WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Канада - Реферат

Канада - Реферат

Нунавут займають 2/5 Канади. Юкон займає 483 450 кв. км. Він межує з Аляскою на заході, Британською Колумбією на півдні та Північно-Західними Територіями на сході. Клімат переважно субарктичний. Влітку сонце світить від 20 до 24 годин на добу, холодною зимою воно світить 2-3 години вдень або не з'являється зовсім. Північно-Західні Території та Нунавут - це Канада на північ від 60-ї паралелі, не враховуючи Юкон, Квебек та Нову Землю. Разомвони нараховують 3 426 320 кв. км території. Кліматичні зони - арктична та субарктична. Північ країни практично не освоєна людьми.
Природа
Канада, одна з найбільших країн світу, займає майже всю північну половину Північної Америки та навколишні острови, серед яких і Ванкувер на заході від материка, Нова Земля - на сході, а Канадський Арктичний архіпелаг - на півночі. Канада простягається від 830 п. ш. на півночі до 410 п. ш. на півдні, а з заходу на схід - від 1410 з. д. до 520 з. д. Канада відома своїми неосяжними степами, найкрасивішими горами та багатством надр, лісів та вод. За розміром Канада поступається тільки Росії, але якщо рахувати тільки площу суші (мінус біля 8% внутрішніх вод), то вона не перебільшує Китай. Канада та Росія сусіди через полюс. Канада омивається Тихим, Атлантичним та Північним Льодовитим океанами. Її берегова лінія нараховує більше 250 тисяч кілометрів.
Західне узбережжя країни високе та порізане затоками. Неподалік знаходиться велика кількість островів: Ванкувер, острів Королеви Шарлотти та ін. Тихий океан не замерзає. Східне узбережжя також порізане бухтами та затоками. Найбільш глибокими затоками атлантичного узбережжя Канади є затока Св. Лаврентія та Фанди. Океан замерзає тільки на короткий час, але тумани й шторми заважають регулярному судноплавству. Узбережжя Північного Льодовитого океану - океан замерзає на 9-10 місяців у році, тому судноплавство можливе тільки у короткі літні місяці. Завдяки своєму розташуванню між двома океанами Канада віддає перевагу зв'язкам з більшістю країн недорогим водним шляхом.
Фізико-географічне положення
За фізико-географічним положенням Канаду можна розділити на п'ять частин: Аппалачсько-Акадійський район (південний схід), Канадський Щит, Внутрішні низини, Великі рівнини (в центрі) та Кордильєри (на заході).
Землі Канади - складна геологічна будова з породами різноманітних віків. Поряд з найдавнішим Канадським Щитом розташовані молоді Кордильєри. Більше половини країни займає Лаврентійське плато, яке являє собою частину Канадського Щита. Плато - положисто хвиляста рівнина. Це найбільш непридатна для проживання частина країни, але вона володіє великими запасами корисних копалин.
І з півночі, і з півдня Лаврентійське плато оточене великими низинами - Внутрішніми рівнинами, Лаврентійськими низинами і низинами Гудронової протоки. Вони представляють собою типову картину канадського ландшафту й саме вони принесли славу Канаді як просторій країні з сприятливими кліматичними та географічними умовами. Степи більшою частиною розташовані на півдні Альберти, Саскачевана та Манітоли, які називають степовими провінціями. Лаврентійська низина знаходиться в сприятливих кліматичних умовах - помірний клімат та родючий грунт. Тут знаходиться економічний центр країни. Апппалачські гори розташовані на південному сході Канади. Вони багаті на корисні копалини. Середня висота гірської гряди не перевищує 600 м. На північний захід від Аппалачських гір лежить Канадський Щит, який складається в основному з гранітів та гнейсів. Там багато боліт, озер, річок з порогами. З заходу та півдня Канадський Щит охоплює ланцюг озер - від Великого Ведмежого до Великих озер. На захід від Канадського Щиту розташовані Великі рівнини. Їх південна частина - Внутрішні низини - сільськогосподарський центр країни, 75% всіх земель, що обробляються. На узбережжі Тихого океану розкинулися Кордильєри - на 2,5 тис. км з півночі на південь і на 750 км з заходу на схід. На сході вони називаються Скелястими горами, на заході - Береговим хребтом. Середня висота гір - 2-3 тис. м над рівнем моря.
Рослинний та тваринний світ
Значна частина земель Канади - тундра та тайга. Обробляється лише 8% земель, а більше 50% території вкрито лісами, в яких багато цінних порід деревини. Особливу цінність представляють собою глицеві породи: дугласія, гігантська туя, бальзамічна піхта, чорна та біла ялиці. Для півдні ті південного сходу країни характерні тополя, жовта береза, дуб та клен, символ Канади. Промислове значення має хутровий звір, на який багата тайга. За запасами деревини Канада поступається Росії та Бразилії, а у перелісі на душу населення вона стоїть на першому місці у світі.
В тундрі влітку ростуть мхи, лишайники, трава та квіти. В лісотундрі - карликові дерева. Прерії та рівнини вкриті бородачем, полином, ковилем.
Різноманітний і тваринний світ Канади. В тундрі проживають північний олень, тундровий вовк, заєць-біляк, білий ведмідь, песець, в лісах - ведмідь, вовк, лисиця, рись, білка, заєць, куниця, бобер, лось, олень, в степах - польові миші, кроти та ховрахи. На озерах та арктичних островах мешкають мільйони перелітних птахів. В заповідниках Канади можна зустріти бізонів, які були майже повністю винищені з приходом європейських поселенців на материк.
Прибережні води багаті на рибу: на заході - лососеві (чавича, кета, горбуша), а на сході - тріскові породи та оселедці.
Клімат
Клімат країни варіює від арктичного на півночі до помірного на півдні. На більшій частині Канади континентальний клімат, на західному та східному узбережжях - морський, на півдні - помірний, наближений до субтропічного. Середня температура січня на крайній півночі -350 С, на півдні -200 С, на сході узбережжя -50 С, на заході -40 С, липень - від 50 С на крайній півночі до 220 С поблизу кордону з США. Опади більше всього випадають в прибережних районах (до 2 500 мм на рік), а менше всього - в центральній частині країни (200 - 500 мм). В зимовий час вся Канада покривається снігом, а більшість річок та озер замерзають.
Холодні маси повітря з Арктичного узбережжя легко досягають півдня країни, охолоджена маса повітря - помірних широт. Гірські гряди Канади розміщені вздовж меридіанів і не захищають південну частину країни від впливу арктичних холодів. Тільки південно-західні та південно-східні райони країни відрізняються м'ким морським кліматом.
Річки та озера
Канада славиться своєю густою та повноводною сіткою річок. Канаду перетинають такі могутні ріки, як Макензі, Колумбія, Ніагара, ріка Св. Лаврентія та багато

 
 

Цікаве

Загрузка...