WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Канада - Реферат

Канада - Реферат

економіки сильно змінилася. Експорт сировини став меншим й складає зараз 1/9 канадського експорту (порівняйте з 40% у 1963 році).
Трохи більше 13% канадських працівників - безробітні (порівняйте з 29% у 1946 році). Сфера послуг стрімко росте, зараз у ній зайнято більше 70% робітничої сили Канади. Це створює дефіцит певного фаху й веде до перерозподілу капіталу. В зв'язку з цим змінюються освітні пріоритети, і з'являються нові програми перекваліфікації.
В 1985 році було прийнята програма, яка заохочувала іноземні інвестиції. Як результат, Канада стала привертати зарубіжні капітали. Завдяки цій програмі інвестиції в канадську промисловість з 1980 по 1988 рік збільшилась з 62 млн. до 110 млн. канадських дол. Вплив в економіку Канади дали їй нові технології, нові області виробництва, нові робочі місця, нові технічні та керівні кадри.
Провідні галузі промисловості
Провідними галузями канадської промисловості раніше були: паперова, ливарна, машинобудівна, а також рибальство та сільське господарство. Однак в теперішній час в цих галузях спостерігається спад виробництва. Тільки сфера послуг та експорт процвітають та утримують Канаду на плаву.
Завдяки вигідному географічному розташуванню Британська Колумбія має тісні торгівельні зв'язки з країнами Азії та Тихоокеанського регіону. У 1990 році торгівля з країнами регіону досягла 38% від усього обсягу експорту провінції. Британська Колумбія експортує вугілля, ліс, деревну пульпу, мідний концентрат та іншу збагачену сировину. Головним торгівельним партнером Канади залишаються США. У 1990 році на долю США прийшлося 42% (7 млрд. дол.. США) експорту Британської Колумбії.
Процвітання Канади в значній мірі залежить від наявності корисних копалин. Майжеполовина території Канади вкрита лісом. Від Атлантики до Юкону простяглися хвойні ліси, деревина яких служить сировиною для виготовлення паперу. Ліс з Британської Колумбії, Онтаріо та Квебеку використовується на потреби житлового будівництва. М'яка деревина, пульпа та папір - найбільш важливі матеріали, які йдуть на експорт. Канада - найбільший виробник газетного паперу у світі. Тільки 7% землі придатні для сільського господарства, але це мільйони гектарів родючого грунту. Біля 80% канадських фермерських господарств працює в районі прерій. Це одна з найбільших житниць світу. Майже всі мінерали, які необхідні для розвитку сучасної економіки, знайдені в канадських надрах. Канада - один з провідних світових експортерів та виробників нікелю, цинку, гіпсу, поташу, сірки, алюмінію, золота, міді та залізної руди.
67% всієї електроенергії Канади добувається на ГЕС. Канадські ріки несуть 10% світових запасів річкової води. Канада - один з лідерів у розробці конструкцій ГЕС, трансформаторів, розподільних систем. Канада третя країна в світі за видобуванням природного газу та електроенергії. Вона є одним з головних постачальників урану у світі та повністю забезпечує себе вугіллям.
Канада визнана четвертою країною в світі за виробленням енергоресурсів. Через географічні та економічні причини країна не тільки продає електроенергію, але й вивозить нафту. Надра Альберти та Саскачевана містять головні канадські нафтові та газові запаси. Ці провінції постачають їх в усі райони на захід від Квебеку, та також до США.
Наука і техніка
Завдяки своїм природним ресурсам та географічному положенню Канада завжди була одним із лідерів у сфері науки та технології. За сприянням уряду та підтримці підприємців канадські дослідники зробили великий крок вперед в напрямку удосконалення та розробці нових транспортних засобів, засобів зв'язку обладнання для гірничовидобувної, лісової промисловості, гідротехніки, ядерної енергетики та харчової промисловості.
Найбільші досягнення за останні сто років лежать у галузі транспортування та засобів зв'язку - від телефону до мікрохвильових систем та супутникових засобів, які передають радіо- та телепрограми. Вже понад 25 років Канада не остання країна, яка відіграє роль у космічних дослідженнях та розробці космічних технологій. У 1972 році канадський "Анік -1" став першим комерційним супутником зв'язку. Канадський дистанційний маніпулятор став життєво важливою частиною американських космічних кораблів типу "Шатл".
Канадськими досягненнями є також вироблення газових турбін РТ-6, літаків з коротким розгоном та систем запалювання реактивних двигунів кораблів типу "Челленджер". Канадські фірми мають значні досягнення у розробці систем дистанційного контролю, геофізичних дослідженнях, медицині та біоінженерії. Серед найбільш відомих досягнень можна назвати відкриття у галузі лазерної хірургії, трансплантації органів, генетики тварин та рослин.
Сільськогосподарські дослідження надали Канаді можливість експортувати пшеницю, м'ясо та інші продукти на мільярди доларів щороку. Канадський досвід у таких галузях як селекція та розведення худоби, ветеринарія, агрономія та лісова промисловість визнається в усьому світі. Двоє канадських вчених стали лауреатами Нобелівської премії. Це доктор Герхард, який отримав нагороду у 1971 році за досягнення у галузі молекулярної спектроскопії, та доктор Джон Поланьї (1986 рік) за досягнення в галузі хімічної кінетики.
Транспорт та зв'язок
Канада володіє великою мережею транспортних магістралей, що є суттєво необхідним для великої континентальної країни з багатомільйонним населенням. Два узбережжя Канади зв'язані Транс-Канадською магістраллю довжиною 9 6000 км. Основні вантажні перевезення припадають на частку залізниці, річкових та морських суден.
Автобуси, метро та приватні авто домінують у сфері пасажирських перевезень на короткі відстані, а літаки - на довгі. "Нервовою системою" країни є складна мережа телекомунікацій. Перша у світі телефонна система для розмов на великі відстані винайдена у Канаді.
Сьогодні канадська телефонна мережа має три найбільші у світі сучасні лінії, по яким можна передавати не тільки телефонні розмови, але й радіо- та телепередачі та іншу інформацію.
Рівень життя
За рівнем життя Канада стоїть на шостому місці в світі: її переганяють США, Швейцарія, Люксембург, Німеччина та Японія. Канада переважає США за тривалістю життя, а Японію - за рівнем освіти, що й послужило причиною проголошення Канади ООН найкращою країною у світі для проживання людини. Більше 65% канадців мешкає у приватних будинках. Телефонний зв'язок розповсюджений практично всюди.
У 1994 році чистий доход на сім'ю (за вирахуванням податків) в цілому по Канаді складав 30 493 дол.

 
 

Цікаве

Загрузка...