WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Куба - Реферат

Куба - Реферат

транспорту.
Кліматичні умови і ресурси Куби визначаються, насамперед, положенням території безпосередньо до півдня від тропіка, серед акваторії Атлантичного океану, а так само проходженням поблизу острова теплих течій, які утворює Гольфстрім. Куба володіє величезними термічними ресурсами сонячного тепла. Середні місячні температури на рівнинах завжди високі: у січні 22.5оС, у серпні 27.8оС. Але коливання крайніх температур досить значні. Середня максимальна температура на рівнинах перевищує 30 .
Відносно висока річна сума опадів - 1380 мм. Рік поділяється не на 4 пори року, а на 2 сезони - сухий, дощовий. Сезон дощів звичайно триває з травня по жовтень. Сухий же сезон переважно починається в листопаді і закінчується в квітні. Середня відносна вологість повітря - 79%.
Рослинний покрив країни цікавий багатством і своєрідністю видового складу. Явно позначається положенняКуби на перехресті материків і океанів. Острівний характер уплинув на високий ступінь ендемізму кубинської флори. Різноманітні рослинні співтовариства найсильнішим чином видозмінені в результаті втручання людини.
Тваринний світ Куби внаслідок її острівного положення досить бідний. Крім того, він сильно постраждав у результаті господарської діяльності людини. На Кубі немає хижих тваринних і отрутних змій, багато кажанів, дуже багатий видовий склад птахів, комах і наземних молюсків, різноманітний видовий склад риб, морських черепах, багато креветок і лангустів.
Значна частина прибережної акваторії відрізняється малими глибинами. Гірлянди дрібних і дрібних острівців (400 островів) стануть важливими районами туризму і підвідного полювання.
3. Промисловість і сільське господарство
Щоб повніше представити глибину перетворень і масштабність здійснень соціалізму на Кубі, коротко охарактеризуємо господарство країни до моменту перемогу революції. Основною його рисою була повна залежність від монополії США, що захопили 1/4 площі найбільш родючих земель, контролювали ключові галузі - цукрову промисловість, енергетику, гірська справа. Мабуть, мало було країн з такий яскраво вираженої моно товарністю економіки. На цукрову галузь приходилося більш половини всіх зайнятих у промисловості і майже половина вартість її основних фондів. В інших же галузях, 3/4 виробництва яких були зосереджені в одній Гавані, лише 14 підприємств мали більш 500 робітників. У сільському господарстві панували цукрові компанії, великі плантатори і поміщики скотарі. Суть усього соціального економічного життя дореволюційної Куби можна, мабуть, визначити формулою "один товар - для однієї країни".
Промислової виробництво столиці було слабко зв'язане з потребами економіки. Воно забезпечувало, насамперед, запаси самої Гавани, а точніше - її заможних шарів. Дореволюційна Гавана була великим центром Американського туризму, частиною бізнесу "індустрії" розваги північного сусіда.
Роки соціалістичного будівництва перетворили Кубу в аграрно-промислову країну з динамічно розвинутим багатогалузевим господарством.
Основи Кубинської економіки, її стрижень утворить агропромисловий комплекс, що оперяється на органічно між собою зв'язані цукрова промисловість і плантаційну господарство цукрового очерету.
Сформувалися великі промислові вузли Сантьяго-де-Куба, Санта-Клара, Сьенфуегос, Матансас, Ольгин, Мариель, Нуевитас. Це додає народногосподарському комплексу країни нові масштаби і нова якість. Для соціально-економічного розвитку Куби життєве значення має ріст електроенергетики і створення нової для країни області - водяного господарства. Це та основа розвитку економіки, которую приходиться створювати у всіх районах країни і яка залишається усе ще її "вузьким місцем". Як і колись, кубинська енергетика базується на імпортному паливі. За роки революції потужність електроенергетики виросли майже в п'ять разів. Самі великі теплові електростанції побудовані за допомогою Росії.
На Кубі нерідке землеробство поділяють на "цукрове" і "нецукрове". Острів у перспективі стане одним зі світових районів цитрусівництва. Куба має великі передумови для вирощування ананаса, банана, і багатьох інших видів тропічних фруктів, а так само різних овочів. Створюється велика промисловість по виробництву соків і фруктових консервів. Велика увага приділяється розширенню експорту свіжих фруктів.
Головна продовольча культура - рис була завезена вихідцями з південної Іспанії. Вона займає близько 200 000 га, головним чином у басейні Кауто і на зрошуваних землях берегових рівнин у центрі острова.
З технічних культур особливо важливий хенекен - агава, що дає коштовне волокно. Вона росте на мало родючих закарстованних землях у районі Карденаса.
Незважаючи на те, що Куба - країна традиційного розвитку скотарства, воно завжди мало екстенсивний характер і займало скромне місце в економіці. Але нині тваринництво переживає глибоке відновлення і стає важливою галуззю народного господарства. Після перемоги революції завдяки імпорту коштовних порід худоби, широкому розвитку генетичних досліджень і виведенню нових порід, що сполучать витривалість місцевих "креольських" корів і чудові показники європейських і північноамериканських різновидів, удалося значно підняти рівень розвитку тваринництва.
Особлива увага виділялася галузям, що обслуговують народногосподарський комплекс. Але усе більше значення набувають і галузі легкої і харчової промисловості, що працює на задоволенні різко зрослої потреби населення.
Серед нових галузей кубинської економіки виділяється морське рибальство. До революції про острівну Кубу говорили як про країну, "живучою спиною до моря".
Розвиток туризму - цієї "індустрії без труб" - ставиться на Кубі масштабно і на широкій науковій основі. Зокрема, досліджується узбережжя для збереження існуючих і вибору нових пляжів, для організації баз підвідного плавання і полювання. Поступово освоюються ландшафти, найбільш перспективні і привабливі для розвитку туризму, особливо в задній частині острова. Міжнародний туризм стає важливою статтею валютних надходжень.

 
 

Цікаве

Загрузка...