WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Австралійський союз - Реферат

Австралійський союз - Реферат

автомобілебудування: на рік випускають до 400 тис. автомобілів.
Обробна промисловість на 2/3 сконцентрована в штатах Новий Південний Уельс і Вікторія, в першу чергу в Сіднеї і Мельбурні та навколо них.
Транспорт
Структура і географія транспорту Австралії складалися під впливом великих розмірів країни, її колоніального минулого і сучасних потреб. Трансавстралійською вважається лише одна залізниця завдовжки 1800 км, яка з'єднує Південну і Західну Австралію Перетнути країну з півдня на північ можна лише спочатку залізницею, а потім шосе. Австралія майже не має свого морського флоту, хоча в країні багато спеціалізованих портів і кожна столиця штату с портом. Трубопроводи почали будуватися тільки останнім часом.
В той же час Австралія зуміла якнайкраще скористатися з можливостей авіаційного та автомобільного транспорту. Вона мас тіш авіакомпанії міжнародного класу, великі аеропорти в Сіднеї, Мельбурні, Брісбепі і Перті і транзитний аеропорт в Дарвіні. Авіація широко використовується для зв'язків усередині країни не тільки між містами, а й між окремими фермами. Користуються нею і в сільськогосподарському виробництві, і в побуті. Є служби "літаюча яловичина", "літаючий лікар", "літаюча пошта" тощо.
За кількістю автомобілів на душу населення Австралія стоїть на одному рівні з США і Канадою. Майже кожна сім'я мас автомобіль. Мережа автошляхів у заселених районах густа і сучасна.
Внутрішні відмінності та міста
СІДНЄЙ (3,8 млн жителів) - найдавніше і найбільше місто країни, столиця штату Новий Південний Уельс. Саме сюди в 1788 р. прибула перша партія переселенців-каторжанз метрополії і саме тут засновано першу колонію на Австралійському континенті. Сучасний Сідней виробляє 1/3 промислової продукції країни: машинне обладнання, хімікати, паперові товари, продукти харчування тощо. Це також банківський і бізнесовий центр, ринок великої рогатої худоби і вовни. Аеропорт і морський порт Сіднея -найзавантаженіші в країні. Навколо міста в радіусі 100 км виросла велика індустріальна зона з центрами Нькжасл і Вуллонґонґ - Порт-Кембла з чорною металургією, металообробкою, машинобудуванням і хімічною промисловістю. Сідней відомий своїми університетами, культурними і рекреаційними закладами. Серед них знаменита Сіднейська опера, пляжі і водноспортивні змагання. В штаті Новий Південний Уельс на захід від Сіднея створені атомний І космічний центри.
Мельбурн (3,0 млн жителів) - - столиця штату Вікторія, був заснований на півстоліття пізніше від Сіднея. "Золота лихоманка" спричи-нила бурхливе його зростання, і протягом другої половини XIX ст. це було найбільше місто на континенті. В 1901 р. Мельбурн став тимчасовою столицею Австралійського Союзу. Тільки в 1927 р. статус столиці перейшов до Канберри. Мельбурн і Сідней і зараз суперничають між собою в усіх сферах діяльності. Мельбурн - важливий морський порт і аеропорт, комерційне і промислове місто. А як фінансовий і банківський центр він є найбільшим в Австралії. Промислова продукція Мельбурна включає автомобілі, хімікати, продукти харчування, машини й текстильні вироби і становить ЗО % вартості промислової продукції країни. Індустріальним супутником Мельбурна став Джілонґ. Мельбурн багатий на культурні і спортивні заклади. В 1956 р. в ньому відбулися Літні Олімпійські ігри.
Канберра - спеціально сплановане і побудоване столичне місто. Воно мас модерний вигляд та ідеально вписане в ландшафт ногор-бованої рівнини за 130 км від узбережжя. Крім столичних, місто виконує важливі наукові, культурні і туристські функції.
Штат Квінсленд витягнувся з півдня на північ на 2,5 тис. км. Він займас територію по обидва боки Великого Вододільного хребта в тропічній і субекваторіальній зонах. Видобуток корисних копалин і кольорова металургія, м'ясне тваринництво і тропічне землеробство (крім цукрової тростини вирощують ананаси, папайю, манго, банани), м'ясна, цукрова і консервна промисловість - традиційні галузі місцевої спеціалізації. Новим став масовий розвиток туризму. Його об'єктами с Великий Бар'єрний риф, тропічні острови вздовж північної частини узбережжя і курортна зона "Золотий берег" - на півдні. Столиця штату - Брісбен - найбільше місто тропічної Австралії.
Штат Південна Австралія має найменшу обжиту прибережну територію. Причина - - брак водних ресурсів у цій сухій субтропічній місцевості. ІЗ різноманітній гірничій промисловості штату світове значення має видобуток опалів. У сільському господарстві виділяється зрошуване виноградарство. Розвинене виноробство. Штат мас свою чорну металургію на базі місцевих невеликих, але давно відомих покладів залізної руди. В Аделаїді працюють автомобільні заводи. Аделаїда, як і інші столиці штатів, с сучасним культурним та науковим центром. Ще в 50-х роках XX ст. у штаті було побудовано космодром "Вумера". В 90-х роках поруч з Аделаїдою виник "Хай-тек-Сіті" - багатофункціональний технополіс з австралійськими і японськими науковцями.
Західна Австралія - найбільший за площею штат. Він займає 2,5 млн км2, тобто 1/3 континенту і с найбільш відокремленою його частиною, яку ніколи називають "Австралійським Далеким Заходом" (від Перта до Сіднея 3250 км). Економічне ядро штату - південно-західний кут континенту. Це сухі субтропіки з дуже сприятливим для життя людини кліматом. Але територія, яка отримує достатню кількість опадів, тут значно менша, ніж у штатах Новий Південний Уельс і Вікторія. Як наслідок, повільний розвиток Західної Австралії. Найпомітнішим етапом її історії став "мінеральний бум" у 60-70-х роках XX ст. Світової слави набули залізорудний басейн Пілбара і родовище алмазів Арґайл. В Західній Австралії знаходиться друга (менша) пшенично-вівчарська зона країни. Індустріальний район, який утворився навколо Перта, включає чорну металургію, нафто-переробку, автоскладання та інші галузі.
Тасманія є найменшим за площею і населенням штатом, який лежить на однойменному острові, відокремленому від материка Бас-совою протокою. Острів має різноманітні, але невеликі за обсягами корисні копалини, ресурси гідроенергії та лісу, їх використання с основою його економіки. В сільському господарстві виділяється плодівництво помірних широт.

 
 

Цікаве

Загрузка...