WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Суспільно-географічні особливості світової агропродовольчої проблеми та її вплив на фізичне здоров’я населення - Реферат

Суспільно-географічні особливості світової агропродовольчої проблеми та її вплив на фізичне здоров’я населення - Реферат

перевиробництво продовольства. Дуже жорсткі євростандарти і директиви встановлені і в тваринництві - тварини повинні жити краще, ніж люди. Прийнявши до ЄС нових членів із слабкою економікою і слабкими можливостями, Європа від них відвернулась: ті вливання, які зараз проходять значно менші обіцяних до вступу. На наступному етапі буде зроблено обмеження у виробництві сільгосппродукції, ковбас, молочних виробів, пивоваріння [Гончаренко В. Восточная Европа после вступления в Евросоюз // Мир. - 2006. - №3. - С. 8-9.].
Сукупні обсяги підтримки аграрного сектора, в цілому, в ЄС становили 49%, США - 24%, Японії - 65%, Канаді - 20%, Швейцарії - 73% [Осадчий С.О. Механізм державного регулювання розвитку аграрного сектора економіки // Економіка АПК. - 2002. - № 12. - С. 69.]. Чи варто запроваджувати таку політику або її елементи в Україні? За оцінками ОЕСР у 1995 р. споживачі з ЄС заплатили за харчові продукти майже на 53 млрд. доларів США більше, ніж це було б у випадку без САП [8, с.72]. Оскільки в Україні умови гірші, то будь яке підвищення цін на продовольчі товари навіть на незначний відсоток прямо призводить до зниження життєвого рівня населення.
У Європі та світі застосовується сучасні підходи та методи поліпшення якості, рівня ділової досконалості та управління довкіллям, зокрема, згідно вимог міжнародних стандартів ISO, бо якість аграрної продукції - головна умова її конкурентоспроможності. Згідно даних цієї організації, у 2002 р. Україна представила 269 сертифікованих систем, а Великобританія (1-е місце) - 66760, Італія та Німеччина, відповідно, 48109 та 41629. Стає зрозумілим хто буде домінувати на ринку основних продовольчих товарів. А оскільки Україна за своїми показниками випереджає ряд країн СНД та Балтії (Бєларусь, Литву, Латвію, Середня Азія), можна також очікувати експортної орієнтації продовольства саме на ринки цих країн, що підтверджує вплив кількості сертифікованих систем якості на конкурентоспроможність товару.
На наш погляд, варто звернути увагу на ще одну проблему супутню продовольчій: хімічні замінники і продукти трансгенного походження та їх вплив на здоров'я населення. При ознайомленні з переліком інгредієнтів на етикетках харчових виробів, стає зрозумілим, що у їжі, наприклад, американців стає все більше хімічних замінників або синтетичних продуктів.
Перші живі змінені організми (ЖЗО) як комерційні продукти, з'явились на світовому ринку 10 років тому і з часом стали використовуватись при виробництві сільськогосподарської продукції. Останніми роками відбувся прискорений вихід на поля трансгенних рослин з різними господарсько-корисними ознаками: у 1996 р. у світі під посівами трансгенних сортів рослин було зайнято близько 1 млн. га, а в 2002 р. - 52,6 млн. га (з них 35,7 млн. га - у США). Розвинені країни мають врегульовану національну правову базу щодо застосування ЖЗО (закони і нормативні акти діють у США, Канаді, Росії, ПАР, Євросоюзі). У деяких країнах-претендентах на вступ до ЄС ЖЗО вивільняються у широких масштабах, а в більшості із них не існує повноцінного моніторингу імпорту агропромислової продукції та структур для перевірки товарів на генетичну забрудненість. Для цих країн генетично модифіковані сільськогосподарські товари та харчові продукти, що узаконені до моменту їх вступу до Союзу, але не схвалені в ЄС, потрібно буде усунути з ринку, що буде коштувати дуже дорого [Московська Н. Трансгенна епідемія // Урядовий кур'єр. - 2003. - № 49. - С. 10.]. Крім того, на ринку України та Росії є достатньо продуктів отриманих за допомогою генної інженерії імпортного походження.
Ряд дієтологів вважає, що американці не вживаючи в їжу злаки, ягоди та інші продукти багаті на летрил , внаслідок чого відчувають збільшення рівня онкологічних захворювань. Вони звернули увагу, що більшість злаків були гібридизовані і від летрилу позбавлені методом генної інженерії [Эпперсон Р. Невидимая рука. - СПб: СЗ Ф ИНЭС, 1999. - 450 с., с.402-403].
