕС, побудовані на них.
Багата на пороги річка Колумбія, яка лежить у західній частині країни, також підходить для гідробудівництва, але в якості транспортного шляху її майже не використовують. Озер в Канаді, великих і малих, нараховується близько 4 мільйонів. Самі великі - це Великі озера, Велике Невільниче, Велике Ведмеже та ін. Озера Канади неймовірно красиві завдяки своїй чистій воді та мальовничим скелястим берегам. Вода в них - прозоріша повітря. Озера - улюблене місце відпочинку канадців.
Корисні копалини
Канада може похвалитися природними багатствами, які представляють більшу частину таблиці Менделєєва: кольорові, рідкоземельні та благородні метали, уран, залізна руда, нафта, природний газ, вугілля, азбест, поташ, калійні солі.
Родовищами вугілля багаті передгір'я Скелястих гір, Альберта та Аппалачі, прибережні провінції. Залізу руду добувають в районі озера Верхнього, півострова Лабрадор та в Кордильєрах. Канадський Щит - комора країни з багатими родовищами нікелю, міді, заліза, кобальту, платини та урану. В Аппалачах можна знайти запаси азбесту, кам'яного вугілля, золота, срібла та кольорових металів. Кордильєри містять родовища кольорових та благородних металів.
Населення
Населення Канади нараховує всього 30,3 млн. чоловік (дані 1997 року), причому більша його частина живе на вузькій смузі вздовж кордону з США шириною в 160 км та довжиною в 6 000 км. Зростанню населення в рівній мірі сприяє імміграція та природний приріст населення (число новонароджених мінус число померлих). В період з 1991 по 1996 роки населення Канади зростало щорічно на 1,1%, що являється самим високим показником з країн великої сімки. Канада представляє приблизно 0,5% населення земної кулі. За оцінками експертів, в 2026 році Канада буде нараховувати 36,2 млн. мешканців.
Більшість канадців, 76,6%, живуть в містах, а 23,4% - в сільській місцевості. Згідно останнього перепису населення, 31% населення Канади (8,61 млн.. чол.) живуть у трьох найбільших містах країни - Торонто, Монреалі, Ванкувері. Тривалість життя в Канаді - 74,9 років для чоловіків та 81,4 років для жінок. Це один із самих високих показників у світі.
За статистикою, середній розмір сім'ї у Канаді складає 3,1 чоловік, в який включено 1,3 дітей. Розмір сім'ї залишається незмінним з 1991 року.
Населення провінцій
Альберта
В провінції Альберта проживає 2,4 млн. канадців, коріння яких не так легко прослідкувати. До 1880 років провінцію населяли в основному корінні жителі Північної Америки, але пізніше їх

 
 

Цікаве

Загрузка...