WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Таїланд - Реферат

Таїланд - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Таїланд"
Географічне положення
ТАЇЛАНД держава в Південно-Східній Азії, на півостровах Індокитай і Малакка, омивається Андаманським морем і Сіамською затокою Південно-Китайського моря. Межує на заході і північному-заході з Мьянмою, на півночі і сході з Лаосом і Кампучією, на півдні з Малайзією. Таїланд - третя по площі (загальна площа 514 тис. кв. км) держава в південно-східній Азії, після Індії і Мьянмі.
Крайня північна точка Таїланду - 20° 54? північної широти і 99° 86? східної довготи.
Крайня південна точка - 5° 68? північної широти і 101° 13? східної довготи.
Крайня західна точка Таїланду - 18° 38? північної широти і 97° 49? східної довготи.
Крайня східна точка - 16° 68? північної широти і 105° 67? східної довготи.
Населення
Національною мовою є тайська. Англійська мова дуже широко розповсюджена у великих містах.
Зараз у країні проживає біля 60 млн. чоловік. Приблизно 9,5% усього населення знаходиться в Банкоці - столиці Таїланду. Протягом своєї довгої історії Таїланд охоче приймав іммігрантів. Багато хто з них були письменниками, художниками, скульпторами, танцюристами, музикантами й архітекторами, їх майстерність допомогла збагатити місцеву культуру.
Таїланд - багатонаціональна країна, у якій нараховується понад 30 народностей і племен, переважно етнічні групи тай: кхон тай (13,5 млн.), лао (4,5 млн.), шані (до 55 тис.) та інші.
Говорять мовою тай, однак широко розповсюджена і англійська, і зосереджені головним чином у центральних, північно-східних і північних районах. Крім того, живуть китайці (близько 3 млн., в основному в містах), малайці (понад 600 тис.) - на півдні, кхмери (350 тис.) - на південно-сході. Європейців небагато (до 5 тис.).
Середня густота - понад 55 чоловік на 1 км2, а в районах нижньої течії Менама, центральної і деяких південних провінцій (30% території Таїланду) зосереджене понад 50% населення (150-200 чоловік на 1 км2). Сільське населення, - близько 80%. Міста, що нараховують населення понад 100 тисяч чоловік,- Банкок, Тонбурі.
Понад 85% населення зайнято в сільському і лісовому господарстві. Число робітників у промисловості, у тому числі кустарній промисловості, перевищує 400 тис. Близько 40% населення неграмотне.
Контрасти між сучасним Банкоком і іншою сільською провінцією - як, утім, і в межах одного міста між жителями різних його кварталів - відбивають соціальну напруженість, що існує усередині країни. Злочинність - часто, як результат бідності - у Банкоці й інших регіональних центрах вище, ніж у середньому по країні.
Природа
Рельєф. Більше 1/2- території Таїланду займають низинні рівнини; майже всю іншу частину - середньовисотні гори. Західні і північні окраїни Таїланду представляють складчато-глибові гори і горбкуваті гряди складені гранітами, вапняками, кристалічними і глинистими сланцями. Головні хребти - Кун-Тан (2012 м), Танен-Таунджи (1964 м) і Білаук-Таунг (1513 м). Найвища вершина Таїланду - гора Інтханон (2595 м).
Північно-східна частина Таїланду - велике плато Корат висотою близько 150 м, складене горизонтально залягають шарами червоних піщаників.
На південному-сході уздовж границі Таїланду і Кампучії простираються гори Кравань і Дангрек.
Між областю гір на заході і півночі і плато Корат на сході знаходиться Менамська низовина. Південну (звужену) частина Таїланду займають головним чином низинні рівнини, над якими піднімаються невеликі масиви і гірські гряди висотою до 1786 м.
Берега переважно низинні, місцями заболочені. Багато природних гаваней; уздовж західного берега і півострова Малакка тягнеться ланцюг островів і скель.
Довжина сухопутних границь 5100 км, берегової лінії - 2750 км. Площа 514 000 км2.
