WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Великобританія – загальна характеристика - Реферат

Великобританія – загальна характеристика - Реферат

Північній Ірландії. Великобританія здавна спеціалізується на виробленні шкіри і є світовим експортером шкіряних виробів. Фабрики, що займаються шкіряним виробництвом, розташовані повсюдно, однак значна їхня частина зосереджена в Ланкаширі, Йоркширі, Мідлендсі, околицях Лондона. Великобританія займає третє місце у світі по виробництву взуття. Щорічно продається більш 200 мільйонів пар взуття. Швейна промисловість Великобританії є найбільшою в Європі. Великобританія є великим експортером одягу. Основними центрами швейної промисловості є Лондон, Лидс і Манчестер.
Харчова промисловість
У харчовій промисловості Великобританії зайнято понад 860 тисяч чоловік. Асортимент виробленої продукції досить різноманітний.
У Великобританії дуже велике споживання хлібобулочних і кондитерських виробів, шоколаду і какао. Більш 2/3 усього хліба виробляється в автоматизованих пекарнях, де хліб випікається, ріжеться й упаковується практично без утручання людини. У менш великих пекарнях роблять різне печиво, торти і настільки популярні серед англійців кекси. Британські бісквіти відомі на увесь світ, і доход від їхнього експорту складає більш 12 мільйонів фунтів стерлінгів. Британія поставляє на експорт близько 30% світового шоколаду. Доход від експорту шоколаду складає щорічно до 14 мільйонів фунтів стерлінгів.
Також Великобританія спеціалізується на виробництві фруктових джемів і готових фруктових начинок для пирогів, що широко експортуються в різні країни світу .
Щорічно Великобританія експортує більш 700 тонн свіжоморожених фруктів і близько 120 тонн морожених овочів.
Серед м'ясних продуктів переважає виробництво шинки і бекону традиційних англійських продуктів.
Широко розповсюджений випуск алкогольної продукції. Всесвітньою популярністю користуються Шотландський скроні, джин, ель.
Сільське господарство
Для Великобританії характерний помірний і досить вологий клімат з невеликими перепадами температури протягом року, що створює сприятливі умови для розвитку сільського господарства.
Велика частина використовуваних сільських угідь зайнята пасовищами (близько 80%). Менша частина території зайнята сільськогосподарськими культурами, що в основному вирощуються в Східній Англії.
Картопля вирощується практично повсюдно. Однієї з основних культур є цукровий буряк, вирощувана в Східній Англії і Линкольншире, де розташовані основні заводи по переробці цукру.
Важливими посівними культурами є також пшениця, ячмінь, овес, вирощувані в Англії, Північній Ірландії і на східному узбережжі Шотландії.
На півдні Британії в районі Дувра розташовані нечисленні фруктові сади.
Молочне тваринництво відіграє важливу роль у сільському господарстві Великобританії. Слід зазначити, що натуральне молоко знаходить більш широке застосування, чим кисломолочні продукти. Виключення складає Північна Ірландія, де зосереджена основне виробництво молочних продуктів. Розведенням молочної худоби займаються переважно на південно-заході Англії. Великобританія відома на увесь світ своїми породами м'ясної і молочної великої рогатої худоби. Поголів'я його складає близько 11,6 млн. У горбкуватих районах Шотландії розводять в основному породи чорну уэльську і галлоуэй, а на рівнинах абердинску білу і герефорд. У зв'язку з епідеміями коров'ячого сказу (хвороба Крейцфельда Якоба) і ящура в останні роки молочне і м'ясне тваринництво випробують жорстоку кризу.
У Британії є всі умови для розведення овець. Велика увага приділяється виведенню нових порід, як м'ясних, так і тонкорунних. У горах Шотландії розводяться спеціальні породи гірської худоби. Свинарство особливе розвито в східних районах Англії. До 30% свинини йде на виготовлення бекону, а інше на виробництво м'ясних продуктів.
Оскільки Великобританія іздавна є морською державою, традиційним промислом вважається рибальство. Основу промислу складає тріску, камбала, оселедець, сиг, форель, устриці і краби. Частка риби складає до 80% загального улову. Основна маса риби виловлюється у водах Кельтського моря, на заході і півночі Шотландії, півдні Англії. Основні рибні порти це Кінгстон на - Халлі, Грінсбі, Флітвуд, Північний Шилдс, Абердин і інші .
Транспорт
У Великобританії нараховується більш 300 морських портів, щорічний вантажообіг яких перевищує 140 млн. тонн. Найбільшими портами є: Лондон, Ліверпуль, Глазго, Саутгемптон. Основні судноплавні ріки Темза, Северн, Дувр, Трент. Створення швидкісної залізниці під Ла-Маншем спростило сполучення між Великобританією і материком. Одночасно зменшилося навантаження на порти півдня країни. Швидкісні автомагістралі, що простягнулися з півночі на південь, зв'язують різні частини країни. Від великих міст автостради розходяться по радіальних напрямках . Так від Лондона розходяться шосе на Дувр, Йоркшир, Кардифф, а від Бірмінгема в Брістоль, Манчестер. Довжина залізниць 37,8 , а автомобільних 358 тис. кілометрів.
Величезне значення для розвитку транспорту мають мости і тунелі, багато з яких входять до складу швидкісних трас.
Туризм
Щорічно у Великобританію прибуває більш 12 млн. туристів з різних країн світу , що відвідують великі культурно-історичні центри: Лондон, Единбург, Кардифф, Манчестер, Ліверпуль, Брістоль. Не меншою популярністю користується невеликі всесвітньо відомі міста-музеї, такі як Стратфорд-на-Айвоні, Віндзор, університетські центри Кембридж і Оксфорд. Курорти Великобританії зосереджені в основному на південному узбережжі Англії (Брайтон). Аматори гірського туризму й альпінізму можуть насолодитися красами Шотландії. Жителі міст люблять проводити уік-енд на природі в заміській зоні.
Ірландське питання
На початку XX ст. невирішеним залишалося ірландське питання, що загострилося у 80 - 90-х роках минулого століття. Ірландське суспільство зосередилось на боротьбі за самоуправління (гомруль) всередині Британської імперії. Парламент декілька разів відхиляв законопроект про гомруль, і радикальна ірландська інтелігенція вирішила боротися за повну самостійність Ірландії. Очолила боротьбу "партія шинн фейн", яка ставила за мету створення національного ірландського уряду.
У 1912 р. ліберальний уряд виніс на розгляд у парламенті білль про гомруль, який передбачав створення ірландського парламенту і місцевих органів влади зі збереженням урядової влади в руках англійського намісника. Палата лордів двічі від-хилила законопроект, і протягом двох років, поки він розглядався, консерватори зуміли активізувати анти ірландськінастрої в Ольстері - найбільш розвиненій частині Північної Ірландії, населеній переважно англійцями і шотландцями. На відміну від ірландців-католиків, вони були протестантами і заявили, що не допустять переходу Ольстера під управління ірландського парламенту. Створювалися багатотисячні загони волонтерів, які відкрито готувалися до бойових дій. У відповідь формувалися озброєні загони в Ірландії. Назрівала громадянська війна. Англійські військові підтримували протестантів Ольстера.
У вересні 1914 р. уряд лібералів і палати общин втретє прийняли закон про гомруль, але виключили Ольстер із сфери його дії. Набрання законом чинності відкладалося до закінчення Першої світової війни.
Національний прапор Великобританії

 
 

Цікаве

Загрузка...