WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Перу. Економічна і географічна характеристика - Реферат

Перу. Економічна і географічна характеристика - Реферат

млн.тонн. Перевилов і періодичні зміни плинів у Тихому океані а також виникнення природного явища Эль-Ніньо викликали падіння уловів з 11,5 млн.т у період 1969-1971 до 2,3 млн. т у 1980-1983. До 1991 улови знову зросли до 6,9 млн.т. В даний час продукція рибопереробної промисловості надходить на внутрішній ринок.
ПЕРУ. ТРАНСПОРТ І ЗОВНІШНІ ЕКОНОМІЧНІ ЗВ'ЯЗКИ.
Транспорт і зв'язок. Існує система залізниць навколо Ліми, і ще дві залізничні магістралі, Центральна і Південна. Центральна залізниця починається в Лімі і перетинає Анди, досягаючи оцінок 4818 м над р.м.; це найвисокогірніша у світі залізниця зі стандартною колією. Вона зв'язує столицю з гірничопромисловими центрами Сьєри і закінчується у високогірній долині р.Мантаро на сході - однієї з житниць Перу. Південна дорога йде від морського порту Мольендо, переборюючи розчленований гірський рельєф, через оазис, де розташоване м.Арекіпа, до озера Тітікака (3812 м над р.м.) і далі в Куско. У 1994 загальна довжина залізниць Перу складала приблизно 2400 км.
Довжина залізниць (в км.).
Всього 1 988
Зі стандартною колією 1 608
З вузькою колією 380
У 1990-і роки довжина автомобільних доріг досягала 71,4 тис. км, але тільки 10% з них мали тверде покриття. Однієї з головних магістралей є 2500-кілометровий відрізок Панамериканського шосе, що перетинає територію Перу уздовж узбережжя з півночі на південь - від еквадорської границі через Ліму й Арекіпу і далі до границі Чилі. Інша дорога, що має дуже важливе значення, - трасандське шосе - була побудована в 1943 і дотепер залишається єдиною магістраллю, що прямо зв'язує східне і західне Перу. Центральне шосе зв'язує Ліму з містами Ороя, Уанкайо, Аякучо, Куско і Пуно.
Довжина автомобільних доріг (в км.).
Всього 72 900
З них з твердим покриттям 8 700
Внутрішні і міжнародні авіалінії обслуговують всі області республіки і забезпечують зв'язок з іншими латиноамериканськими країнами і зі Сполученими Штатами. У Перу функціонують три міжнародних аеропорти.
Аеропорти
З бетонною ЗПС всього 44
З довгою ЗПС понад 3 047 м. 7
З довгою ЗПС від 2 438 м. до 3 047 м. 17
З довгою ЗПС від 1 524 м. до 2 437 м. 12
З довгою ЗПС від 914 м. до 1 523 м. 7
З довгою ЗПС до 914 м. 1
З грунтовою ЗПС всього 190
З довгою ЗПС понад 3 047 м. 1
З довгою ЗПС від 2 438 м. до 3 047 м. 2
З довгою ЗПС від 1 524 м. до 2 437 м. 26
З довгою ЗПС від 914 м. до 1 523 м. 67
З довгою ЗПС до 914 м. 94
Порти: Кальяо, Чімботе, Іло, Матарані, Пайта, Пуэрто-Мальдонадо,Салавері, Сан-Мартін, Талара, Ікітос, Пукальпа, Юрфмагуас (останні три - річкові, розташовані на Амазонці).
Енергетика. Виробництво електроенергії забезпечується головним чином тепловими електростанціями, що працюють на нафті, і гідроелектростанціями, але її недостатньо для задоволення внутрішніх потреб. Близько 74% потреби в енергії задовольняється за рахунок нафти і природного газу, 13% - за рахунок деревного палива, 7% - гідроелектроенергії, 4% - за рахунок відходів виробництва цукру з очерету і 2% - за рахунок кам'яного вугілля; останній є єдиним видом палива, що країна змушена імпортувати.
Телефонний зв'язок
Телефонний зв'язок задовільняє попит країни.
Містцеві лінії - радіорелейна система зв'язку з 12 наземними станціями.
Міжнародні лінії - панамериканський морський кабель і 2 супутники системи Інтелсат (2 над Атлантичним океаном.
Радіо- і телевізійні станції
Радіостанції 1
- Довгохвильові 472
- Короткохвильові 489
- FM-діапазон 198
Телевізійні станції 13
Число інтернет-провайдерів - 15.
Грошова одиниця - нуево соль (100 сантимів).
Зовнішня торгівля Перу вивозить переважно сировину і напівфабрикати і ввозить промислові товари. Низька продуктивність сільського господарства і недостатній розвиток транспортної системи викликають необхідність імпорту.
Склад експорту: риба і рибопродукти, мідь, цинк, золото, сира нафта, свинець, кава, цукор, бавовна.
Географія експорту: США 25%, Китай 8%, Японія 7%, Швейцарія, Німеччина, Великобританія, Бразилія.
Склад імпорту: машини і обладнання, нафтопродукти, продовольство, залізо і сталь, продукція хімичної промисловості, фармацевтичні препарати.
Географія імпорту: США 19%, Колумбія 6%, Венесуела 5%, Чилі 4%, Бразилія 4%
Основними статтями експорту Перу є нафта, мідь, цинк, рибне борошно, золото, свинець, кава і срібло. На мінеральну сировину приходиться 52% доходів від експорту. Прибуток від експорту кокаїну офіційно не реєструється, однак можна припускати, що кока дає такий же прибуток, як всі інші статті експорту разом узяті. В імпорті переважають харчові продукти, насамперед пшениця і рис, промислове устаткування, хімікати й автомобілі. Головним торговим партнером Перу продовжують залишатися США, що закуповують 22% офіційно експортованих з Перу товарів (без обліку кокаїну) і забезпечують 30% його імпорту; зростає також значення зовнішньоторговельних відносин з Японією, Німеччиною, Італією і Великобританією.
ПЕРУ. ВИСНОВКИ.
Перу - країна з економікою, що розвивається, яка довгі роки залежала від продажу сировинних ресурсів і в даний час впевнено наближається до розвинутих країн Північної півкулі. Перу - один із світових лідерів рибальства і найбільший на планеті постачальник срібла, міді, вісмуту. За останні десятиріччя країна зуміла розвинути нетрадиційні галузі промисловості: виробництво товарів вжитку задовільняє потребу на внутрішньому ринку і складає певну частку експорту. Подальшому розвитку національної економіки перешкоджають нехватка інвестиційних капіталів і виїзд за кордон спеціалістів з університетською освітою. Періодичні землетруси руйнують транспортну інфраструктуру Перу і на її підтримку в робочому стані необхідні немалі кошти. Зростання чисельності населення випереджає зростання виробництва сільськогосподарської продукції - країна змушена постійно нарощувати імпорт продовольства. В 1960-х і 1970-х роках національні уряди провели земельну реформу і націоналізували нафтовидобувну галузь промисловості. Ці кроки привели до створення значного торгового дефіциту і виникненню внутрішнього та зовнішнього боргів. В даний час триває реформування державного сектору і значна увага приділяється розвитку приватного підприємництва.

 
 

Цікаве

Загрузка...