Відомий французький д-р медицини Л. Брокер відмічав, що в ЄС з населенням приблизно 320 млн. чол. (до розширення), онкологічні захворювання щорічно уражають до 2,7 млн. чол., що складає приблизно 8,5% населення, а серйозні захворювання вражають від 16 до 18 млн. чол. Із цієї кількості онкохворих 60% помирає, що складає біля 1,62 млн. чол. Із 16-18 млн. хворих важкими недугами помирає до 10%, що складає від 1,6 до 1,8 млн. летальних випадків [Броуэр Л. Фармацевтическая и продовольственная мафия / Пер. с франц. - К.: Издательский дом "Княгиня Ольга", 2002. - 280 с., с. 59]. Кількість ракових захворювань у найрозвинутіших країнах за останні 10 років збільшилась на 30% і рак вражає зараз і дітей, причому не тільки раннього віку, але і новонароджених. Імунна система людини стає все менш стійкою внаслідок хімічного забруднення і частих вакцинацій.
Наприклад, 80% онкологічних і серцевих захворювань можна виключити за допомогою простих змін гастрономічних звичок: зменшити споживання м'яса і збільшити кількість свіжих овочів і фруктів у раціоні. Сухі сніданки, дитячі продукти, арахісова олія, заморожена піцца, заморожені рибні палички, а також сотні борошняних виробів містять штучні жири (або частково гідрогенізовані олії) збільшують кількість передчасних смертей від серцевих захворювань у країні більш, ніж на 100 тисяч у рік, а їх вживання можна розцінювати як серйозну загрозу для здоров'я нарівні з палінням. Уживання такої їжі пов'язано зі збільшенням ризику серцевих захворювань, раку, діабету й інших хвороб. Їхня їжа також містить багато хімічних добавок, деякі з який можуть викликати нездужання чи порушення в дітей. Лікарі американської державної служби охорони здоров'я заявляють, що порушення культури харчування і зв'язане з ним ожиріння стають причиною смерті 300 тис. американців щорічно.
Як бачимо їжа, що ми споживаємо, буквально насичена хімічними сполуками, небезпечними для нашого здоров'я. Поза всяким сумнівом, різні синтезовані хімічним шляхом сполуки не можуть виявитисянейтральними для організму. Відома неправда прикривається нібито бажанням нагодувати людей, але ж у своїх країнах ці продукти фірми-виробники не реалізують, а поставляють їх у країни, що розвиваються, до яких зарахували і нашу.
Таким чином, можна констатувати, що держава, суспільство, сім'я, індивід повинні приділяти належну увагу не тільки кількості, але і якості харчування. Основою якого повинна бути натуральна їжа, що мінімально піддавалась хімічним обробкам при приготуванні. Крім того, важливе значення для організму має піст, а не голодування і дієта без віри і молитов. В той же час, вирішення продовольчої проблеми в симбіозі з успіхами в галузі охорони здоров'я сприятиме сталому соціально-економічному розвитку регіонів (країн та територій світу) і процесу відтворення, апріорі демографічному відтворенню.
ЛІТЕРАТУРА.
1. Броуэр Л. Фармацевтическая и продовольственная мафия / Пер. с франц. - К.: Издательский дом "Княгиня Ольга", 2002. - 280 с.
2. Гончаренко В. Восточная Европа после вступления в Евросоюз // Мир. - 2006. - №3. - С. 8-9.
3. Кондрашов А. Євросоюз перед расширением // Столичные новости. - 2002. - № 39. - С. 7.
4. Лукінов І.І. Продовольча безпека та її гострота у світовому вимірі // Економіка АПК. - 2001. - №4. - С. 33-36.
5. Московська Н. Трансгенна епідемія // Урядовий кур'єр. - 2003. - № 49. - С. 10.
6. Осадчий С.О. Механізм державного регулювання розвитку аграрного сектора економіки // Економіка АПК. - 2002. - № 12. - С. 69.
7. Політика та розвиток сільського господарства в Україні. За ред. Ш. Фон Крамона-Таубаделя, С. Зорі та Л.Штріве. - К.: Альфа-Принт, 2001. - С. 126-148.
8. Реформування сільського господарства в Україні: широке поле. За ред. Ш. Фон Крамона-Таубаделя та Л. Штріве. - К.: Фенікс, 1999. - С. 67-74.
9. Україна на шляху до Європи. За ред. Хоффмана Л., Мьоллерс Ф. - К.: Фенікс, 2001. - С. 190-204.
10. Эпперсон Р. Невидимая рука. - СПб: СЗ Ф ИНЭС, 1999. - 450 с.
________________________________________

 
 

Цікаве

Загрузка...