WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Таїланд - Реферат

Таїланд - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"ТАЇЛАНД"
ПЛАН
1. Природні умови
2. Населення
3. Економіка
4. Використана література
ТАЇЛАНД (Thailand) - держава в Південно-Східній Азії, на півостровах Індокитай і Малакка, омивається Андаманським морем і Сіамською затокою Південно-Китайського моря.
1. Природні умови
Більше 1/2- території Таїланду займають низинні рівнини; майже всю іншу частину - середньовисотні гори. Західні і північні окраїни Таїланду представляють складчато-глибові гори і горбкуваті гряди складені гранітами, вапняками, кристалічними і глинистими сланцями. Головні хребти - Кун-Тан (2012 м), Танен-Таунджи (1964 м) і Білаук-Таунг (1513 м). Найвища вершина Таїланду - гора Інтханон (2595 м).
Північно-східна частина Таїланду - велике плато Корат висотою близько 150 м, складене горизонтально залягають шарами червоних піщаників.
На південному-сході уздовж границі Таїланду і Кампучії простираються гори Кравань і Дангрек.
Між областю гір на заході і півночі і плато Корат на сході знаходиться Менамська низовина. Південну (звужену) частина Таїланду займають головним чином низинні рівнини, над якими піднімаються невеликі масиви і гірські гряди висотою до 1786 м.
Берега переважно низинні, місцями заболочені. Багато природних гаваней; уздовж західного берега і півострова Малакка тягнеться ланцюг островів і скель.
Довжина сухопутних границь 5100 км, берегової лінії - 2750 км. Площа 514 000 км2.
Клімат Таїланду субекваторіальний, мусонний. Літній південно-західний мусон продовжується з кінця квітня до середини листопада, зимовий північно-східний - з кінця листопада до лютого. Середньорічна температура в рівнинних і передгірних районах 22-29°С (самий теплий місяць - травень), у горах на півночі узимку знижується до 10-15°С. Середні місячні температури в невисоких районах від +22° на півночі до +28° на півдні.
У більшій, широкій частині Таїланду три сезони: теплий сухий (зимовий), жаркий сухий (між зимовим і літнім мусонами) і жаркий вологий (літній). На півдні країни 2 сезони: жаркий менш вологий (зимовий) і жаркий більш вологий (літній). Опадів випадає понад 1000 мм на Менамській низовині, менше 900 мм на плато Корат, у гірських районах до 3000 мм (місцями більше) у рік. Тривалість дощового сезону від 6 до 8 місяців.
Річкова мережа Таїланду густа. Для рік характерні різкі зміни водності протягом року і високі паводки в сезон мусонних дощів. Майже всі ріки починаються в горах північних районів і впадають у Сіамську затоку. Особливе значення в житті країни має ріка Менам-Чао-Прайя, сама довга і багатоводна ріка Таїланду.
У північній, широкій частині Таїланду найбільш поширені червоні ґрунти високотравних саван, коричнево-червоні ґрунти тропічних сухих листопадних лісів і гірничо-лісові червоноземи; у долинах рік - алювіальні і лугові. У південній частині Таїланду (включаючи зону, що прилягає до північного берега Сіамської затоки) - латеритні опідзолені ґрунти.
У рослинному покриві Таїланду переважають листопадні тропічні (мусонні) ліси, у яких ростуть тикове і червоне дерева, бамбук і інші. У найбільш вологих районах, головним чином у горах, на піднятих окраїнах плато Корат, на перешийку Кра і на півночі-сході приморської частини виростають вологі вічнозелені ліси. Основні породи цих лісів- діптерокарпації, хопеї, фікуси, пандануси і різні пальми. У приморській смузі на півдні розвинута мангрова рослинність. На плато Корат широко поширені савани і заросли колючих дерев і чагарників. На сухих (підвітряних) схилах гір, у зоні 700-1700 м ростуть сосново-дубові ліси, у верхній зоні гір - вічнозелені чагарники.
У джунглях росте багато коштовних деревних порід. Жителі лісових районів одержують від цих дерев різні смоли, бальзами, камеді, лаки. Плоди деяких лісових рослин (мангустан, дур'ян, банан) їстівні. Велике господарське значення мають пальми - кокосова і сагова. На схилах гір Північного району росте тикове дерево. Його висота досягає 40 м, а діаметр стовбура - 2 м. Деревина тика винятково міцна, це відмінний матеріал для будівництва кораблів і портових споруджень.
У лісах і в бамбукових заростях живуть самі різноманітні тварини: носороги, слони, тапіри, тигри, леопарди, дикі кішки, білки. Особливо багато там мавп. Зустрічаються не тільки макаки, але і людиноподібні - гібони. У саванах водяться антилопи, олені, що здичавіли буйволи і дикі бики- гаур і бантенг. По всій країні, у лісах і на полях, маса змій, серед них чимало отрутних, наприклад "строкаті стрічки" і величезні королівські кобри.
Різноманітні птахи: фазани, павичі, папуги, птах-носоріг, чаплі, сіамський червонозьобий журавель. У ріках - крокодили; різноманітні види риб (головним чином коропові).
На лісорозробках використовують приручених слонів. Вони переносять колоди до ріки і розбирають затори, що утворилися при сплаві лісу. Працюють слони лише кілька годин, інший час пасуться і відпочивають у джунглях. У Таїланді збереглися і дикі слони.
2. Населення
Населення 57,8 млн. чоловік, в основному тайці, лао, а також китайці, малайці, моні і кхмери, перси й індійці й ін.
Офіційна мова - тайський. Державна релігія - буддизм. Тип правління - конституційна монархія. Глава держави - король. Законодавчий орган - двопалатна Національна асамблея (Сенат і Палата представників). Столиця - Банкок. Адміністративно-територіальний розподіл: 7 областей, що включають 73 чангвата (провінції). Грошова одиниця - тайський бат. Великі міста: Чіангмай, Пхукет, Тхон-бурі, Сонгкхла, Накхонсаван.
Національною мовою є тайська. Англійська мова дуже широко розповсюджена у великих містах.
Зараз у країні проживає біля 60 млн. чоловік. Приблизно 9,5% усього населення знаходиться в Банкоці - столиці Таїланду. Протягом своєї довгої історії Таїланд охоче приймав іммігрантів. Багато хто з них були письменниками, художниками, скульпторами, танцюристами, музикантами й архітекторами, їх майстерність допомогла збагатити місцеву культуру.
Таїланд - багатонаціональна країна, у якій нараховується понад 30 народностей і племен, переважно етнічні групи тай: кхон тай (13,5 млн.), лао (4,5 млн.), шані (до

 
 

Цікаве

Загрузка...