WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Відмінності між соціально-економічними устроями України і розвинутих країн - Реферат

Відмінності між соціально-економічними устроями України і розвинутих країн - Реферат

.Внаслідок цього в Україні стало майже неможливим нагромадження та збереження індивідуальної приватної власності .
Можнастверджувати що вищий прошарок держчиновників, починаючи з кінця 1992 року ( з часу призначення Л.Кучми прем'єр-міністром України) оголосив і веде до цього часу безжальну війну з будь-якою власністю в Україні. Це стосується як приватних доходів громадян, котрі з цього часу підпадають під все нові і нові законодавчі акти, які явно чи неявно обмежують ці доходи. Це також стосується будь якої форми бізнесу, який негайно підпадає під нищівну дію держави і "законів", як тільки стає помітною його прибутковість.
Держава планомірно і жорстко протистоїть поширенню корпоративної, зокрема акціонерної форми власності, саботує створення фондового ринку в Україні, блокує впровадження відповідного законодавства. За сприяння влади у свій час були без розбору розгромлені трастові товариства, які накопичували приватизаційні сертифікати, що перекреслило останню можливість надати українській приватизації хоча б видимість законності.
Відсутність будь яких гарантій для власності в Україні є основною причиною відтоку капіталів за межі країни. Єдиний спосіб збереження статусу власника в Україні полягає в тому, щоб перемістити цю власність під юрисдикцію іншої країни , де право власника гарантується законами, моральними нормами і традиціями цієї країни.
Основна причина хаосу із власністю Україні полягає у невизнанні на суспільному і державному рівні того факту, що стійка і суспільно корисна власність може грунтуватися лише на бездоганних моральних і правових підставах свого накопичення і походження.
Священною може бути лише власність, яка є чесно створеною, заробленою, дарованою, переданою згідно законного рішення суду, або законним чином отриманою у спадок. Власність яка не є "священною" є джерелом суспільного зла і нещасть.
Галузь Країни Заходу Україна
Співвідношення грошей і влади Гроші і власність породжують владу. Влада породжує гроші і дає право розпоряджатися власністю.
Прибуток з державної власності. Включаються в перелік доходів держбюджету. До держбюджету не зараховується, факт існування такого прибутку замовчується
Демократичні процедури
Теперішня влада також активно поширює ілюзію про нібито створення в Україні сучасного демократичного механізму зміни влади і впливу народу на діяльність цієї влади.
Насправді це також не відповідає дійсності. Фактична відсутність свободи слова , монопольний контроль навколо владних середовищ за засобами масової інформації, необов'язковість виконання закону та параліч судової системи використовується для імітації процесу демократичного волевиявлення.
В нижченаведеній таблиці подані основні відмінності української виборчої системи і виборчих систем цивілізованих країн.
Галузь Країни Заходу Україна
Проведення виборів Вибори депутатів здійснюються частинами - раз в один-два роки переобирається частина виборних осіб ( як правило не більше третини-четвертини). Таким чином правляча верхівка змушена постійно ( а не раз у 4 роки) враховувати стан громадської думки. Вибори до різних органів державної влади як правило суміщаються .Всіх депутатів та посадових осіб обирають за один захід. Ротація депутатського складу в проміжках відсутня.
Тенденція розвитку демократичного механізму Розширення ролі мажоритарних систем голосування, використання сучасних технічних досягнень для проведення прямого голосування і опитування громадської думки Витіснення мажоритарної системи і заміна її голосуванням за списками, голосуванням "оптом" - напр. прийняття конституції референдумом.
Подібно до того як суспільно-правовий устрій України не відповідає нормам демократії і верховенства права, економічно господарський устрій не відповідає нормам вільно-ринкової економіки, а нагадує скоріше економічні уклади часів феодалізму де хаотично змішувалися елементи ринкового господарства і примусово-наказові методи господарювання. Все це на жаль досить успішно видається українськими владоможцями за вільно-ринкову економіку.
Роль державного регулювання
Галузь Країни Заходу Україна
Державне регулювання економіки Податкові пільги, пільгові кредитні ставки, перерозподіл надходжень від податків у суспільно перспективні галузі Адміністративна заборона будь якої неузгодженої діяльності
Заснування суб'єктів господарської діяльності Автоматична реєстрація за фактом повідомлення новоствореного суб'єкта господарювання про початок своєї діяльності. Реєстрація і отримання дозволів на виконання майже всіх видів діяльності
Іноземні підприємці Держава в першу чергу обстоює інтереси власних підприємців Держава відкрито декларує захист іноземного підприємництва та іноземних інвестицій
Податкова система
Галузь Країни Заходу Україна
Оподаткування фізичних осіб Як правило податок нараховується з сім'ї. Податок нараховується з кожного працюючого члена сім'ї
Основа надходжень до бюджету Надходження з прибуткових податкі Надходження з ПДВ
Прибуток з державної власності. Включаються в перелік доходів держбюджету. До держбюджету не зараховується, факт існування такого прибутку замовчується
Технологічні інвестиції Звільняються від оподаткування. Оподатковуються всіма видами податків
Заробітна плата На державному рівні стимулюється створення робочих місць і виплата зарплати Оподатковується трьома видами податків. Періодично застосовуються інші адміністративні і непрямі методи обмеження розміру зарплати.
Визначення бази оподаткування Непрямі методи, звітність раз у рік, для великих корпорацій - квартальна Прямі методи (прямий адміністративний контроль діяльності суб'єкта господарювання, використання персоналу та ресурсів цього суб'єкта для збирання і обробки інформації про самого себе).Щомісячна і потижнева звітність.
Фінансова система
Галузь Країни Заходу Україна
Використання іноземної валюти Використання іноземної готівки суворо заборонене, операції з іноземною валютою дозволені лише для експортно-імпортних операцій. Де-факто дозволене і заохочується
Емісійна політика Емісія здійснюється з огляду на наявність відповідних товарно-матеріальних та бізнесових ресурсів країни Емісія здійснюється з огляду на наявність запасів іноземної валюти
Роль держави Держава забезпечує стабільність національної валюти. Держава забезпечує стабільну інфляцію національної валюти по відношенню до долара і євро.
Основне джерело поповнення банківського капіталу Вклади населення, кошти підприємців та торгівлі Емісія Нацбанку та іноземні кредити
Зовнішні запозичення Заохочення іноземних інвестицій виключно у приватній формі і лише не обумовлених ніяким політичними застереженнями. Позики в зарубіжних держав та міжнародних інституцій що супроводжуються політичними умовами використання цих коштів.

 
 

Цікаве

Загрузка...