WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Країнознавча характеристика Камеруну - Реферат

Країнознавча характеристика Камеруну - Реферат

дол. у розрахунку на душу населення. У 2002-2003 середньорічні темпи економічного росту утримувалися на рівні приблизно 8,4%.
Товарне виробництво
Частка оброблюваних земель складає 15% площі країни. Велика їхня частина використовується під культури для внутрішнього споживання. Основні продовольчі культури - маніок, банани, таро і кукурудза в південних районах і просо і сорго в північних. Деякі селяни зайняті вирощуванням експортних культур - шоколадного і кавового дерев, бананів і бавовнику. У Західній провінції мається невелике число великих плантацій олійної пальми, каучуконосів, чаю і бананів. Більшая частина цих господарств перебуває у віданні Корпорації розвитку Камеруну, створеною британською колоніальною адміністрацією ще в 1947.
Серед нечисленних промислових підприємств виділяється невеликий алюмінієвий завод у місті Едеа, що працює на привізній сировині з Гвінеї; уся його продукція експортується. Створення в Камеруну цього виробництва було обумовлено наявністю дешевої електроенергії, вироблюваної на місцевої ГЕС. У країні функціонує також нафтопереробний завод у Лімбі, целюлозно-паперовий комбінат, текстильні і взуттєві фабрики й ін. Щорічно заготовлюється ок. 2 млн. куб. м деревини, переважно коштовних порід.
Загальна довжина залізниць 1175 км, а автомобільних - 64, 5 тис. км. Порт Дуала залізницями зв'язаний з містами Нгаундере і Нконгсамба. У Дуале знаходиться головний аеропорт країни, його пасажирооборот у 1996 склав 362 тис. чоловік. Крім того, маються міжнародні аеропорти в Яунде і Гаруа.
Зовнішня торгівля й інвестиції
По вартості імпорт країни, як правило, перевищує експортні надходження. У 2003 імпорт оцінювався в 1204 млн. дол., а експорт - у 1758 млн. дол. Головні торгові партнери - Франція і франкомовні країни Африки, а також країни ЄС. Основні статті експорту - нафта, кава, какао-боби, деревина й алюміній. Імпортують головним чином промислові товари. Через границю з Нігерією ведеться украй вигідна (легальна і контрабандна) торгівля імпортними товарами, промисловими виробами місцевого виробництва і сільськогосподарською продукцією.
В економічному розвитку Камеруну важливу роль грають приватні іноземні інвестиції, по більшій частині французькі. Іноземні інвестори фінансували будівництво промислових підприємств, у тому числі алюмінієвого заводу в Едеа. У 1996 приплив приватного капіталу склав 28 млн., а обсяг прямих іноземних інвестицій 35 млн. дол.
Грошовий обіг і банківська система
Камерун входить у зону французького франка і використовує франк КФА, емісію якого здійснює загальний Центральний банк для країн колишньої Французької Екваторіальної Африки і Камеруну. Кредитні відносини регулюються Центральним банком за узгодженням з національними комітетами країн колишньої Французької Екваторіальної Африки і Камеруну.
5. Визначної пам'ятки
Яунде (Yaunde, Yaounde), столиця Камеруну, адміністративний центр Центральної Південної провінції. 178 тис. жителів (1976). Заснована в 1888 як центр німецької колоніальної адміністрації. У 1922 оголошений столицею Східного Камеруну (підмандатної території Франції). З 1960 столиця незалежного Камеруну.
Яунде - одна із самих тихих і спокійних столиць Африканського континенту, практично все місто розташоване уздовж головної вулиці - авеню Кеннеді і на навколишніх її пагорбах. До півночі від Площі Кеннеді розташований великий ремісничий і торговий район Сентр Артисинел, що славиться своїми виробами місцевих ремісників і художників. Тягнуться на декілька кілометрів на північний захід від центру "справжні африканські квартали" Меса, Моколо і Брикетері - краще місце для того, щоб покуштувати дійсної камерунської кухні і поспостерігати за побутом місцевих жителів. У декількох кілометрах до півночі від розташованого в центрі міста Монастиря Бенедиктинців знаходиться Камерунський Музей Мистецтв. Незважаючи на свої невеликі розміри він має прекрасну колекцію камерунського і західного мистецтва, включаючи ритуальні атрибути і маски, зброю і прикраси місцевих племен.
Дуала - найбільше і найстарше місто країни, з численними будинками в колоніальному стилі, мальовничим Аква Пелейс Готель, Музеєм Дуала і величезним відкритим ринком Артисинел Камерунейс - кращим місцем для придбання місцевих сувенірів.
Буеа, що була столиця німецького протекторату Західний Камерун, у даний час служить кращою відправною крапкою до мальовничої гори Камерун (4070 м.) - однієї з головних природних визначних пам'яток країни. З площадки в Маунтін Готель відкривається мальовнича панорама на саме місто, що нагадує класичні англійські маєтки і прилягаючі відроги гір, покриті вічнозеленими тропічними лісами і смарагдово-зеленими альпійськими лугами.
Фумбан - один із кращих центрів відпочинку в країні і важливий центр традиційного національного мистецтва, місто в центральній частині Камеруну. Тут знаходяться Королівський палац, музей Султана, вулиця Ремісників Рю де Артизанс і Музей Мистецтв і Традицій. Коштовності і прикраси бамун, виставлені в Ройал Пелейс (Королівському Палаці), музеї Мистецтва і Традицій залучають сюди велика кількість туристів.
Крібі - кращий морський курорт країни, володіє багатокілометровими білосніжними пляжами в районах Ебунджа і Лонджи, численними ресторанами, панами, дискотеками і відмінно обладнаним водяним центром, особливо привабливим для рибалок. Крібі, можливо, у майбутньому стане одним із кращих бальнеологічних курортів Африки, тому що тут виявлені поклади вулканічних солей з унікальним складом, що містить практично усі відомі мікроелементи. Район Бафусам - Баменда має поклади вулканічних солей з унікальним складом, що містить практично усі відомі мікроелементи, і в майбутньому, можливо, стане одним із кращих бальнеологічних курортів Африки.
Національний парк Ваза - розташований на крайній півночі Камеруну, цей заповідник становить інтерес для аматорів африканської флори і фауни.
Висновки
Отже, Камерун на сході межує з Чадом і Центрально-африканською Республікою, на півдні - з Конго, Габоном і Екваторіальною Гвінеєю, на заході - з Нігерією. На півночі омивається озером Чад, на заході - затокою Біафра.
Площа країни 475 442 км2.
Камерун має чотири яскраво виражених топографічних регіони. На півдні прибережна рівнина, зайнята густими екваторіальними джунглями. У центрі країни - масив Адамана - гірське плато висотою, до 1370 м. Далі на північ - савана. На крайній півночі країни - гори вулканічного походження, які поростили лісом. Тут знаходиться гора Камерун (4095 м), найвища точка Західної Африки і діючий вулкан. Головні ріки країни: Санага, Логоне і Бенуе.
У жовтні 1961 року північна частина Британського Камеруну одержала незалежність як Республіка Камерун, південначастина приєдналася до Нігерії. У 1972 році Східний Камерун і Республіка Камерун об'єдналися в одну державу. Камерун є членом ООН, Організації африканської єдності й асоціативним членом ЄС.
Використана література
1. Географічна енциклопедія. В 4-х книгах. - К., 1996-98.
2. Країни світу. Словник-довідник. - К., 2003.

 
 

Цікаве

Загрузка...