WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Великобританія – загальна характеристика - Реферат

Великобританія – загальна характеристика - Реферат

В середній школі діти вивчають географію, історію, релігію, іноземну мову. Позашкільна діяльність включає спорт, драматичний гурток та інші.
Середні школи можуть поділятися на граматичні, сучасні середні і загальні. Понад 90 % школярів навчаються в загальних школах. Школярі, які досягли 16-річного віку можуть здавати екзамен з різних предметів, щоб одержати кваліфікації. Ці кваліфікації можуть бути або Загальний сертифікат середньої освіти, або Звичайний рівень. Після цього учні можуть залишити школу і почати працювати або продовжити навчання до 18 років. По закінченню школи вони здають 2 або 3 екзамени на рівень А, які необхідні для вступу до університету чи коледжу.
Деякі батьки, лише 6%, обирають незалежні школи для своїх дітей. Навчання в цих школах платне, але вважається, що вони дають кращу освіту і хороші можливості для роботи. Найстаріші громадські школи - це Ітон (заснований в 1440 р.), Харроу (1571) і Рагбі (1567).
В Англії 47 університетів і 350 коледжів та інститутів. Найстаріші університети в Англії - це Оксфорд і Кембридж, засновані в кінці 12 століття.
Культура
Англійці притримуються своїм старим традиціям і звичкам. Це позначається на багатьох сторонах життя населення. Вони дотепер намагаються жити у власному, окремому будинку. Навіть деякі багатоквартирні будинки будуються так, щоб кожна квартира мала свій вхід. Старі житлові будинки часто являють собою довгу двоповерхову цегляну будівлю з багатьма дверми, пофарбованими у різний колір, оскільки вони належать різним власникам. Тому Великобританію іноді називають "двоповерховою". Для багатьох англійських будинків характерно вертикальне розташування квартир на двох або трьох поверхах.
У минулому будинку опалювалися каміном - вугільним або газовим. Однак тепер усе більше поширюється центральне опалення, так що жителі Лондона й інших великих міст стали менше страждати від знаменитого англійського смогу.
У ХХ в. у містах з'явилися нові мікрорайони, у яких побудовані тимчасові багатоквартирні будинки, однак багато будується й окремих двоповерхових котеджів на 1 - 2 родини, де, як правило, живуть більш забезпечені люди. Багатоповерхових будинків у Великобританії дотепер порівняно мало, але існують проекти будівництва таких. Англійці воліють зберегти двоповерхове планування навіть у великих будинках. У таких будинках зберігається і традиційний камін, але вже тепер газовий або електричний.
З часів феодалізму у Великобританії збереглося багато середньовічних замків, що належать великим землевласникам. Вони виглядають дуже гарно, оточені великими старими парками. Усередині багато замків прикрашені скульптурами, картинами, антикварними меблями. В останні роки багато замків перетворилися в музеї: за плату в них допускаються відвідувачі.
Британці - великі аматори спорту. Багато спортивних ігор або термінінів мають англійське походження, наприклад футбол, батьківщиною якого вважається Великобританія; і зараз це сама популярна тут спортивна гра. У футбол англійці почали грати ще в середні століття й у ті далекі часи це була ритуальна гра. Відгомони цього зберігаються і зараз: на масницю або паску в деяких селищах улаштовується своєрідний футбол, у якому часто беруть участь усі жителі. Гра звичайно проходить по усіх вулицях і площам селища, не підкоряючи ніяким правилам. Іноді вона продовжується цілий день, тому що ворота часто знаходяться на відстані 3 - 5 км одне від одного.
Популярні у Великобританії і такі спортивні ігри, як теніс, баскет-бол, хокей на траві. Національною спортивною грою англійців вважається також крикет, що, як і футбол, зародився в Англії.
Англійці - великі аматори театру. У Лондоні їх більш тисячі, вечірній ритм Лондона багато в чому залежить від них . Після 6 годин люди, направляючись в театр, заходять спочатку в ресторан і не занадто щільно вечеряють. Після спектаклю знову заходять у ресторани, щоб "заїсти" мистецтво, що вони тільки що з задоволенням поглинали.
Промисловість
Великобританія є однієї з чотирьох країн, що визначають економічну міць Європи. Промисловість Великобританії включає безліч галузей, частина з яких має світове значення. Мідленд це основний промисловий район Великобританії.
Металургія
Металургія у Великобританії є однієї з найбільш розвитих галузей промисловості. У ній зайнято більш 582 тисяч чоловік. Причому перше місце по числу зайнятості належить чорній металургії (332 тисячі чоловік). Інше приходиться на кольорову металургію. Основними центрами виробництва сталі і чавуна є Кардифф і Суонс (Уельс), Лідс (Англія). Щорічна виплавка сталі більш 15 млн. тонн. Алюмінієві заводи розташовані в основному в Шотландії й Уельсі.
Споживачами продукції чорної металургії є в основному машинобудівні заводи.
Машинобудування
Машинобудування є однієї з ведучих галузей промисловості Великобританії. Воно включає безліч напрямків, для кожного з яких характерно своє розміщення. Так наукомістке машинобудування (авіаційна промисловість, електроніка) розташовані в основному навколо Лондона. Верстатобудування зосереджене в районі Бірмінгема. Суднобудування - спеціалізація району Глазго, а текстильне машинобудування розвите в основному в районі Манчестера.
Паливно-енергетичний комплекс
Основними джерелами енергії є вугілля і нафта, у меншому ступені природний газ. Вуглевидобувна промисловість є однієї з найстарших галузей промисловості Великобританії. На початку століття британське вугілля переважало на світовому ринку, зараз же у Великобританії добувається щорічно більш 80 млн. тонн вугілля. Основні райони вуглевидобутку Кардифф, Південний Уельс і Центральна Англія (Шеффилд).
Нафту добувають на шельфі Північного моря в східного узбережжя Англії і Шотландії. Щорічний видобуток складає більш 94 млн. тонн. Основні заводи по переробці нафти розташовані в Саутгемптоне, Чешире, Йоркширу . Доход від експорту нафти досягає 150 млн. фунтів стерлінгів. Видобуток газу складає 55 млрд. куб. м. у рік і росте щорічно. Електроенергетика базується на теплових і гідростанціях.
Численні ГЕС розташовані в гористих районах Шотландії й Уельсу, а ТЭЦ у вуглевидобувних районах. Частка АЕС невелика, хоча в останні роки відзначається збільшення їхнього будівництва.
Хімічна промисловість
Хімічна промисловість зосереджена в основному в Бірмінгемі і в Мідлсброу. В основному це виробництво пластмас, що миють і дезінфікують засобів, барвників, добрив. Великобританія є одним з найбільших експортерів барвників у світі. Високого рівня розвитку досягла фармацевтична промисловість. Щорічно росте попит на медичні препарати, вироблені у Великобританії.
Легка промисловість
Легка промисловість є одним з найстарших видів виробництва уВеликобританії. У цій сфері зайнято близько 690 тисяч чоловік, причому більше половини з них жінки. Основними районами розвитку легкої промисловості є Ланкашир, Йоркшир, Ліверпул, Манчестер. На острові Льюис зосереджене виробництво вовняних тканин, в основному знаменитій на увесь світ "шотландки". По виробництву вовняних тканин Великобританія входить у число світових лідерів. Виробництво трикотажу розвите головним чином у Шотландії і Мідлендсі. Виробництво льняних тканин зосереджено головним чином у

 
 

Цікаве

Загрузка...