WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Загальна характеристика Австрії - Реферат

Загальна характеристика Австрії - Реферат


Все-таки Альпи, як "збирачі вологи", мають неоціненне значення для Австрії: стікаючі з них повноводні ріки, особливо Інн, Енс, Залках, Драва служать найбагатшими джерелами невичерпної водяної енергії. Крім того, Австрія має великі запаси чистої прісної води, зосередженої крім льодовиків і рік у численних альпійських озерах (перевага озер у місцевості Зальцкаммергут). Крім цього Австрії належить південно-східна частина великого і глибокого Боденськ озера на західній окраїні країни і майже цілком мілководне озеро Нейзідлерзеє на її східній окраїні.
Сільськогосподарська площа Австрії, включаючи гірські луги, значна, але розораних земель небагато. Родючі ґрунти є (бурі лісові ґрунти в передгір'ях Альп і Шумави, різновиду чорноземів на північному сході і сході, на правобережжі Дунаю), але вони займають усе-таки незначну частину всієї сільськогосподарської площі. Переважають же гірські ґрунти - худі, щебнисті, "вимиті" рясними дощовими і поталими водами.
У надрах Австрії є різноманітні корисні копалини: залізна руда, основне родовище якої знаходиться в Штирии, а також свинцево-цинкові руди, мідна руда, боксити, марганець, сурма, молібден і інші. З нерудних копалин найважливіше значення має буре вугілля, що залягає в Штирии і Верхньої Австрії, і нафта, значні родовища якої зустрічаються на північному сході країни у Віденському басейні. Крім того, Австрія має у своєму розпорядженні запаси графіту в Штирії і солі в Зальцбурзі, Штирії, Верхньої Австрії і Тіролі. Значні запаси будівельних матеріалів - граніту, мармуру, вапняку, каоліну й ін. Маються великі запаси магнезиту в Штирії і Каринтії, але магнезит не є, як відомо, сировиною першорядної важливості. У Верхній і Нижній Австрії також мається газ. Кам'яного вугілля практично немає. Промислових запасів алюмінієвої руди немає.
ПОЛІТИЧНИЙ УСТРІЙ ДЕРЖАВИ
Австрія є демократичною парламентською і федеративною республікою. Глава держави - федеральний президент, що обирається населенням терміном на 6 років Вищий законодавчий орган - парламент, що складається з двох палат: Національної ради і Федеральної ради. Національна рада , що складається з 183 депутатів обирається терміном на 4 роки. Члени Федеральної ради, у которий входять 63 депутата, обираються ландтагами (парламентами земель). Вищим виконавчим органом є уряд на чолі з федеральним канцлером.
В Австрії існують кілька політичних партій:
- соціал-демократи; ця партія нараховує більш 500 тис. членів і зберігає домінуючий вплив на осіб найманої праці. В орбіті її впливу знаходяться профспілки;
- австрійська народна партія, нараховує 750 тис. чоловік і складається з 6-ти самостійних організацій;
- австрійська партія волі, нараховує усього лише 60 тис. чоловік;
- зелена альтернатива, основна сфера дії якої - екологія;
- об'єднання австрійських профспілок, поєднує 60% обличчя найманої праці.
ЕКОНОМІКА КРАЇНИ
Австрія належить до числа найбільш розвитих країн Європи. В останні роки економіка країни розвивається прискореними темпами. Найбільшим іноземним інвестором є Німеччина (близько 30% інвестицій). Обсяг промислового виробництва збільшився в 1995 році на 4,6% і досяг 334,5 млрд. шилінгів.
Ведучими галузями промисловості є машинобудування, металургія, а також хімічної, целюлозно-паперової, гірничодобувної, текстильної і харчової галузі. Одна третя частина обсягу промислового виробництва приходиться на державний сектор економіки.
Австрія розташовує продуктивним сільським господарством. Виробляються майже усі види сільськогосподарської продукції, необхідної для забезпечення населення. Найбільш важливою галуззю сільського господарства є тваринництво.
