WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Країнознавча характеристика Камеруну - Реферат

Країнознавча характеристика Камеруну - Реферат

середньорічна температура - вище 28°.
Рясні опади харчують густу річкову мережу. Камерунські ріки відносяться до двох басейнів: атлантичному і басейну оз. Чад. Найбільше значення для країни мають ріки Санага і Ньонг. Річкова мережа має значні можливості для використання вод з метою водопостачання і зрошення, для рибальства, а також для одержання електроенергії. Особливо великі гідроенергетичні ресурси рік атлантичного басейну. Використання більшості рік як шляхів сполучення утруднено через достаток порогів і водоспадів.
Багатий і різноманітний рослинний світ країни. Вузька смуга узбережжя зайнята мангровими заростями, найбільш густими в устя р. Вурі. Берегову низовину і південь країни займають вічнозелені вологі ліси, де рослинність утворить непрохідні хащі, дерева досягають висоти 60 - 70 м і ростуть у чотири-п'ять ярусів. У камерунських лісах, що покривають близько 1/3 території, виростають майже всі тропічні види дерев. Найбільш типові фікуси, хлібне дерево, евкаліпти, пальми. Багато коштовних порід, що користаються попитом на світовому ринку: різні види червоного, дерева, такі, як акажу, сипо, сапеле; ебенове дерево, жовте дерево й інші, які дають цінну вибрану будівельну деревину. Багато порід дерев з винятково твердої (важкої) деревиною, серед них один з видів знаменитого залізного дерева - азобе; його деревина використовується в портовому господарстві і для виготовлення шпал.
В міру просування на північ вологі тропічні ліси усе більш поступаються місцем відкритим просторам, зайнятим савановим рідколіссям, що переходить у типові савани. Тут росте знаменита слонова трава висотою 3 - 5 м і навіть вище. Серед моря трав розкидані окремі акації, деякі види пальм, баобаби. Зустрічаються зарості камерунського колючого молочаю, що досягає 50 див у діаметрі і висоти 10 м. Сік цього дерева отрутний, і місцеві мисливці використовують його для змазування стріл.
На широті міста Марва лісисті високотравні савани змінюються сухими, а далі опустиненими саванами. Тут переважають сланкі колючі чагарники, хирляві дерева зі скривленими стовбурами. У долинах рік Логоне і Шари царює болотиста рослинність і розкинулися великі луги.
Розмаїтість клімату і рослинності обумовлює багатство тваринного світу. Тропічні ліси буяють мавпами, тут зустрічаються горили, у тому числі камерунська горила, що належить до самих великих видів. Поширені також шимпанзе, білоносі гвенони, бабуїни, макаки й ін. У лісах виявлений ендемичний вид лемура-ангвантибо, схожий на плюшеве ведмежа. Багато птахів (понад 750 видів), змій, серед них чорна деревна змія, великий королівський пітон. Біля водойм добре себе почувають крокодили і черепахи, у тому числі величезних розмірів "камерунська черепаха". Багатий у лісах, як і в саванах, світ комах.
Савани - царство копитних (буйволи, великі антилопи, жирафи, чорні носороги), хижаків (льви, леопарди), великих птахів (страус, дрохви, марабу й ін ).
Уряд Камеруну вживає заходів по охороні коштовних тварин. З 1974 р. у країні діє Державна служба національних парків. Великою популярністю в Африці користається камерунський національний парк Ваза (до північного сходу від Марва). Вважають, що живучі в парку череди антилоп (до 40 видів) нараховують понад 40 тис. голи. У заповіднику Бубанджида (до південно-сходу від Гарва, на границі з Чадом) живе багато чорних носорогів, леопардів, у ріках водяться бегемоти і крокодили.