Клімат. Клімат Таїланду субекваторіальний, мусонний. Літній південно-західний мусон продовжується з кінця квітня до середини листопада, зимовий північно-східний - з кінця листопада до лютого. Середньорічна температура в рівнинних і передгірних районах 22-29°С (самий теплий місяць - травень), у горах на півночі узимку знижується до 10-15°С. Середні місячні температури в невисоких районах від +22° на півночі до +28° на півдні.
У більшій, широкій частині Таїланду три сезони: теплий сухий (зимовий), жаркий сухий (між зимовим і літнім мусонами) і жаркий вологий (літній). На півдні країни 2 сезони: жаркий менш вологий (зимовий) і жаркий більш вологий (літній). Опадів випадає понад 1000 мм на Менамській низовині, менше 900 мм на плато Корат, у гірських районах до 3000 мм (місцями більше) у рік. Тривалість дощового сезону від 6 до 8 місяців.
Внутрішні води. Річкова мережа Таїланду густа. Для рік характерні різкі зміни водності протягом року і високі паводки в сезон мусонних дощів. Майже всі ріки починаються в горах північних районів і впадають у Сіамську затоку. Особливе значення в житті країни має ріка Менам-Чао-Прайя, сама довга і багатоводна ріка Таїланду.
Її довжина-1200 км (судноплавна протягом 400 км від устя). Разом зі своїми припливами вона зрошує ті райони, де вирощується рис. По незліченних каналах - клонгах - вода подається з ріки на рисові поля. З травня по жовтень, у період дощів, уся низовина, по якій тече Менам-Чао-Прайя, залита водою.
Ґрунт. У північній, широкій частині Таїланду найбільш поширені червоні ґрунти високотравних саван, коричнево-червоні ґрунти тропічних сухих листопадних лісів і гірничо-лісові червоноземи; у долинах рік - алювіальні і лугові. У південній частині Таїланду (включаючи зону, що прилягає до північного берега Сіамської затоки) - латеритні опідзолені ґрунти.
Рослинність. Таїланд розташований у зоні вологих тропічних лісів. Близько 65% його площі займають джунглі. У рослинному покриві Таїланду переважають листопадні тропічні (мусонні) ліси, у яких ростуть тикове і червоне дерева, бамбук і інші. У найбільш вологих районах, головним чином у горах, на піднятих окраїнах плато Корат, на перешийку Кра і на півночі-сході приморської частини виростають вологі вічнозелені ліси. Основні породи цих лісів- діптерокарпації, хопеї, фікуси, пандануси і різні пальми. У приморській смузі на півдні розвинута мангрова рослинність. На плато Корат широко поширені савани і заросли колючих дерев і чагарників. На сухих (підвітряних) схилах гір, у зоні 700-1700 м ростуть сосново-дубові ліси, у верхній зоні гір - вічнозелені чагарники.
Тваринний світ. Майже весь Таїланд відноситься до Індо-Малайської зоогеографічної області. У лісах і в бамбукових заростях живуть самі різноманітні тварини: носороги, слони, тапіри, тигри, леопарди, дикі кішки, білки. Особливо багато там мавп. Зустрічаються не тільки макаки, але і людиноподібні - гібони. У саванах водяться антилопи, олені, що здичавіли буйволи і дикі бики- гаур і бантенг. По всій країні, у лісах і на полях, маса змій, серед них чимало отрутних, наприклад "строкаті стрічки" і величезні королівські кобри.
Економіка Таїланду
Таїланд -аграрно-індустріальна країна, що розвивається, економіка якої знаходиться в сильній залежності від іноземного капіталу. Основа економіки - сільське господарство (дає близько 60% валового національного продукту) і відносно розвинута гірничодобувна промисловість.
Велика частина землі знаходиться у власності поміщиків-феодалів. Основна галузь - землеробство.
Розвиваються підприємства машинобудування, хімічної, цементної, нафтопереробної промисловості. Ремесла (виробництво предметів домашнього побуту, художніх

 
 

Цікаве

Загрузка...