WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Японія - Курсова робота

Японія - Курсова робота


КУРСОВА РОБОТА
на тему:
ЯПОНІЯ
?
ЗМІСТ
ВСТУП 3
ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ І НАЙВАЖЛИВІШІ СОЦІАЛЬНІ ОРГАНІЗАЦІЇ 4
КОРОТКА ІСТОРИЧНА ДОВІДКА 6
ЯПОНІЯ У СВІТОВОМУ ГОСПОДАРСТВІ 8
Етапи розвитку японської економіки 9
Японія в міжнародних економічних відносинах 24
ЕКСПОРТ І ІМПОРТ ТОВАРІВ 30
ВИСНОВОК 36
ЛІТЕРАТУРА 38
Вступ
Японія - держава в Східній Азії, розташовано на островах Хоккайдо, Хонсю, Сікоку й Кюсю й численних, що примикають до них дрібних островах. Територія Японії становить 372,2 тис. км. Столиця - Токіо, інші великі міста з населенням понад 1 млн. чоловік - Йокогама, Осака, Нагая, Кіото, Саппоро, Хіросіма, Фукуока, Китакюсю. Адміністративно-територіальний поділ - 47 префектур.
Населення Японії становить 124,1 млн. чоловік (1992р.); 99,4% - японці, інше населення - це корейці, китайці, американці, айни ( нащадки древнього населення країни) і т.д. Офіційна мова - японський.
Основні релігії - синтоїзм і буддизм. Грошова одиниця - ієна=100 сенам. Має дипломатичні відносини з Російською Федерацією (установлені зі СРСР 20.01.1925р., перервані 9.08.1945р., відновлені 19.10.1956р.).
Національне свято - 23 грудня - День народження імператора.
Японія - конституційна монархія. Відповідно до діючій з 1947р. конституції імператор є "символом держави і єдності народу", його статус визначається волею всього народу, якому належить суверенна влада.
Вищий орган державної влади і єдиний законодавчий орган - парламент, що складається із двох палат: палати представників (512 депутатів) і палати радників (252 депутата). Строк повноважень депутатів палати представників - 4 роки, палати радників - 6 років ( з переобранням половини складу кожні три роки).
Виконавча влада здійснюється кабінетом міністрів на чолі із прем'єр-міністром.
Політичні партії й найважливіші громадські організації.
Ліберально-демократична партія (ЛДП) - створена в 1955р. і до липня 1993р. беззмінно знаходилася при владі (2,2 млн. членів). Користується підтримкою великого бізнесу, тісно пов'язана з верхнім шаром державного й муніципального апарата, має значний вплив у міських середніх шарах і серед сільського населення. ЛДП має 223 місця в палаті представників й 108 - у палаті радників.
Соціал-демократична партія Японії (СДПЯ) - створена в 1945р., (близько 95 тис. членів), опирається на частину найманих робочих і середніх шарів. СДПЯ має 70 місць у палаті представників й 71- у палаті радників.
Партія відновлення - утворена в червні 1993р. групою депутатів парламенту, що вийшли із ЛДП. Має 53 місця в палаті представників.
Комейто (Партія чистої політики) - створена в 1964р. релігійно-суспільною буддійською організацією Соку гаккай (190 тис. членів). Її вплив поширюється в основному на дрібних підприємців і неорганізованих трудящих у містах. Комейто має 51 місце в палаті представників й 24 - у палаті радників.
Нова партія Японії - створена в 1992р. Має 35 місць у палаті представників й 4 - у палаті радників.
Комуністична партія Японії (КПЯ) - заснована в 1922р., до 1945р. перебувала на нелегальному положенні (близько 300 тис. членів). Користується підтримкою частини державних і муніципальних службовців і робітників дрібних підприємств. КПЯ має 15 місць у палаті представників й 11 - у палаті радників.
Партія демократичного соціалізму (ПДС) - утворена в 1960р. вийшли зі СПДЯ угрупованнями (90 тис. членів). Опирається на частину середніх шарів і робітників великих підприємств. ПДС має 15 місць у палаті представників й 7 - у палаті радників.