Дуже багата водяна фауна. У прибережних водах Гвінейської затоки зустрічається понад 130 видів риб, серед яких багато коштовних промислових, а також краби, креветки, лангусти. Багаті прісноводними рибами ріки басейнів Вури, Санага, Ньонг, а на півночі - басейнів Бенуе, Логоне і Чаду.
3. Населення
Населення Камеруну (по оцінці на 1995 рік) складає близько 13275000 чоловік, середня щільність населення близько 28 чоловік на км2.
У країні проживає близько 200 етнічних груп, що говорять на 24 мовах.
Найбільші групи: бамілеке - 30%, фулані - 7%.
Мова: французький, англійський (обоє державні), численні африканські прислівники (в основному групи банту).
Віросповідання: язичники - 25%, християни - 53%, мусульмани - 22%.
Середня тривалість життя (на 1992 рік): 55 років - чоловіка, 60 років - жінки.
Рівень народжуваності (на 1000 чоловік) - 44.
Рівень смертності (на 1000 чоловік) - 11.
Столиця - Яунде.
Найбільші міста:
Дуала (810000 чоловік),
Яунде (649000 чоловік),
Нконг-самба (130000 чоловік),
Марва (123000 чоловік),
Бафусам (113000 чоловік),
Фумбан (50000 чоловік).
4. Економіка
Уряд Камеруну починало чималі зусилля для економічної інтеграції західної і східної частин країни. Однак як і раніше економіка Східного Камеруну, де в основному зосереджений промисловий сектор, забезпечує велику частину державних доходів і робочих місць. Видобуток нафти в районі бухти Ріо-дель-Рей в узбережжя Західного Камеруну, що почалася в 1970-і роки, помітно підвищила його значення для економіки країни. У 1985 видобуток нафти тут досяг 9,2 млн. т, але в наступні роки безупинно скорочувалася й у 1998 складала менш 4,7 млн. т. Розвідані запаси нафти оцінюються усього в 35 млн. т. Міжнародний консорціум на чолі з американською нафтовою компанією "Ексон" планує будівництво нафтопроводу довжиною 1 тис. км, що з'єднає нафтоносний басейн Доба на півдні Чаду з камерунським портом Крібі. Доходи Камеруну від транспортування нафти по цьому нафтопроводі можуть досягти 350 млн. дол. Це дозволить частково компенсувати втрати за рахунок скорочення валютних надходжень від експорту нафти. На шельфі в районі границі з Нігерією і біля Крібі виявлені родовища природного газу, запаси якого оцінюють у 110 млрд. куб. м.
У 1997 на долю видобувної промисловості приходилося 20% ВВП, що обробляє - 10%. У цілому Камерун залишається аграрною країною. У сільському господарстві зайнято приблизно 70% самодіяльного населення, воно дає 40% експортних надходжень і 41% ВВП, що у 1997 склав 9,2 млрд. дол. Виробництво продовольства росло більш швидкими темпами, чим населення. З 1994 по 1996 індекс обсягу виробництва продуктів харчування зріс з 83 до 114. Камерун цілком забезпечує себе продовольством.
Зайнятість населення
Чисельність самодіяльного населення за період з 1990 по 1997 зросла з 4 до 6 млн. чоловік, причому 38% приходиться на частку жінок. У 1997 більш трьох чвертей населення Камеруну були зайняті в сільському господарстві. Приблизно 381,4 тис. чоловік були найманими робітниками, з них біля 20% було зайнято в землеробстві і тваринництві. Ще 66,2 тис. чоловік працювали в торгівлі і на транспорті, біля 103,7 тис. чоловік - у промисловості і 36,9 тис. - у будівництві. У країні відчувається недостача кваліфікованих фахівців. У приватному секторі економіки частина керівних посад займають французькі фахівці. Програма впровадженнямісцевих кадрів, яка проводилася урядом у 1970-і роки, була згорнута після вступу країни на шлях лібералізації економіки наприкінці 1980-х років.
Державні доходи
У 2003 році ВВП Камеруну складав 6741 млн. дол., чи біля 650

 
 

Цікаве

Загрузка...