WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → М’янма - Реферат

М’янма - Реферат

Вони зайнялися реставрацією і будівництвом нових готелів, туристичних комплексів, адміністративних і торгових споруджень, зведенням мостів, дамб і т.д. До грудня 1996 року існувало вже 103 спільні підприємства, що охоплювали різні галузі: текстильну і швейну, деревообробну, тютюнову, харчову, електронну, сільськогосподарське машинобудування.
У рамках короткострокового трирічного плану 1992/93-1995/96 передбачалося досягнення економічного росту в 5,1% у рік, переважний розвиток видобувної й обробної промисловості, оптимізація виробництва. За станом на 1994/95 рік зайнятість у різних секторах бірманської промисловості була наступною:
Тис. людина %
Видобувна пром-ть 105 0,61%
Обробна пром-ть 1410 8,19%
Енергетика 18 0,1%
Слід зазначити, що навіть у порівнянні з (low-income economies) країнами, що розвиваються, зайнятість ЕАН Мьянми в промисловості дуже малий: навіть середній показник для цих країн перевищує бірманський на 5%.
Основні цілі сьогоднішньої політики Міністерства Промисловості містять у собі:
? Збільшення ролі промисловості в економіці країни
? Розширення приватного сектора, залучення іноземного капіталу
? Поділ виробництва й експорту
? Модернізація виробництва
? Максимальна утилізація відходів виробництва
? Захист навколишнього середовища
Видобувна промисловість. У промисловому обсязі ведеться видобуток 21 виду корисних копалин. Міністерство видобувної промисловості вітає іноземні інвестиції в першу чергу в спільні з державою підприємства по розробці родовищ міді, золота, олова і цинку. Дві великих державних компанії займаються розробкою олов-вольфрамових, свинцево-цинкових родовищ. У видобутку дорогоцінних, напівкоштовних каменів і залізних руд державні компанії є монополістами. Основна продукція видобувної промисловості: цинковий концентрат, золото, мідний і олов'яний концентрати, олов-вольфрамовий шеелитний концентрат, очищене олово, срібло, нікель, свинець, вугілля, гіпс, хроміти, граніт, вапняк, доломіт, бентоніт, флюорит, вогнетривка глина, рубіни, сапфіри, діаманти, жадеити.
Видобувна промисловість переживає зараз складний час. Галузі, що представляють великий інтерес для західних інвесторів, активно розвиваються, у той час як в інших сферах відзначається стагнація. Кількість шахт (металевих і неметалічних), у 1987 році що складав 150, упало до 35 у 1996 р. Більшість корисних копалин добувається в обсягах, достатніх для задоволення потреб лише самої Мьянми. У порівнянні з іншими країнами, що розвиваються, у Мьянме невисока частка видобувної промисловості у виробництві ВВП. Видобуток нафти, газу, дорогоцінних каменів збільшився завдяки іноземній участі; видобуток металів знизилася - зокрема, через недолік державного фінансування (див. таблицю 3).
На березень 1994 року іноземні інвестиції в гірничорудну промисловість склали 155,35 млн. доларів США, що дорівнювало 14,7% всіх інвестицій. Найбільшими інвесторами є США, Сінгапур і Таїланд - на їхню частку приходиться майже половина всіх капіталовкладень в економіку Мьянми. На початку 1990-х років таїландські фірми уклали контракти на видобуток цинку, олова і дорогоцінних каменів. Крім Таїланду, у гірничорудну промисловість Мьянми інвестували Китай і Сінгапур. Уряд Мьянми разом з компанією Indochina Goldfields планує почати розробку ще одного нового родовища міді біля Моунъюва. По оцінках 1996 року родовище повинне давати до 25 тис. т катодної міді в рік.
