WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Великобританія – загальна характеристика - Реферат

Великобританія – загальна характеристика - Реферат


Реферат з економічної географії
Великобританія - загальна характеристика
Великобританія (Об'єднане Королівство) - острівна держава, велика частина території якого розташована на двох великих островах, розділених водами Ірландського моря.
Загальна площа Великобританії складає 244 017 кв. км.
Населення Великобританії 58 395 тисяч чоловік.
Офіційно країна називається Об'єднане Королівство Великобританії і Північної Ірландії. У його склад входять чотири країни: Англія, Шотландія й Уельс, розташовані на острові Британія, і Північна Ірландія. Остання розташована на одному острові з Незалежною Республікою Ірландія. Таким чином, загальну сухопутну границю Великобританія має тільки з Ірландією.
Британські острови лежать у північно-західного узбережжя Європи. Британські острови оточені безліччю дрібних островів. На південно-заході від острова Британія розташовані острови Силли, а до Півночі від Уельсу острів Англси. На західному і північному узбережжях Шотландії розташовані численні дрібні острови, що входять до складу Великобританії. Найбільш важливими з них є Оркнейські Шетландскі острова.
З заходу Великобританія омивається водами Атлантичного океану, а зі сходу водами Північного моря.
З півдня Великобританія граничить із Францією найближчим і найбільш розвитим сусідом, що має з нею загальні водні границі. Основне сполучення між державами здійснюється через протоку Ла-Манш (британці називають її "Англійський канал"), по дну якого наприкінці двадцятого століття був прокладений тунель для швидкісного залізничного сполучення. До цього сполучення між двома країнами здійснювалося водним або повітряним шляхом.
Також найбільш близькими сусідами Великобританії є Бельгія і Нідерланди, значно далі розташовані Данія, Німеччина, Норвегія.
Таким чином, ЭГП Великобританії є одночасно сусідським і приморським, що украй вигідно для економічного розвитку країни, хоча, безсумнівно, має визначені мінуси в стратегічному і військовому відношенні .
Адміністративна карта Великобританії неодноразово мінялася, тому що приєднання країн, що складають Об'єднане королівство, тривало століттями. Кожна незалежна держава має свою столицю або адміністративний центр. Офіційною столицею Великобританії є Лондон, оскільки об'єднання земель відбувалося навколо Англії.
У вісімнадцятому-дев'ятнадцятому століттях Великобританія, будучи на першому місці у світі за рівнем розвитку економіки, створила колосальну колоніальну державу, що займала майже чверть території планети. До Британських колоній відносилися Індія, Пакистан, Афганістан, Канада, Австралія, Нова Зеландія і значна частина Африки. У двадцятому столітті Англійські колонії стали незалежними державами, але багато хто з них входять у Британську Співдружність, очолювану Британським монархом. У 1921 році південна частина Ірландії відокремилася від Великобританії і стала незалежною державою.
Територія Столиця Площа, тис. кв. км. Населення, млн. чол.
Англія Лондон 136,36 48,708
Шотландія Единбург 78,77 5,132
Уельс Кардіфф 20,77 2,913
Північна Ірландія Белфаст 14,12 1,64
Клімат Великобританії
Так як Великобританія лежить на островах, то клімат тут дуже специфічний. На клімат дуже впливає тепла течія Гольфстрім. Клімат в країні вологий і м'який. Середня температура не піднімається вище 320 С влітку і не опускається нижче 100 С взимку. Озера і річки замерзають дуже рідко у всі пори року дуже часто йде дощ. Загальна середня кількість опадів є 1100 мм. Найвологіші місяці із вересня по січень. Крім того, Британія знаменита своїми туманами. Іноді тумани такі густі, що неможливо побачити щось у межах 2 або 3 метрів. Кожний, хто приїжджає до Великої Британії говорить, що вона здається єдиним великим красивим парком.
Політична система Великобританії
Великобританія конституційна монархія.
Форма державного устрою Великобританії - конституційна монархія. Монархія є найдавнішою з усіх нині існуючих форм державного правління, причому у Великобританії наступність королівської влади була порушена усього лише один раз за десять століть існування держави.
Нинішня королева Великобританії Єлизавета Друга походить з роду Саксонського короля Эгберта, що об'єднав Англію в 892 році і Малькольма Другого, що правив у Шотландії з 1005 по 1034 р.
Монарх у Великобританії є головною особою держави. Юридично монарх керує виконавчою владою, є верховним головнокомандуючим Британською армією. Але фактично, у результаті змін, що відбувалися протягом багатьох століть, монархи втратили абсолютну владу. Корольова править державою за згодою кабінету міністрів, тобто "царює, не править".
Органом законодавчої влади є двопалатний парламент, що складається з Верхньої палати - палати Лордів і Нижньої палати - палати Громад. Засідання проходять у будинку Парламенту, що є однієї з визначних пам'яток Лондона. 650 членів Палати Громад обираються громадянами Великобританії один раз у п'ять років, у той час як членство в Палаті Лордів передається в спадщину в родинах потомствених дворян.
Таким чином, королева представляє державу на міжнародній арені і є символом влади. Виконавча влада належить кабінетові міністрів, формованому парламентською більшістю.
Серед різноманіття політичних партій Великобританії ведуча роль належить двом найбільшим партіям. Це - консерватори (торі) і лейбористи (віги). Консерватори відображають інтереси земельної аристократії і частини великої буржуазії. Ліберали користуються підтримкою буржуазії і значної частини робітничого класу.
Схема уряду Великобританії
Населення Великобританії
Населення Великобританії складає більш 58 мільйонів чоловік. Національний склад: англійці більш 80%, шотландці 10%, валлійці (корінні жителі Уельсу) 2%, ірландці 2,5%.
Значна частина населення сповідує протестантизм. Виключення складає Північна Ірландія, більшість жителів якої є католиками. Північна Ірландія є місцем постійних конфліктів на релігійному і національному ґрунті.
З 1921 року близько 40% населення проживають у сімох найбільших міських агломераціях з центрами в Лондоні (Великий Лондон), Манчестері (Південно-східний Ланкшир), Бірмінгемі і Вольверхемптоні (Західний Мідленд), Глазго (Центральний Клайдсайд), Бредфорді (Західний Йоркшир), Ліверпулі (Мерсісайд) і Ньюкасі-на-Тайні (Тайнсайд). Рівень урбанізації у Великобританії складає 91%. Частка сільського населення дуже невелика.
В останні роки спостерігається помітний приплив населення з країн, що розвиваються, в основному з країн Африки, Азії і Латинської Америки.
Освіта
Система середньої освіти у Великій Британії включає початкову школу, середній та старші класи. Діти починають ходити в школу в 5 років. Школа є обов'язкова до досягнення 16-річного віку. Існує 2 системи державних шкіл, які залежать від того, в якому графстві вони знаходяться. Система А: початкова школа (від 5 до 11), середня школа (від 11 до 16-18). Система Б: І школа (від 5 до 8),середня школа І ст. від 8 до 13 і ІІ ст. від 13 до 16-18.
У початковій школі діти вчаться малювати кольоровими олівцями й фарбами, ліплять із пластиліну й працюють із папером і клеєм, пізніше вони починають вивчати алфавіт, вчаться писати, читати й рахувати. В

 
 

Цікаве

Загрузка...