WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Панама, загальна характеристика - Реферат

Панама, загальна характеристика - Реферат

міді в Серро-Чойча і Рио-Пинто. У провінції Верагуас у 1980 минулому розвідані родовища золота і срібла.
Нафтові родовища були відкриті в 1980 на шельфі біля островів Сан-Блас і в 180 км до сходу від міста Панама. У 1982 уряд схвалило проект будівництва нафтопроводу з затоки Чирики на тихоокеанському узбережжі до Бокас-дель-Торо на узбережжя Карибського моря, де передбачається звести термінал для завантаження танкерів. Вартість проекту оцінюється в 250 млн. дол.
Енергетика. У 1983 Панама одержала 56% енергії за рахунок імпортованої нафти, 27% - деревини, 11% - гідроелектростанцій і 6% - віджилок цукрового очерету. До 1976 енергетика країни повністю залежала від імпорту нафтопродуктів; але вже до 1979 2/5 електроенергії вироблялося на власних гідроелектростанціях.
Транспорт. Транспортна система Панами традиційно була орієнтована на зовнішній світ, а не на внутрішні області країни. Після будівництва трансокеанського каналу залізниця , що перетинала перешийок, була занедбана, і в Панамі залишилися лишилися лише дві короткі залізничні вітки в районі бананових плантацій: одна на карибському, інша на тихоокеанському узбережжі. Довжина залізниць Панами - 238 км. З заходу на схід, від границі із Коста-Рикой до границі Колумбії, країну перетинає Панамериканське шосе. У 1980 загальна довжина панамської дорожньої мережі складала 8530 км. У країні мається 115 аеродромів. Сучасний аеропорт у місті Панама є найважливішим транзитним пунктом, що зв'язує Північну і Південну Америку.
Під панамським прапором зареєстрований величезний флот торговельних судів, у переважній більшості іноземних (. 9 тис. у 1977). Морські порти Панами обслуговуються північноамериканськими компаніями. Самі великі порти країни - міста Панама і Колон.
Зовнішня торгівля. Витрати Панами на імпорт завжди перевищували доходи від експорту. У 1996 на імпорт було витрачено 2,5 млрд. дол., тоді як експорт приніс у скарбницю приблизно 570 млн. дол. Панама ввозить сиру нафту, транспортні засоби й іншу промислову продукцію. Основні статті експорту - банани, креветки, сахарин-сирець і нафтопродукти. Головним торговельним партнером Панами залишаються США. У 1980-х США закупили більш половини панамського експорту в грошовому еквіваленті і забезпечили більш третини вартості імпорту. Нафту Панама закуповувала в Еквадору, Мексиці, Венесуелі. До торговельних партнерів Панами відносяться також Західна Німеччина, Японія і Коста-Рика.
Фінанси і банки. Грошова одиниця країни, бальбоа, дорівнює 1 доларові США. Панама не випускає банкнот і не має центрального банку. Фінанси країни цілком залежать від північноамериканського долара, що робить її економіку вкрай уразливої для фінансового тиску США. Національний банк Панами зберігає як державні кошти, так і внески фізичних осіб. Багато комерційних банків країни перебувають під контролем іноземних банків.
Після приходу до влади Торрихоса в 1968 значно зросли державні витрати на розвиток базових галузей економіки, на охорону здоров'я і житлове будівництво. Для фінансування своїх програм уряд взяв великі позики у США, Міжамериканському банку розвитку і Всесвітнього банку.
Культура. Культура Панами розвивалася на іспанській основі, випробуючи значні впливи африканської, індійської і північноамериканської культур. Культурним центром країни є столиця, де знаходяться Панамський університет (засн. 1935), Національний музей Панами (засн. 1925) і Національна бібліотека (засн. у 1892). Міністерство освіти керує департаментом образотворчих мистецтв, утримує музеї і пам'ятники культури, запроваджує в життя широку видавничу програму й організує музичні і театральні вистави .