Найбільшим родовищем срібла ще з 1930 року є шахти Бодуина. Укупі із шахтами Босейна і Яданатейнджи вони дають велику частину видобутку свинцю. Покладу халькоцитовой руди зі змістом міді 0,77% у Салинджи оцінюються в 130 млн. т; щодня добувається 8000 т руди. Розміри родовища Лепадаун складають 180 млн. т, причому руда містить невеликі домішки золота і срібла. Руда в Намту містить 20% цинку і 13м срібла на тонну руди.
У великих кількостях добувається граніт; розробляються 24 родовища в районах Мьей, Давей, Чейто і Йе. Запаси граніту приблизно складають 60,7 млрд. т. Запаси вапняку оцінюються в 563 млн. т. За даними американського посольства в Рангуні, видобуток гіпсу в 1994/95 р. склала 28,916 т, мідних концентратів - 24,036 т, очищеного свинцю - 1,267 т, олововольфрамових концентратів - 530 т, жадеитов - 258 т, обробленого срібла - 97,350 тройских унцій.
Дотепер найбільшим родовищем дорогоцінних каменів вважається Могоу: тут добувають шпінель, турмаліни, аквамарини, сапфіри, цитрини, данбурити, циркони, аметисти, гранати, олівіни...Другим по значимості можна назвати родовище Пхакан у Качинской області, відоме своїми жадеитами. У 1995 році біля села Вей Пха Пхей у Шанской області були виявлені поклади сапфірів. Зараз ведеться розробка цього родовища відкритим способом. Японська компанія Niino International і таїландська UES уклали контракти з урядом Мьянми про пайову участь у видобутку перлів і в ювелірній промисловості.
У нафтовій промисловості з кінця 1970-х почався деякий спад: видобуток нафти знизився з 32000 барелей у 1980 році до 15000 у 1997 р. ГСВЗП дозволив участь іноземного капіталу в нафтовидобутку - з 1989 року більшість проектів фінансувалося іноземними інвесторами. З державними бірманськими підприємствами по видобутку нафти були укладені контракти системи production sharing (частковий розподіл продукції). Інвестиції у видобуток нафти і газу складали 79,1% від загальних у 1990/91 році, 97,4% - у 1991/92, 86,4% - у 1992/93, 72,5% - у 1993/94. З 12 компаній, куди входили фірми зі США, Великобританії, Японії, Нідерландів, Індонезії, Австралії і Кореї, вісім займалися розробкою родовищ на суші, а чотири - на шельфі.
Останнім часом помітно виросла роль газу в економіці Мьянми. Якщо раніш у бірманському експорті палива переважала нафта, то тепер, у силу як економічних, так і екологічних причин, видобуток і експорт газу починають превалювати над іншими. У 1992-93 роках у прибережній зоні на ділянках, що знаходяться в концесії компаній Texaco і Premier, були відкриті великі запаси природного газу. По оцінках 1993 року, родовище Ядана може дати 161 млрд. м3 газу, тобто 0,115% світових запасів. Обсяг родовища Йедагун, що знаходиться в концесії компаній Premier, Texaco і Nippon Oil оцінюється в 34 млрд. м3 природного газу. Великий проект (на $ 600 млн.) по перекачуванню природного газу з Мьянми в Таїланд почав здійснюватися за участю американської корпорації Unocal. У меморандумі, підписаному ГСВЗП і керуванням компаній, значилося, що Мьянма "буде одержувати 450000 дол. у день" в оплату концесії (інакше кажучи, 164,25 млн. доларів у рік). За повідомленням Oil and Gas Journal від 22 березня 1996 року, у 10 кмдо півдня від шельфового родовища Ядана компанією Total - найбільшим інвестором у Мьянме - було відкрито ще одне газове родовище - Сейн. Однак компанія відмовилася від освоєння цього родовища, підкоряючи мораторію Клінтона. Незабаром були виявлені запаси газу в Апхьяу, що стали використовувати для виробництва електроенергії в Рангуні. Перспективними в плані майбутньої розробки вважаються узбережжя Андаманського моря в районі Пьей, дельта Іраваді, араканское узбережжя, басейн Чиндуина, Ситауна, Са, Хукавиг, рівнина Шуебо-Моунъюва, район Пегу, Центральна Низовина.

 
 

Цікаве

Загрузка...