Нова партія (провісник) - утворена в червні 1993р. групою депутатів, що вийшли із ЛДП. Має 13 місць у палаті представників.
Соціал-демократичний союз (СДС) - утворений групою діячів, що вийшли зі СДПЯ в 1978 році. Має 4 місця в палаті представників.
Важливу роль грають організації приватних підприємців, у першу чергу так називана більша четвірка - Федерація економічних організацій (Кейданрен), що поєднує практично всі основні групи японського ділового миру. У неї входять на персональній основі близько 80 провідних представників фінансово-промислових кіл і на колективної - близько 940 компаній й 120 фінансово-промислових асоціацій.
Японська торгово-промислова палата (Ніссе), у яку входять 1,2 млн. фірм-членів, переважно дрібних і середніх (але почасти й великих), об'єднаних в 489 місцевих торгово-промислових палатах.
Федерація підприємницьких організацій (Ніккэйрен), що займається в основному питаннями взаємин праці й капіталу. Вона поєднує 47 регіональних й 55 галузевих організацій підприємців. Асоціація економічних однодумців (Кэйдзай доюкай), що поєднує близько 1000 бізнесменів на індивідуальній основі.
Помітний вплив на суспільні процеси в країні зберігають профспілки, які поєднують 12,3 млн. чоловік, або 24,5 % економічно активного населення.
Японська конфедерація профспілок (Ренго), створена в 1989р. у процесі преугруповування профспілкового руху ( понад 7,6 млн. члени, або 62,1 % всіх організованих трудящих). Виступає за формування нової політичної сили, насамперед із соціал-демократичних партій, що могла б скласти альтернативу ЛДП. Ренго бере участь у парламентських виборах і має 12 місць у палаті радників. Інші профоб'єднання: Національна федерація профспілок (Дзенрорен, 1,4 млн. членів) і Національна рада зв'язку профспілок (Дзенроке, близько 400 тис. членів).
Коротка історична довідка
Перше раннєкласове держава на території Японії утворилося в IV в. н.е. на базі племінного союзу Ямато. З кінця XII в. до середини XIX в. (з деякими проміжками) державна влада перебувала в руках військово-феодальних правителів - сегунів (імператор залишався релігійним главою держави).
Спочатку XVII в., із установленням сегуната Токугава, Японія виявилася закритої для зовнішнього миру. Самоізоляція Японії була перервана в 1853р., коли Японія підписала зі США договір, відкривши для американських кораблів ряд портів. Аналогічні договори були укладені з деякими іншими країнами, у тому числі з Росією (трактат про торгівлю, 1885р.).
По першому російсько-японському договорі границя між двома країнами була проведена між островами Уруп й Итуруп. Сахалін залишився в спільному володінні (Росія одержала його в повне володіння за договором з Японією через 20 років, поступившись замість Японії всі Курильські острова).
Ліквідація режиму сегуната й відновлення влади імператора після революції 1867 - 1868р. (Мэйдзи Исин) розчистили шлях для капіталістичного розвитку Японії. З кінця XIX в. Японія встала на шлях війн і територіальних захоплень. Після війни з Китаєм Японія відвергла Тайвань, після російсько-японської війни 1904 -1905р. - Південний Сахалін. Японська інтервенція на російський Далекий Схід 1918 - 1922р. закінчилася невдачею, але в 1931р. японські війська окупували Маньчжурію, в 1937р. почали війну проти Китаю.
Уклавши союз із Німеччиною й Італією, Японія розгорнула в 1941р.широкомасштабну війну на Тихому океані, але в остаточному підсумку зазнала поразки під натиском союзних держав, у тому числі СРСР, що за домовленістю зі США й Великобританією вступив у війну з Японією в серпні 1945р. Відповідно до

 
 

Цікаве

Загрузка...