WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Малайзiя - Реферат

Малайзiя - Реферат


Реферат на тему:
Малайзия
Географія
Малайзия розташована в Південно-Східній Азії. Територія поділяється на два великих райони: п-ов Малайзия, що лежить до півдня від Таїланду, і Східна Малайзия, що знаходиться до півночі від Індонезії на острові Борнео.
Границі
Таїланд - на півночі, Сінгапур і Індонезія - на півдні. Омывается Південно-Китайськ морем, а також морями Сулавеси і Сулу
Площа
328 550 кв. км.
Внутрішні води
Головні ріки - Паханг, Раджинг, Кинабантанг.
Головні міста
Столиця - Куала-Лумпур. Найбільші міста: Куала-Лумпур, Ипох, Джохор-Бару, Джорджтаун.
Адміністративний розподіл
Малайзия - федерація в складі 13 штатів і федеральних територій Куала-Лумпур і Лабуан.
Державний лад
Малайзия - конституційна монархія. Глава держави - верховний глава (король), що обирається на 5 років з числа правителів штатів-султанатів.
Населення
20 млн.чоловік. На півострові: малайці - 50%, китайці - 38%, індійці - 10%, орангасли (тубільні племена, представники яких ще живуть на півострові) - 1%. На Сараваке (Східна Малайзия): тубільні племена - 50%, китайці - 30%, малайці з індійцями - 20%. У Сабахе процентне співвідношення груп населення майже нічим не відрізняється від Саравака.
Мова
Державна мова - бахаса малайзия, англійська мова є основною мовою комерції і промисловості.
Релігія
Мусульмани - 55%, буддисти - 30%.
Валюта
Грошова одиниця - ринггит, що складається з 100 сенов.
Годинний пояс
У зимовий час + 2 години від новосибірського часу.
Малайзия складається з двох різних частин: півострова Малайзии і провінцій Східної Малайзии Саба і Саравак на Північному Борнео. Ці дві частини знаходяться на відстані 650 км друг від друга і розділені Південно-китайськ морем. На півострові Малайзия граничить з Таїландом і Сінгапуром. Провінції Саба і Саравак граничать з Калимантаном, індонезійською частиною Борнео, а Саравак оточує з усіх боків малюсінька держава Бруней. Андаманське море омывает західне узбережжя півострова. Східне узбережжя півострова, Саба і Саравак омываются Південно-китайськ морем. На півострів Малайзия приходиться 40% території країни. Уздовж півострова з півночі на південь тягнуться кілька гірських хребтів. На західному узбережжі знаходиться широка родюча рівнина, а на сході - вузька прибережна рівнина. Саба і Саравак покриті густими джунглями і мають розвиті річкові системи. Гора Кинабалу (4101 м) у Саба - один з найвищих піків у Південно-східній Азії.
Більш 60 % країни займають джунглі, але уряд планує побудувати величезну гідроелектростанцію в Сараваке, і очікується вирубка близько 27 600 га лісу, що може мати негативні наслідки в майбутньому. Тільки на півострові Малайзия росте близько 8000 видів квітучих рослин, у тому числі і 2000 видів дерев, 800 видів плодових дерев і 200 видів пальм. Фауна включає слонів, носорогів, тигрів, леопардів,тапірів, ведмедів, орангутангів і гібонів. У Східній Малайзии живуть самі численні і різноманітні популяції птахів у світі.
У Малайзии пекуче і волого протягом усього року. Температури звичайно коливаються між 20 і 30 градусами Цельсия; вологість звичайно 90 %. Цей регіон має мусонний клімат, але тільки східне узбережжя півострова Малайзия має дійсно дощовий сезон. Самий вологий сезон на західному узбережжі півострова - з вересня по грудень; на східному узбережжі й у Саба і Сараваке- з жовтня по лютий. Дощ, якщо случається, звичайно перериває сонячну погоду тільки на нетривалий час; опади, в основному, випадають у виді коротких, сильних злив.
Континентальна Малайзия займає близько 40 % усієї території країни. Кілька гірських ланцюгів простягнулися з півночі на південь уздовж спинного хребта півострова. Більшість територій займають широка і родюча рівнина на західному узбережжі і більш вузька, але не менеее родюча, прибережна рівнина на сході. Сабах і Саравак цілком охоплені густими і незайманими джунглями, що розділяють великі річкові системи. Вершина Кинабалу, висотою в 4101 м, що знаходиться на території Сабаха - одна з найвищих гір у південно-східній Азії.
Більше чим 60 відсотків країни покриті тропічними лісами, але відповідно до урядового плану будівлі величезної гідроелектричної дамби в Сараваке, очікується знищення 27,600 га лісу, що не доведе до добра і серйозно турбує місцевих екологів. У Малайзии поширено близько 8000 різновидів рослин, включаючи 2000 різновидів дерев, 800 різних видів орхідей і 200 видів пальм.
Фауна може похвастатися наявністю слонів, носорогів, тигрів, леопардів, тапірів, ведмедів, орангутанов і гібонів. На території східної Малайзии розташовано одне з найбільших поселень різних птахів у світі.
Основа економіки обробна, гірничодобувна промисловість і сільське господарство. Частка у ВВП (1991, %): обробна промисловість 28,7, гірничодобувна промисловість 9,3, сільське господарство 17,3. Головні галузі обробної промисловості електротехнічна, нафтопереробна, хімічна, металургійна, автомобільна, текстильна, харчосмакова; гірничодобувної промисловості видобуток нафти, природного газу, олова (одне з перших місць у світі), залізної і мідної руд, бокситів. Виробництво електроенергії 24,8 млрд. квт·ч (1991). Основа сільського господарства виробництво натурального каучуку, пальмової олії, какао-бобів, ананасів, перцю. Тваринництво. Довжина (1991, тис. км): залізниць 2,2, автодоріг 52,5. Тоннаж морського торгового флоту 2,9 млн. т дедвейт (1992). Морське і річкове рибальство. Заготівля деревини. Морські порти: Келанг, Джорджтаун, Куантан. Експорт: нафта, електронні й електротехнічні вироби, продукція сільського господарства й ін. Основні зовнішньоторговельні партнери: Японія, Сінгапур, США, Німеччина. Грошова одиниця ринггита (малайзійський долар).

 
 

Цікаве

Загрузка...