WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Панама, загальна характеристика - Реферат

Панама, загальна характеристика - Реферат


Реферат
на тему:
Панама, загальна характеристика
Зміст
1. Природа
2. Населення
3. Державний лад і політика
4. Місцеві органи влади
5. Політичні партії
6. Збройні сили
7. Зовнішня політика
8. Економіка
9. Сільське господарство
10. Рибальство
11. Лісова промисловість
12. Промисловість
13. Видобувна промисловість
14. Енергетика
15. Транспорт
16. Зовнішня торгівля
17. Фінанси і банки
18. Культура
19. Музика і танець
20. Живопис і література
21. Освіта
22. Підсумки
23. Список використаної літератури
ПАНАМА
Республіка Панама, держава, розташована на Панамському перешийку, самій вузькій ділянці суші, що з'єднує Північну Америку з Південною. Площа 77 082 кв. км; населення - 2,73 млн. чоловік (оцінка 1996). На сході межує з Колумбією, на заході - з Коста-Рикой, на півдні омивається Тихим океаном, на півночі - Карибським морем. Столиця - місто Панама, населення якого оцінювалося в 1997 у 413 тис. чоловік.
Географічно будучи частиною Центральної Америки, Панама до 1903 входила до складу Колумбії. Життя країни зосереджене навколо Панамського каналу, поруч з яким розташована і столиця. Основні політичні зусилля урядів країни в 20 в. були спрямовані на те, щоб включити в її юрисдикцію зону Панамського каналу, що офіційно знаходилася під контролем США, і в 1979 ці зусилля нарешті увінчалися успіхом. Зона каналу площею 1432 кв. км і довжиною 68 км, з населенням у 47 тис. чоловік, перетинає Панаму з північно-заходу на південний схід, зв'язуючи Карибське море з Тихим океаном.
Природа. У широтному напрямку майже через усю країну простирається центральний гірський ланцюг, облямована по обидва боки прибережними мінливостями. Як для карибського, так і для тихоокеанського узбережжя характерні глибокі бухти і розташовані неподалік острови. На південному узбережжі в океан знаходяться кілька горбкуватих півостровів, з них самий великий - півострів Асуэро. Гірська внутрішня частина Панами утворена декількома хребтами. Західні хребти, що простягнулися в Панаму з Коста-Рики, увінчані кількома вулканічними піками, найвищий з них - гора Барові (3475 м над р.м.). На схід тягнуться круті схили хребта Серрания-де-Табасара висотою більш 900 м над р.м., що доходить до Панамського каналу. Цей хребет різко обривається західніше міста Панама, а далі на південний схід йде інша гірська система - КОРДИЛЬЕРА-ДЕ-САН-БЛАС, що переходить у більш високий ланцюг Серрания-дель-Дарєн, що продовжується в Колумбії. Деякі піки тут піднімаються вище 1200 м над р.м. Ще один хребет, Серрания-дель-Баудо, починається на південно-сході Панами і тягнеться від затоки Сан-Мигель у Колумбію. Панамський канал прокладений у найбільш низькій частині перешийка між західними і східними гірськими областями , де пагорби не перевищують 87 м над р.м.
На Карибському узбережжі і північних схилах гір клімат дощовий тропічний . Особливо сильні зливи йдуть із травня по грудень, але й в інші місяці нестачі вологи не відчувається. У порту Колон річна норма опадів становить 3250 мм, а середня Зм., причому різниця в температурах між сезонами майже непомітна. У високогір'ї дощів випадає менше, а з південної сторони гір на тихоокеанському узбережжі панує тропічний клімат з вологим і сухим сезонами. У столиці країни, наприклад, 88% річної норми опадів, що складає 1750 мм, приходиться на травень - листопад, а інші п'ять місяців стоїть посуха
Приблизно три чверті Панами покрито лісами. На Карибському узбережжі літоральні мангрові зарості змінюються густим волого тропічними лісом з вічнозелениими широколиственними породами, що дають коштовну деревину.
Вище схили покриті не менш густим "ліановим" лісом, що доходить майже до вершин хребтів. Тихоокеанські прибережні області покриті густим напівлистопадним лісом з невеликими ділянками саваннового рідколісся.
