WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Німеччина - Реферат

Німеччина - Реферат

вжитку. Металургійне виробництво зосереджено переважно в Рурі, ЗО % його продукції йде на експорт. За обсягом хімічної продукції Німеччина поступається тільки СІЛА, а за її експортом посідає перше місце в світі. Країна посідає перше місце в Європі і третє у світі за рівнем розвитку суднобудування. Добре розвинуте виробництво інструментів, приладів, в тому числі оптичних. За вартістю мишинобудівної продукції на одного жителя та за її експортом Німеччина також перша в світі.
Попитом в Європі користуються виготовлені в Німеччині музичні інструменти, хутряні вироби, фарфор, мережива, поліграфічна продукція, мисливська зброя; країна посідає перше місце в Європі за випуском паперу і картону. За виробниц-твом пива Німеччина поступається тільки СІЛА, а за його споживанням на душу населення та експортом утримує перше місце в світі.
Сільське господарство Німеччини - високорозвинута галузь. У ньому працює 4 % зайнятого населення. До 1990 року у ФРН переважати ферми з наділами до 20 га, в НДР - державні господарства. В обох країнах сільське господарство діставало значну підтримку держави. Після об'єднання Німеччина перетворилась у найбільшого в Європі сільськогосподарського виробника. Але власних потреб населення галузь не задовольняє, тому' Німеччина, поряд з Японією, є найбільшим у світі імпортером сільськогосподарської продукції. Імпортують кормове та продовольче зерно, олію, овочі, м'ясо, фрукти.
Тваринництво дає 4/5 вартості сільськогосподарської продукції. Це м'ясо, тверді сири, масло. Із зернових культур висівають пшеницю, жито, ячмінь. Середня врожайність зернових - 53 ц з гектара. Німеччина є великим виробником картоплі, цукрових буряків, овочів і винограду. Націонатьною культурою став хміль. Головними сільськогосподарськими регіонами є південна окраїна Північнонімець-кої низовини від Мааса до Ельби, де поширені родючі грунти; річкові долини середньонімецьких гір; рівнини півдня країни.
Транспортна система Німеччини добре розвинута. Вона забезпечує не тільки внутрішні перевезення, а і транзити, оскільки країна знаходиться в центрі Європи. Німеччина бере участь у створенні Європейської системи автострад і трансєвропейсь-ких швидкісних затізниць. Вантажо- і пасажироперевезення здійснюються залізницями, автошляхами і водними шляхами. На водний транспорт припадає 1/5 вантажоперевезень, що видаляє країну за цим показником в Європі. Найважливішу? роль відіграє річкова система Рейну. Канат Рейн - Везер дав вихід Руру до Північного моря в межах державної території. Середньонімецький канаї, перетинаючи тери-торію з заходу на схід, сполучає річки півночі в єдину транспортну систему. Збудо-ваний у 90-х роках канат Рейн - Майн - Дунай сполучає Північне і Чорне моря, утворюючи трансєвропейську водну магістрать.
З північного порту Кіль починається глибоководний Кільський канат, що за значенням поступається тільки Суецькому і Панамському. Паромні переправи Сполучають Німеччину з Данією, Швецією, Фінляндією, Литвою.
До Другої світової війни найважливішим транспортним вузлом був Берлін, але за роки існування двох Німеччин він втратив свою роль. Основний транспортний коридор проходить по осі Рейну. Є локальні транспортні вузли. Найбільші - Гамбург Лейпциг, Мюнхен тощо. Найбільший повітряний вузол - Франкфурт-на-Майні, країні зареєстровано майже 40 млн легкових, 2 млн вантажних автомобілів. Kpaїна вкрита густою мережею швидкісних автомагістралей високого класу.
Зовнішньоекономічна діяльність старих і нових федеральних земель не одна кова. Територія колишньої НДР тривалий час була інтегрована з соціалістичними країнами, тому тут тільки формуються зовнішньоекономічні зв'язки, орієнтовані на світовий ринок. Частка ФРН у світовому імпорті - 9 %, в експорті - 11 %. Країна значною мірою залежить від імпорту сировини, напівфабрикатів і деяких видів промислових товарів. Близько 3/4 зовнішньоторговельних операцій припадає на економічно розвинуті країни, особливо - країни 6С (половина всіх торговельних обмінів) та США. Останніми роками розширюються зв'язки з постсоціалістичними країнами Центральної Європи. У країни, що розвиваються, Німеччина постачає машини та обладнання, а одержує звідти сировину та напівфабрикати.
Значне місце у зовнішніх зв'язках Німеччини посідає діяльність на ринку капіталу, причому серед інвестицій переважають капіталовкладення в економічні розвинуті західноєвропейські країни і США. Останніми роками зростають інвестиції у постсоціалістичні країни. З-поміж країн, що розвиваються, важливе місце посідають латиноамериканські, особливо Бразилія та Мексика. До самої Німеччини традиційно інвестують капітал США (до ЗО % всіх іноземних інвестицій). Близькі-. 20-25 % промислової продукції країни виробляється на підприємствах з участю іно земного капіталу.
Внутрішні відмінності. На території країни можна виділити такі економічні райони: Північна Німеччина, Північний Рейн-Вестфалія, Прирейнський південний захід, Баварія, Південь Східної Німеччини та Бранденбург з Берліном..
Північна Німеччина (землі Нижня Саксонія, Шлезвіг-Гольштейн, Меклен-бург-Передня Померанія, Гамбург та Бремен) - займає велику площу, виходить до моря, в господарському відношенні має розвинуті аграрні та торгово-транспортні функції.
Північний Рейн-Вестфалія - земля, що має важливі промислові, фінансові та сільськогосподарські функції, розвинуті металургія, хімія, машинобудування, текстильна і харчова промисловість. Тут знаходиться Рурський кам'яновугільний басейн та промислова агломерація Руру.
Прирейнський південний захід (землі Гессен, Рейнланд-Пфальц, Баден-Вюртемберг, Саар). Це найрозвинутіший і найбільший за своїм економічним потенціалом район Німеччини (ЗО % промислового та 25 % сільськогосподарського виробництва Цей основний осередок наукоємних галузей промисловості виділяється виробництвом машин та хімічних товарів, а в сільському господарстві - вирощуванням овочів, винограду та тютюну.
Баварія - найбільша за площею земля Німеччини, посідає третє місце в країні за промисловим та сільськогосподарським потенціалом. Вирощують пшеницю, хміль, ячмінь. Розвинуте пивоваріння. Промисловість представлена новітніми галузями, передусім електротехнічною та автомобілебудуванням.
Південь Східної Німеччини (землі Саксонія, Тюрінгія, Саксонія-Ангальт) ' найбільш економічно розвинута територія східних земель. Саме завдяки цьому району НДР входила до числа десяти найбільших машинобудівних і хімічних районів світу. Нині відбувається так звана деіндустріалізація: реконструкція застарію, структури, ліквідація неконкурентоспроможних підприємств і галузей.
Бранденбург з Берліном. Бранденбург - ядро Прусії, земля, навколо якої утворилась Німеччина, а Берлін - головний економічний і політичний центр цієї землі З 1871 року Берлін бувпроголошений столицею країни, що дало поштовх його роз витку. Після Другої світової війни Берлін був розділений на дві частини: Західний що мав особливий статус, і Східний Берлін, що став столицею НДР. У 1961 році Східний Берлін відділили від Західного Берлінським муром. Знесення Берлінського муру стало символом об'єднання Німеччини та повернуло місту його світове значення та різноманітні господарські функції.

 
 

Цікаве

Загрузка...