WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Франція - Реферат

Франція - Реферат

США (2001).
Структура ВВП в 2000 році:
" Сільське господарство, лісівництво та рибальство - 3,3%
" Промисловість та будівництво - 25,7%
" послуги та інше - 71%
Економічний ріст у 2001 році становив 2,1%
Інфляція: 1,7% (2001)
Кількість працездатного населення становить 40,5% населення країни (2000)
Структура працездатного населення (1997):
" Сільське господарство, лісівництво та рибальство - 4%
" Промисловістьта будівництво - 25%
" Послуги та інше - 71%
Рівень безробіття: 8,9% (2001)
Експортуються верстати, транспортні засоби, літаки, хімічні та фармацевтичні вироби, напої, сталь та залізо, а також пластмаса. Головними експортними партнерами Франції є: країни ЄС 61% (Німеччина 14%, Великобританія 10%, Іспанія 9%, Італія 9%, країни Бенілюксу 8%), а також США 9% (2000).
Імпорт: верстати, транспортні засоби, літаки, хімічні вироби, а також пластмасові вироби. Головні імпортери: країни ЄС 63% (Німеччина 17%, країни Бенілюксу 10%, Італія 9%, Великобританія 8%) і США 7% (2000).
Торговельний баланс - експорт: 293,3 млрд. доларів США, імпорт: 292,6 млрд. доларів США (2001). Франція межує з Бельгією, Люксембургом, Німеччиною, Швейцарією, Італією та Іспанією. Франція займає крайню західну частину Європейського материка. За формою її територія вписується в шестигранник (французи так і називають свою країну - l'Hexagone - шестикутник). Морські кордони країни мають більшу довжину, ніж сухопутні. На сході країна омивається Атлантичним океаном, на півдні - Середземним морем, на півночі - протокою Ла-Манш.
Лувр - древній замок французьких королів - сьогодні виглядає так, як він виглядав ще в епоху Генріха ІV і Людовика XІІІ, коли була почата кардинальна перебудова середньовічного будинку. Нині це один з найбільших у світі музеїв. І хоча в його гігантській експозиції поряд із шедеврами зустрічається і безліч другорядних добутків, Лувр по праву займає ведуче місце серед світових художніх збор.
У Лувр можна потрапити двома способами, і обоє вони уражають уяву. Перший, найпоширеніший - з вулиці Риволи або із саду Карусель - через знамениту скляну піраміду, що викликала стільки суперечок серед аматорів мистецтва. Другий - безпосередньо зі станції метро "Пале-рояль-Лувр": відвідувач попадає в гігантський підземний торговий центр і, подорожуючи по його переходах, непомітно для самого себе виявляється в "залі Наполеона" - на території одного із самих грандіозних у світі музеїв.Незважаючи на достаток різномовних і путівників, що безкоштовно роздаються, розібратися в луврской топографії з першого погляду важко. Лувр має сімох "департаментів" і три "крила", а також чотири рівні (не вважаючи підземного, де розташовані гардероб, каси й інформація). Перший і другий рівні називаються відповідно "ре-де-шоссе" і "антресоль", а третім і четвертий - першим і другим поверхами. На ділі ж усі виявляється просто. "Департаменти" тут означають розділи експозиції. Таких департаментів Лувр нараховує сімох: живописів, графіка, скульптура, прикладне мистецтво, а також стародавності - східні, римськ і давньоєгипетські. Ці департаменти розташовуються по трьох крилах будинку (имеющим власні імена - Ришелье, Денон і Сюлли). Кожний департамент має свої підрозділи. Образотворчі мистецтва поділяються відповідно до тієї або іншої художньої школи, стародавності - по епохах.
Музей д'орсэ
Один із прекраснейших музеїв Франції, музей д'орсэ, лежить на левом бережу Сени, саме напроти саду Тюильри й іншого славнейшего художнього сховища - Лувра. Подібно Лувру, він дав своє ім'я набережної, на якій знаходиться. Не кожна столиця і навіть не кожна держава може похвастатися музеєм, настільки повно і завораживающе воплощающим саму душу мистецтва країни - так, як музей д'орсэ втілює душу французького мистецтва. Якщо ви, будучи в Парижеві, не встигли прогулятися по Лувру - це прикро. Але якщо ви не відвідали музей д'орсэ - можна вважати, що дух Франції в його щонайзробленій повноті залишився вам невідомий.
Мулен де ЛА Галетт
Наприкінці XІ століття, напередодні Всесвітньої виставки правління Орлеанской залізниці приймається за будівництво нового вокзалу на місці зруйнованого палацу д'орсэ. Будинок вокзалу з'єднувало в собі праці кращих архітекторів і досягнення новітньої техніки.
У 1900 році французький художник Едуард Детай писав: "Вокзал чудовий і виглядає як палац образотворчих мистецтв". Він виявився пророком: будинок вокзалу д'орсэ, що поступово застарів технічно і нарешті закинутого, у 1986 році одержало друге життя як музей французького мистецтва середини XІ - початку XX століття, де добутку і самого Детая займають не останнє місце. Нечасто можна зустріти таку гармонію між архітектурою музею і його експозицією. Збережений у максимальній недоторканності вокзал епохи модерну з його галереями, скляним дахом і гігантського годинник на протилежному від входу торці стилістично складає єдине ціле з прикладним мистецтвом "art nuveau", живописом французьких символістів і гордістю експозиції - картинами імпресіоністів: Ренуара, Дега, Моне, Мане, Сезанна й інших.
Національний музей Середньовіччя (Терми Клюни)
Любою куточок Парижа уражає дивною історичною насиченістю. Аматорів Парижа классицистского, Парижа епохи Людовиков, чекають сади Тюильри і Люксембургу. Бажаючої доторкнутися до пишного Парижа Третьої імперії можна порадити прогулятися по Великих Бульварах. Шанувальникам же Парижа середньовічного пряма дорога в Латинський квартал. Дійсні фанатики середньовічної романтики не пройдуть повз Національний музей Середньовіччя, розташованого в самому серці Латинського кварталу - на куті бульварів Сан-Мішель і Сен-Жермен.
Давним-давно, коли Париж ще звався Лютецией і був частиною гігантської Римської імперії, на цьому місці розташовувалися терми, залишки яких збереглися дотепер і складають частина музею. Пізніше поруч з античними руїнами з'явилися будинку, у тому числі - резиденція Пьера ДА Пустую, що возглавляли на початку XІ в. одне із самих значних абатств середньовічної Франції - Клюни в Бургундії. Сто років спустя інший абат Клюни, Жак д'амбуаз, вирішив реконструювати паризьку резиденцію абатів Клюни, що і було зроблено між 1485 і 1500 роками. Збережене до наших днів будинок - шедевр пізньої, так називаної "палаючої" готики.
Ніцца. Музей Крокувала
Музей Марка Крокувала в Ніцці цілком урочисто іменується "Le Musee Natіonal Message Bіblіque Marc Chagall". По-російському це звучить

 
 

Цікаве

Загрузка...