WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Куба - Реферат

Куба - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"К У Б А"
1. Політико- і економіко-географічне положення Куби
Республіка Куба - перша соціалістична держава в західній півкулі. Куба розташована у Вест-Індії на стику Північної, Центральної і Південної Америки. По конфігурації території, що простягнулася із заходу на схід на 1250 км, Кубу не рідко порівнюють з ящіркою. На півдні Куба омивається водами Карибського моря. Куба розташована на найважливіших морських і повітряних шляхах Атлантики.
Площа Республіки Куба - 111 000 кв. км., у тому числі острів Куба - самий великий у Вест-Індії, який і дав назву всій країні. По площі Куба дорівнює Болгарії, а по чисельності населення перевершує її.
Кубинці з законною гордістю називають свою Батьківщину "Першою вільною територією Америки", а друзі Куби в усьому світі називають її "Островом волі".
Вищим органом державної влади Республіки Куба є Національна асамблея народної влади, наділена законодавчими правами, яка обирається на 5 років. Національна асамблея обирає з числа своїх депутатів Державну раду. Вищим органом виконавчої влади є Рада Міністрів. Голова Державної ради і Ради Міністрів є головою держави. В адміністративному відношенні Куба підрозділяється на 14 провінцій, що у свою чергу поділяються на 169 муніципій, одна з яких - Хувентуд - центрального підпорядкування.
На Кубі популярне гасло: "Влада народу - це дійсно влада! ".
Вища керівна сила кубинського суспільства і держави - Комуністична Партія Куби.
На гербі Куби зображені оточуюче її синє море, ключ, пальма і пагорби. Ключ символізує положення острова на найважливіших світових морських шляхах. Пальми - улюблені дерева кубинців, і вони ростуть повсюдно. А пагорби і невисокі гори, розташовані по краях острова, оживляють вид рівнин.
2. Населення Куби
Кубинська соціалістична нація відрізняється складністю етнічної історії й етнічного складу. Етнічну основу кубинської нації складають нащадки переселенців з Європи, головним чином іспанців, і негрів, завезених з Африки і менше із сусідніх країн Вест-Індії. Через велику роль імміграції в рості чисельності населення й у формуванні нації Кубу можна віднести до Латиноамериканських країн переселенського типу.
Роль корінного індійського населення в етнічному складі Кубинської нації не велика. Кубинці пишаються своїм індійським минулим, ретельно його вивчають і зберігають пам'ятники доколоніальної культури. В іспанській мові кубинців не мало індійських слів. Багато географічних назв Куби - індійського походження. У формування кубинської нації, її матеріальної і духовної культури самобутності й історичних традицій важливу роль зіграв Африканський, негритянський компонент. Цим Куба виділяться серед іспаномовних країн Латинської Америки.
Основна релігія - католицька. Зустрічаються так само протестанти, баптисти і деякі інші групи віруючих. Серед віруючої частини негритянського населення, зберігаються різні африканські вірування. А також афро-християнські і "Спіритичні" секти. На Кубі завжди був розвинутий атеїзм. Революційні перетворення ще більш збільшили число атеїстів, особливо серед молоді. На Кубі церква відділена від держави. Віруючі беруть участь у трудовому і громадському житті народу. Після завоювання Куби треба було біля 3-х сторіч для того, щоб чисельність населення острова стало приблизно такий же, як до іспанського завоювання.
Для населення Куби традиційна перевага чоловіків.
Соціалістична Куба - країна молодого по віковому складу населення. Сучасна вікова структура населення, насамперед висока частка осіб молодих вікових груп (до 15-и років), створює не малих труднощів для соціального економічного розвитку Куби. На цю групу приблизно приходиться 37% усього населення, а на осіб старше 65 років - 6% . Через високу частку дітей у складі населення загострилася проблема робочої сили, особливо в сільській місцевості. По питомій вазі безробітних у структурі трудових ресурсів Куба займає одне з перших місць у капіталістичному світі.
Куба виділяється відносно рівномірним розміщенням населення по території. Середня щільність населення біля 90 осіб на 1 кв. км. Найменшою щільністю населення характеризуються заболочені місцевості на Південно-заході острова.
Гавана - "гранд" не тільки серед кубинських міст, тому що в ній зосереджена 1/5 усього міського населення країни, але й одне з найбільших міст усієї Латинської Америки. У Гавані живе близько 2 000 000 чоловік.
3. Природні умови і ресурси
Незважаючи на порівняно невеликі розміри території Куби, її природні умови характеризуються дуже істотними розходженнями і великою розмаїтістю. Складності розмаїтість природних умов Куби багато в чому обумовлені її " серединним " географічним положенням на стику тропіків і субтропіків.
По тектонічній будові Куба входить в Антільсько-Карибську область складчастого поясу Кордильєр. У той же час у ній сполучаються складчасті структури острівних Антільських дуг. Особливо характерно для Куби широке поширення молодих вапняків. В даний час Куба знаходиться в зоні високої сейсмічності (до 7-и балів). Зі складчастими структурами зв'язані нині сильно виснажені родовища міді. Так само маються руди марганцю, можливі і родовища бокситів. Але головне мінеральне багатство Куби світового значення - запаси руд нікелю в сполученні з кобальтом. Куби добре забезпечена сировинними ресурсами для промисловості будівельних матеріалів. Деякі прибережні райони мають ознаки нафтоносності. Практично повна відсутність паливно-енергетичних ресурсів створює великих труднощів для економічного розвитку.
Приблизно 2/3 усієї площі Куба займають злегка горбисті рівнини. У господарському відношенні особливо важливі для багаторічних плантаційних тропічних культур території з висотами до 100 метрів над рівнем моря. Вони ж найбільш заселені й освоєні. Рівнини з невисокими височинами, з невеликими групами пальм - типовий ландшафт на більшій частині території. Гірські ланцюги і височини простягнулися уздовж узбережжя на Заході, у центрі і на Сході країни. Рельєф не створює значних перешкод для розвитку

 
 

Цікаве

Загрузка...