Іноземний туризм - одна з найбільш дохідних галузей австрійської економіки. Щорічні надходження від іноземного туризму складають понад 170 млрд. шилінги.
Австрія торгує більш ніж з 150 країнами світу. Близько 65% експорту і 68% імпорту приходиться на країни Європейського Союзу. Основними торговими партнерами є Німеччина (40%), Італія, Швейцарія. На долю Росії приходиться усього лише 1,5%.
Золотовалютні резерви країни склали на 1994 рік 218 млрд. шилінгів.
За рівнем доходів на душу населення Австрія займає 9 місце у світі. Ріст цін на споживчі товари склав на 1995 рік 2,3%. Рівень безробіття склав 6,5%.
ТРАНСПОРТ
В Австрії добре розвинутий транспорт. Довжина залізниць складає більш 5,81 тис.км; автодоріг - більш 30 тис.км. У країні нараховується майже 3 млн. легкових автомобілів і 250 тис. вантажівок. Найбільшим транспортним центром країни є Відень. У ній прокладено 5 ліній метрополітену. Міська залізниця призначена, в основному, для зв'язку з найближчими передмістями. Високої щільності трамвайної мережі могли б позаздрити багато великих міст. Добре розвита мережа міських автобусних ліній. Суспільний транспорт працює з 5 до 24 годин. Між 0.30 і 4.00 годинник і інтервалом у 30 хвилин курсують нічні автобуси.
РІЗНЕ
Освіта
Загальне обов'язкове навчання в Австрії починається із шестирічного віку і триває 9 років. Навчання в державних школах і одержання вищого утворення - безкоштовно. Мається 18 Вузів, 12 університетів. Віденський університет (заснований у 1365 році) є найстаршим з існуючих університетів німецькомовних країн.
Засобу масової інформації
В Австрії видається понад 20 щоденні газети. З разовий тираж складає приблизно 3 млн. екземплярів. Тілі- і радіомовлення здійснює державна компанія ЕРФ. Національне інформаційне агентство - Австрійське Агентство печатки (АПА).
Населення
Населення Австрії складає приблизно 7,8 млн. чоловік. 98% - німецькомовні австрійці; також проживають словенці, хорвати, угорці, чехи і словаки. Офіційною державною мовою є німецький. 84%віруючого населення належить до католицької конфесії. 6% - лютерани.
Загальнонаціональні свята
Новий рік (1.1), Водохрещення (6.1), Другий день Великодня, День праці (1.5), Піднесення Христово, Другий день Трійці, Свято тіла Христового, Успіння Богородиці (15.8), Національне свято Австрійської республіки (26.10), свято Усіх святих (1.11): День св. Діви Марії (8.12), а також Різдво (25 і 26.12).
Оподаткування
Австрія, як і більшість країн Західної Європи, має досить складну, багаторівневу систему оподатковування, при цьому велика частина податків збирається через Федеральнуподаткову службу. Місцеві ж податки не занадто значні.
Австрійське законодавство підрозділяє усіх фізичних і юридичних осіб на платників податків з необмеженою й обмеженою податковою відповідальністю. Необмежена відповідальність означає, що податок сплачується з усіх доходів, отриманих як у країні так і за рубежем. Таку відповідальність несуть приватні особи з постійним місцем проживання в Австрії, а також компанії, юридична чи адреса органи керування яких знаходяться в Австрії. Відповідно, обмежену податкову відповідальність несуть приватні особи проживаючі за рубежем, і корпорації не мають у країні ні органів керування, ні юридичної адреси. У цьому випадку оподатковуванню підлягають окремі види доходу, отриманого в Австрії, наприклад, доход від діяльності, здійснюваної через постійні чи представництва відділення.
Основні види податків: 1) на інвестиції; 2) на доход; 3)корпоративний; 4) на підприємницьку діяльність; 5) на майно; 6) з обороту (на додану вартість); 7) на нерухомість; 8) на спадщину і дарування.
СПИСОК ВИКОРИСТОВУВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ:
ў А.І. Мухін "Австрія"
ў Журнал "Фінанси" 1994р. №8
ў "Економічна географія закордонних країн"
ў Степанов "Австрія"
ў Довідник "Країни світу"

 
 

Цікаве

Загрузка...