WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Загальна характеристика Ірландії - Реферат

Загальна характеристика Ірландії - Реферат

РЕФЕРАТ НА ТЕМУ:
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ІРЛАНДІЇ
План
1. Загальні відомості.
2. Населення.
3. Природа.
4. Господарство.
5. Сільське господарство.
6. Промисловість.
7. Транспорт
Ірландія: один острів - дві країни. У більшості іноземців, що знають про Ірландію лише по зведеннях теленовин, ця земля насамперед асоціюється з неспокійною Північною Ірландією, броньовиками на вулицях Белфаста і Лондондерри і тероризмом Ірландської республіканської армії.
Насправді -це усього лише відділений бетонними пунктами шматок великого англійського брата, зовсім іншої країни - Великобританії і Північної Ірландії.
Загальні відомості.
Ірландська республіка ( Ireland; The Republic of Ireland).
Ірландська держава в Західній Європі, що займає 5/6 площі острова Ірландія й об'єднуюче 26 з 32 його графств. Площа 70 283 кв.км. Столиця - місто Дублін (502 тис. чіл.). Населення 3 537 тис.чоловік.
У плині 7 сторіч Ірландія був колонією Великобританії.
У результаті завзятої національно-визвольної боротьби країна в 1920-21р. домоглася статусу домініону. Однак у договорі 1921 року було обумовлене відторгнення від ірландської держави 6 північних графств (Ольстер) і включення його до складу З'єднаного Королівства Великобританії і Північної Ірландії. Інша частина Ірландії (26 графств) утворила домініон за назвою "Вільна Ірландська Держава". У 1937 була прийнята конституція, що проголосила Ірландію суверенною незалежною демократичною державою Ейре. Але при цьому збереглося підпорядкування Ірландії англійському королю у відношенні зовнішніх зносин . У 1948р. Ірландський уряд прийняв закон про установу Ірландської Республіки. За цим законом, що вступив у силу в 1949р., припинялася залежність Ірландії від Великобританії.
Ірландія - буржуазна держава; республіка. Глава держави - президент, що обирається населенням на 7 років. Вищий орган законодавчої влади - парламент (палата представників і сенат). В адміністративному відношенні складається з 4 провінцій (Ленстер, Манстер, Ольстер (частина), Коннот (Коннаут) , провінції поділяються на адміністративні графства; виділяються 4 самоврядні міста.
Основна грошова одиниця - ірландський фунт.
Населення.
У національному відношенні однорідне, складається з ірландців. Офіційні мови: ірландський (гельський) і англійський.
Природний приріст із 1881р. по 1956р. склав 1677,5 тис. чіл., за те ж час еміграція склав 2836,9 тис.чіл.
Серед віруючих переважають католики - 95%, протестанти - 5%.
У складі самодіяльного населення близько 40% зайнято в сільському і лісовому господарстві, рибальстві і полюванні, близько 1% - у гірничодобувній промисловості, 15% - в обробці промисловості, 7,6% - будівництві, 12,2% у торгівлі, банках, страхових компаніях і т.п., 4,6% - на транспорті і зв'язку. У містах живе близько 40% населення, найбільш значні міста (понад 50 тис.чола.) : Дублін, Корк, Лімерик.
Ірландська мова - разом із шотландським і менкським мовами відноситься до гаельської групи кельтських мов. Ірландська мова засвідчена з IV століття нашої ери так називаними огамічними написами, а з VII в. н.е. - глоссами на латинському алфавіті. Після завоювання Англією Ірландії було заборонено говорити ірландською мовою, але народ продовжував їм користатися. З кінця XIX століття почався рух у захист національної мови. У 1921 році ірландська мова була визнана одним з державних мов.
Природа.
Ірландія - острів в Атлантичному океані, другий по величині в групі Британських островів; відділений від Великобританії Ірландським морем і протоками Північним і Св. Георга. Площа - 84 тис.кв.км.
Берегова лінія сильна розчленована. Витягнуті морські затоки врізаються в глиб гір і низовин, утворити мальовниче узбережжя з безліччю півостровів і островів. Найбільш розчленовані західні і південно-західні береги, скелясті і стрімчасті (до 600 м), фьордові на півночі і ріасові на півдні.
У формуванні рельєфу велику роль зіграли каледонська і герцинська складчастість, зв'язані з альпійськими рухами розлами і вулканічні виливи, а так само четвертинне заледеніння. У горах заледеніння залишило сліди у виді цирків, перезаглиблених долин, гленів, а на низовині - покрив донної морени, друмліни, озі, балки стоку й ін.
Внутрішня частина острова (Центральна рівнина) в основному низинна, висоти близько 60 м над рівнем моря. У підставі її залягають червоні піщаники і вапняки, перекриті могутніми (до 60 м) льодовиковими відкладеннями. Окремі височини, що піднімаються до висоти 180-300м, являють собою останки герцинських чи споруджень покриву карбонових вапняків. Останні утворять по окраїнах низовини острівні плато висотою до 600 м, де (особливо на заході) широко розвитий карст. По краях острова піднімаються невисокі гори. Масиви Коннемара (819 м) і Мейо (807 м) на заході, Донегол (676 м) на північно-заході, Морн (852м) і Уіклоу (926 м) на сході острова відносяться до каледонської складчастості і складені в основному гранітами, сланцями, піщаниками і кварцитами, що утворять різко обкреслені вершини, що піднімаються над згладженою поверхнею гір. Гори і височини південної окраїни острова (у тому числі гори Керрі на південно-заході з вищою крапкою Ірландії - горою Каррантуохілл, 1041 м) належать до герцинської складчастості і складаються головним чином з піщаників і вапняків.
На північному сході знаходиться плато (Антрім) і низовини, утворені третинними виливами базальтів. Родовища торфу і вугілля.
Клімат помірний, океанічний, з хитливою погодою, з частими сильними вітрами. Середня температура липня від +13 С на заході до +15 С, +16 С на півдні; січня - від +5 С на сході до +7 С на заході. Дрібні, що мрячать дощі і хмарність за всіх часів року, особливо восени й узимку. Річна кількість опадів від 1500 - 2500 мм на південно-заході і заході до 750 - 1000 мм у центрі і на сході. Сніг випадає рідко і швидко сходить.
Ірландія володіє густий і постійно повноводною річковою мережею; найбільша - ріка Шаннон (довжина 384 км). Більшість рік відрізняється повільним плином; часто протікають через ланцюжки озер. Багато хто судноплавні і з'єднані каналами. Рясні озера головним чином давньольодовикового походження; маються також тектонічні (Лох-Їй) і карстові озера.
На Центральній низовині переважають дерено-підзолисті ґрунти, у горах - гірські підзолисті, на погано дренованих плато й у низинах - торф'яно-болотні. На вапняках зустрічаються перегнійно-карбонатні ґрунти.
Переважним типом рослинності є зеленіючі протягом

 
 

Цікаве

Загрузка...