WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Характеристика туристично-рекреаційного потенціалу Росії - Реферат

Характеристика туристично-рекреаційного потенціалу Росії - Реферат

Океану - Баренцовим, Білим, Карським, Лаптєвих, Східносибірським і Чукотським - на півночі; Балтійським морем - на північному сході; Чорним, Азовським і Каспійським морями - на південному заході; Беринговим, Охотським і Японським морями - на сході.
Балтійське і Чорне моря забезпечують вихід Росії до Атлантичного океану. Порти Балтійського моря мають велике значення, але проходи до портів Фінської затоки заблоковані льодом протягом кількох зимових місяців. Тихоокеанські порти Владивосток і Находка через льодову блокаду не можуть приймати судна в середньому 110 днів на рік.
Для забезпечення проходу у заполярний Мурманськ доводиться використовувати криголами протягом 50 днів на рік. Навігація Північнім морським шляхом від Мурманська до Тіксі (море Лаптєвих) припиняється щорічно на дев'ять місяців, а влітку вона підтримується лише за допомогою криголамів і повітряної розвідки.
Порти Росії не мають виходу у відкритий океан. Санкт-Петербург і Калінінград розташовані на Балтійському морі, яке з'єднується з Північнім морем (протоками) Ересунн і Каттегат; чорноморські судна повинні проходити через (протоки) Босфор і Дарданелли у Турції; Владивосток і Находка відрізані від океану Японськими островами, а вихід із Мурманська до Атлантичного океану здійснюється уздовж берегів Скандинавії.
Озера. Каспійське море на півдні Росії є найбільшим озером у світі. Його площа - 376 тис. кв. км, об'єм води - 78 тис. куб. км, рівень - на 27 м нижче рівня Світового океану, а найбільша глибина - 1025 м. Північна частина Каспію дуже мілководна (5-8 м). Каспійське море за солоністю (12-13 г/л) поступається океанам; у ньому водиться і прісноводна, і морська риба. Протягом багатьох років це море відступало, оскільки стік впадаючих у нього річок, в основному Волги, Уралу, Кури й Тереку, був меншим, ніж випаровування з його поверхні. З 1960-х років ця тенденція посилилася у зв'язку зі створенням на Волзі водосховищ і зрошувальної системи. Відповідно через обміління нерестовищ скоротилися улови осетрової риби. У 1980-х роках рівень Каспійського моря почав підвищуватися, однак причини цієї зміни поки що не з'ясовані.
Байкал у Сибіру - найглибше в світі озеро (його максимальна глибина - 1620 м). Тут зосереджено близько 20% всіх запасів прісної води на поверхні Землі (23 тис. куб. км). Повний кругообіг придонних вод займає вісім і більше років.
Довжина Байкалу - 636 км, середня ширина - 48 км, площа - 31,5 тис. кв. км. Озеро замерзає із січня по квітень, а температура води навіть влітку не піднімається вище 13о градусів C, за винятком мілководних ділянок. В озеро впадає більше 300 великих і малих річок, а витікає з нього тільки одна - Ангара.
Озеро Байкал тектонічного походження; воно утворилося понад 25 млн. років тому. У ньому мешкають близько 2,6 тис. видів рослин і тварин (включаючи ендемічну байкальську нерпу).
Ладозьке озеро, розташоване на північному заході Росії, є найбільшим з озер Європи. Площа його - 17,7 тис. кв. км, глибина - близько 230 м. Розташоване по сусідству Онезьке озеро займає площу 9,72 тис. кв. км, його глибина сягає 127 м.
Найбільша кількість озер і водосховищ зосереджена в північно-західній Росії і Західному Сибіру. Багато великих водосховищ створено дамбами, що перегородили великі річки. Серед них - Рибінське, Горьківське, Куйбишевське, Саратовське і Волгоградське водосховища на Волзі, Нижнєкамське - на Камі, Цимлянське - на Дону, Новосибірське - на Обі, Красноярське - на Єнісеї, Братське та Усть-Ілімське - на Ангарі.