Фауна Панами багата і різноманітна. Тут водяться пума, оцелот і інші котячі, олені, мавпи, пекарі, мурахоїди, лінивці, броненосці і кинкажу. Серед рептилій виділяються крокодили, алігатори, отрутні і нешкідливі {неушкоджені} змії. Крім північноамериканських перелітних птахів, багато папуг, у тому числі ар; зустрічаються чаплі і тукани.
Населення. За даними перепису 2003, у країні проживало 29,60 млн. чоловік. За прогнозами , у 2005 воно досягне 30,30 млн. чоловік. На 1000 жителів народжувалося 20,78, а вмирало 6,25 чол. у рік, тобто природний приріст становив 1,36%.
Приблизно 70% панамців - або метиси, у жилах яких тече кров індіанців і білих, або мулати - нащадки шлюбів браків білих з чорношкірими. Серед інших 14% - "афроамериканці", 10% - білі, близько 6% індіанці.
55% населення живе в містах. За даними перепису 1990, чотирма найбільшими містами країни були столиця Панама (411 тис. жителів), Сан-Мигелито (242 тис.), Давид (65 тис.) і Колон (54 тис.). Якщо не вважати Давида, регіонального торгового центра внутрішньої частини Панами, городяни зайняті в основному обслуговуванням каналу і зв'язаною з ним комерцією. Сільське населення зосереджене на південно-заході країни.
Офіційна мова Панами - іспанська. Приблизно для 14% населення рідною є англійський , а індіанці говорять мовами мовах
Приблизно 85% панамців - католики, близько 10% (в основному чорношкірі вихідці з Вест-Індії) - протестанти різних напрямків , а ще 5% жителів, головним чином вихідців з Индостана і Близький Схід, - мусульмани.
Державний лад і політика. Відповідно до конституції, прийнятої в 1972 і зміненій у 1978, 1983 і 1990-х роках, Панама - унітарна президентська республіка. До 1989 реальна влада в країні належала військовим і тільки потім чинність основного закону було відновлено в повному обсязі .
Законодавча влада в Панамі належить однопалатній Законодавчій асамблеї, що з 1999 складається з 71 депутата. Вона обирається загальним голосуванням терміном на 5 років, у залежності від чисельності населення по одномандатних і багатомандатних округах. Панамський парламент приймає закони, ратифікує міжнародні договори, затверджує державний бюджет, уводить податки, оголошує амністію, затверджує адміністративно-територіальний розподіл країни. Асамблея розглядає обвинувачення проти президента, віце-президентів (може оголосити їм усунутими) і депутатів, затверджує членів вищих судових органів і прокуратури.
Виконавча влада здійснюється президентом разом з державними міністрами. У випадку відсутності глави держави його заміщають перший і другий віце-президенти. Президент призначає і знімає міністрів, координує роботу державних установ і забезпечення суспільного порядку. Він може накласти вето на закони, прийняті парламентом, затверджує закони, призначає і зміщає командуючих поліцейськими силами, офіцерів і губернаторів, керує зовнішньою політикою, повідомляє амністію і т.д. За перевищення повноважень і порушення виборів президентом і віце-президенти, можуть бути усунуті Законодавчою асамблеєю.
Президент і віце-президенти обираються загальним голосуванням на п'ятирічний термін. У 1999 президентом обрана Мирейя Эліса Москосо Родрігес - перша жінка на цій посаді, удова колишнього президента Арнульфо Ариас. Народилася в 1946, допомагала Ариасу у виборчій кампанії 1968 і супроводжувала його в еміграції, вивчала економіку і дизайн. Наприкінці 1980-х повернулася в Панаму, у 1991 була обрана головою Арнульфистской партії, 1994 і 1999 висувала свою кандидатуру на президентських виборах.
У судову систему країни входять Верховний суд, трибунали й інші суди. Члени Верховного суду висуваються урядом і затверджуються парламентом на десятилітній термін. Існують також п'ять апеляційних судів, а нижчою судовою інстанцією являються муніципальні суди.
Панама складається з дев'ятьох провінцій (Дарен, Панама, Колон, Кокле,

 
 

Цікаве

Загрузка...