WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Канада - Реферат

Канада - Реферат

інших. Макензі є самою довгою річкою всієї північної частини материка: її довжина - більше 4,5 тис. км.
Майже 2/3 всіх річок Канади відноситься до басейну Північного Льодовитого океану. Скрізь, крім самої південної частини країни, річки покриваються кригою на період від 5 до 9 місяців на рік. Такі річки, як Ніагара та р. Св. Лаврентія відіграють важливу роль в економіці Канади. Вони служать транспортними шляхами між Канадою та США, а також джерелами електроенергії, яку виробляють ГЕС, побудовані на них.
Багата на пороги річка Колумбія, яка лежить у західній частині країни, також підходить для гідробудівництва, але в якості транспортного шляху її майже не використовують. Озер в Канаді, великих і малих, нараховується близько 4 мільйонів. Самі великі - це Великі озера, Велике Невільниче, Велике Ведмеже та ін. Озера Канади неймовірно красиві завдяки своїй чистій воді тамальовничим скелястим берегам. Вода в них - прозоріша повітря. Озера - улюблене місце відпочинку канадців.
Корисні копалини
Канада може похвалитися природними багатствами, які представляють більшу частину таблиці Менделєєва: кольорові, рідкоземельні та благородні метали, уран, залізна руда, нафта, природний газ, вугілля, азбест, поташ, калійні солі.
Родовищами вугілля багаті передгір'я Скелястих гір, Альберта та Аппалачі, прибережні провінції. Залізу руду добувають в районі озера Верхнього, півострова Лабрадор та в Кордильєрах. Канадський Щит - комора країни з багатими родовищами нікелю, міді, заліза, кобальту, платини та урану. В Аппалачах можна знайти запаси азбесту, кам'яного вугілля, золота, срібла та кольорових металів. Кордильєри містять родовища кольорових та благородних металів.
Населення
Населення Канади нараховує всього 30,3 млн. чоловік (дані 1997 року), причому більша його частина живе на вузькій смузі вздовж кордону з США шириною в 160 км та довжиною в 6 000 км. Зростанню населення в рівній мірі сприяє імміграція та природний приріст населення (число новонароджених мінус число померлих). В період з 1991 по 1996 роки населення Канади зростало щорічно на 1,1%, що являється самим високим показником з країн великої сімки. Канада представляє приблизно 0,5% населення земної кулі. За оцінками експертів, в 2026 році Канада буде нараховувати 36,2 млн. мешканців.
Більшість канадців, 76,6%, живуть в містах, а 23,4% - в сільській місцевості. Згідно останнього перепису населення, 31% населення Канади (8,61 млн.. чол.) живуть у трьох найбільших містах країни - Торонто, Монреалі, Ванкувері. Тривалість життя в Канаді - 74,9 років для чоловіків та 81,4 років для жінок. Це один із самих високих показників у світі.
За статистикою, середній розмір сім'ї у Канаді складає 3,1 чоловік, в який включено 1,3 дітей. Розмір сім'ї залишається незмінним з 1991 року.
Населення провінцій
Альберта
В провінції Альберта проживає 2,4 млн. канадців, коріння яких не так легко прослідкувати. До 1880 років провінцію населяли в основному корінні жителі Північної Америки, але пізніше їх переважили за численністю поселенці з західно європейських країн. В 1881 році на території, яка пізніше стала Альбертою, проживало ледве 1000 вихідців з Європи. Десять років потому їх число перевищувало 17,5 тисяч. Під час хвилі еміграції в 1890-х - 1920-х роках, яку активно заохочував уряд Канади, до провінції прибували емігранти з європейських країн, в результаті чого в 1921 році в ній проживало майже 585 тисяч чоловік.
Після другої світової війни ситуація змінилася кардинальним чином. З початку 60-х років в Альберті поселялися вихідці з більшості країн світу, включно і з Азії та Карибських островів. На сьогоднішній день лише 44% мешканців Альберти - нащадки британських поселенців; другими великим етнічними групами являються німці, українці, французи, скандинави та датчани.
Згідно перепису населення в 1991 році, близько 150 тис. мешканців провінції являлися представниками північних народів або метисами. Нечисленні етнічні групи складають інші 24% населення. В Альберті розмовляють англійською мовою.
Майже 2/3 населення провінції молодше 40 років, що робить Альберту однією з самих молодих провінцій розвинутих країн. Цьому, в певній мірі, сприяє високий рівень імміграції молодих професіоналів з інших країн світу. Близько 80% всіх мешканців Альберти живуть у містах та приміських зонах, причому більше половини живуть у двох найбільших містах провінції - Едмонтоні та Калгарі.
Британська Колумбія
Більшість мешканців Британської Колумбії - нащадки перших поселенців з Британських островів, проте населення провінції складають іммігранти майже усіх національностей. Більше 100 тис. жителів провінції - нащадки тисяч китайців, які приймали участь у будівництві залізничного шляху на території Британської Колумбії наприкінці XIX сторіччя. На додаток, більше 60 тис. мешканців провінції походять з Індії, а біля 16 тис. - з Японії.
Чисельність представників корінного населення материка стала значно зростати останніми роками, та у 1991 році перевищила за 165 тис. чоловік. Провінція продовжує залучати іммігрантів: більше 40 тис. чоловік поселяються у провінції кожного року, тому її населення нараховує більше 4 млн. чоловік - 12% всього населення Канади. Майже 60% всіх мешканців живе у Вікторії та Ванкувері, а також у їх передмістях. У Ванкувері нараховується 1,8 млн. мешканців - це третє за розміром місто Канади.
Манітоба
Довгі роки населення Манітоли складалося в основному з вихідців з Британських островів, проте нова імміграційна політика змінила співвідношення національностей і тепер у провінції можна знайти представників більшості народів світу. У Манітобі також проживає велика кількість франкомовних канадців.
Хоча Манітоба - одна з самих малозаселених провінцій Канади, вона являється важливим центром декількох етнічних груп. Наприклад, у Манітобі живе найбільша кількість українців за межами України. Більше 115 тис. мешканців провінції - індіанці або метиси.
Біля 60% всього населення Манітоли живе у столиці - Вінніпезі. Друге за величиною місто - Брендон, розташоване на південному заході провінції.
Нью-Брансвік
Населення Нью-Брансвіку перевищує 750 тис. чоловік. В ній проживає біля 35% франкомовних канадців, і це єдина офіційно двомовна провінція Канади.
Перші поселенці Нью-Брансвіку прибували з Франції, Англії, Шотландії та Ірландії, а пізніше й з Німеччини, скандинавських країн та Азії. Муніципальний округ Нова Данія пишається чисельною датською колонією у Північній Америці.
Індіанців у

 
 

Цікаве

Загрузка...