Музика і танець. Народна музика і хореографія Панами відрізняються великою жанровою розмаїтістю. Один з найбільш розповсюджених народних танців - тамборито. Цей парний танець, що виконується під акомпанемент барабанів і ударів у ладо, супроводжується піснею, що має до 17 варіантів. Мехорана, пісенно-хореографічний жанр іспанського походження, виконується колективно під акомпанемент двох п'ятиструнних гітар (мехоранерас); його основні елементи - сапатео (чечітка) і пасео (хід). Інший популярний пісенно-танцювальний жанр, пунто, відрізняється рухливою життєрадісною мелодикою. Емблемою національного фольклору став кумбія - танець афроамериканского походження. Народний музичний інструментарій містить у собі крім п'ятиструнних гітар триструнну скрипку за назвою равель, ударні, брязкальця з висушеного гарбуза (маракас) і дерев'яний ксилофон маримба; у міських фольклорних ансамблях використовуються класичні скрипка, віолончель і іспанська гітара. Національна консерваторія було засновано в 1940. У столиці створений національний симфонічний оркестр.
Живопис і література. З панамських художників найбільш відомі живописець і скульптор Роберто Льюис (1874-1949) і Умберто Ивальди (1909-1947). Зачинателями національної літератури стали поети Гаспар Октавио Эрнандес (1893-1918) і Рикардо Миро (1883-1940). Найбільша та найкрупніша фігура анамської літератури - поет, прозаїк, есеїст Рохелио Синан (р.1904), автор відомого роману Чарівний острів (La іsla magіca, 1977).
Освіта. Діти з 7 до 15 років повинні відвідувати безкоштовні державні школи. Основу вищого освіти складають два столичних університети: Панамський університет (40 тис. студентів) і заснований у 1965католицький університет Санта-Мария ЛА Антигуа (3900 студентів).
Республіка Панама
Підсумки
Назва країни мовою місцевих індіанців означає "село рибалок".
Столиця. Панама.
Площа. 77082 км2.
Населення. 2846 тис. чіл.
Розташування. Панама - держава, розташована на Панамському перешийку, що з'єднує Південну Америку з Центральною і Північною. На сході межує з Колумбією, на заході - з Коста-Рикой, на півночі омивається Карибським морем, на півдні - Тихим океаном. Включає також понад 1600 дрібні острови.
Адміністративний розподіл. Держава розділена на 9 провінцій і 1 спеціальну територію.
Форма правління. Республіка.
Глава держави. Президент.
Вищий законодавчий орган. Законодавча асамблея (однопалатний парламент).
Вищий виконавчий орган. Уряд.
Великі міста. Колон, Давид.
Державна мова. Іспанська.
Релігія. 85% - католики, 15% - протестанти.
Етнічний склад. 70% - метиси, 14% - вест-індці, 10% - нащадки європейців, 6 % - індіанці.
Валюта. Бальбоа = 100 сентимо.
Клімат. Клімат на території Панами тропічний, жаркий і вологий. Середньорічна температура близько + 25 °С. Сезон дощів триває з квітня по жовтень. Опадів випадає до 3500 мм у рік.
Флора. Східна частина країни і Карибське узбережжя покриті тропічними лісами. На Тихоокеанському узбережжі рослинний світ не так багатий. Усього в Панамі виростає близько 2 тисяч видів тропічних рослин. Місцями розташовані савани, на узбережжі - мангри.
Фауна. Серед представників тваринного світу {миру} Панами - броненосець, пума, оцелот, мурахоїд, лінивець, олень, коата, алігатор, безліч тропічних птахів.
Ріки й озера. Найбільша ріка - Чагрес.
Визначноі пам'ятки. У Кокле - залишки древньої цивілізації, у Панамі - Музей природничих наук, Музей історії Панами, Музей релігійного мистецтва колоніального періоду, Музей панамського народу, католицький собор.
Корисна інформація для туристів
Найбільшу популярність країні приніс Панамський канал - один із самих протяжних і напружених штучних водних водяних шляхів у світі. У зоні каналу найбільш зручне місце для покупок товарів із усього світла - ціни невисокі, а податки практично відсутні. Цікаві численні лісові резервати і заказники, національні парки Дарєн і ін.
Список використаної літератури
1. Словник-довідник з географії. - К., 1999.
2. Економічна географія світу. Підручник. - К., 2001.

 
 

Цікаве

Загрузка...