Річки. Найбільші річки Росії (Об, Єнісей, Лена) впадають у Північний Льодовитий океан. Найбагатоводніша ріка - Єнісей (585 куб. км/рік), а найдовша - Об (від джерела Іртиша) - має довжину 5410 км і щорічно виносить в океан найбільшу кількість твердих речовин (16 млн. т). Всі сибірські ріки починаються в горах і течуть з півдня на північ. Крім названих, у Північний Льодовитий океан впадають Північна Двіна, Печора, Онега і Мезень у європейській частині Росії і П'ясина, Хатанга, Анабар, Яна, Індигірка, Колима в азійській частині країни.
Серед річок, що стікають в моря Атлантичного океану - Кубань і Дон впадають в Азовське море, а також Нева і Нарва, які впадають у Балтійське море. Нева - коротка (довжина - 74 км), повноводна річка, яка витікає з Ладозького озера; у її дельті розташований Санкт-Петербург.
Річка Волга, найдовша в Європі (3 694 км), впадає у Каспійське море. Вона поєднана каналами з Доном (і звідси з Азовським і Чорним морями), а також із Балтійським і Білим морями (через Неву і Північну Рухатиму).
Тихий океан приймає стік всіх річок російського Далекого Сходу, в тому числі Анадиря, Камчатки, Пенжини та Амуру. Повноводний (403 куб. км/рік) Амур, довжиною 2824 км, на значній своїй довжині утворює кордон з Китаєм.
Незважаючи на велику кількість річок, внутрішнім водним транспортом перевозиться менше ніж 5% всіх вантажів. Це пояснюється тим, що більшість судноплавних річок скута льодами від чотирьох до дев'яти місяців на рік, а також широтним напрямком вантажопотоків. Росія володіє найбільшими у світі запасами гідроенергії, які зосереджені переважно у Сибіру. Грандіозні гідроенергетичні проекти були здійснені на ріках Ангара і Єнісей, але вони віддалені від західних районів, де існує проблема нестачі енергії.
Рослинний і тваринний світ Росії. Основні рослинні пояси - тундра, тайга, змішані ліси, лісостеп і степ.
Тундра (північний пояс) займає більше ніж 10% території Росії. Основна рослинність тундри - лишайники, мохи, труй і чагарники. Більша частина тундрових районів має багаторічну мерзлоту.
На південь від тундри розташована тайга, що займає близько 65% території Росії. На європейській частині країни переважають ялина та сосна, а в Сибіру - листвениця.
Зону змішаних лісів становлять хвойні породи дерев, береза, осика, липа і клен.
Серед широколистих лісів на заході переважають дуб, липа і клен, на сході - береза. На південь і південний схід від зони широколистих лісів знаходиться лісостеп. Це район розвинутого сільського господарства.
Степ займає більш засушливу територію на південь від лісостепу. Дерева там ростуть лише в низинах річок. Грунти степів вважаються найродючішими у світі та ідеально підходять для таких зернових культур, якпшениця.
У східній частині Передкавказзя і на Прикаспійській низовині степ переходить у напівпустелі і пустелі, де з рослинності переважають ковил, полинь і солянки.
Субтропіки займають вузьку причорноморську смугу, що захищена на північному сході Кавказьким хребтом.
Біля берегів Північного Льодовитого океану водяться білий ведмідь, морж, тюлень, гагари і чайки. У тундрі - заєць, лемінг, песець, вовк, куріпка і біла сова. Перелітні птахи, включаючи гусей, лебедів, качок, крячок і куликів, гніздяться у тундрі протягом короткого північного літа. Північний олень навесні мігрує тундрою на північ, де заводить потомство, а на зиму повертається у тайгу.
Серед тварин російської тайги виділяють лося, кабаргу, рись, вовка, песця, бурого ведмедя, росомаху, куницю, горностая і соболя. Крім того, у тайзі живуть єнотовидний собака, полівки, бобри, пищухи і білки (у тому числі бурундук і летяга). З птахів водяться тетерев, шишкар, кедрівка, дятел, сойка і різні види сов.
У змішаних і широколистих лісах великі тварини майже повністю знищені внаслідок сільськогосподарського освоєння територій. Збереглися невеликі популяції кабана, бурого ведмедя, благородного оленя, бобра, борсука та норки. У лісах Східного Сибіру зустрічаються кабан, лось, зубр.
3. Визначної пам'ятки Росії
Росія - країна з багатовіковою історією і багатою культурою. Деякі

 
 

Цікаве

Загрузка...