WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Португалія - Реферат

Португалія - Реферат

Португалія
Португалія - це держава на Півдні Західної Європи, на Заході Піренейського півострова. Займає також Азорські острови та острови Мадейра. На Півночі і Сході межує з Іспанією. На Півдні і Заході омивається Атлантичним океаном. Площа 92,1 тис. км2 (в тому числі материкової частини 89 тис. км2).
Населення 9268 тис. чол. (1962). Португалія має колоніальні володіння. Головні з них в Африці - Мозамбік, Ангола, Гвінея Португальська. Столиця Португалії - м. Лісабон.
Офіційна назва - Республіка Португалія. Економічно середньо розвинена країна. Член ООН, НАТО, ЄЕС, ДЕСР. Офіційна мова - португальська. Населення - 9,9 млн. чол.
Португалія за конституцією 1933 - унітарна корпоративна республіка. Глава держави - президент, що обирається на сім років. Законодавча влада здійснюється президентом і однопалатним парламентом - Національною асамблеєю, депутати до якого (130 чол.) обираються строком на чотири роки. Глава уряду - прем'єр-міністр.
Природними багатствами Португалії є її субтропічний клімат, найбільша на Піренейському півострові приморська рівнина, лісові, рибні та рекреаційні ресурси. Умови для рекреації найбільш сприятливі в Південній Португалії, на островах Азорських і Мадейра.Португалія розташована в активній сейсмічній зоні і потерпає від частих землетрусів. Найважливіші корисні копалини: руди вольфраму, за запасами який Португалія займає перше місце в Європі, олова, а також урано-радієві, мідні, залізні руди, кам'яне та буре вугілля. Клімат м'який, морський, наближається до середземноморського. Найбільші міста: Лісабон, Порту, Коїмбра. Панівна релігія - католицтво.
Традиційна і найбільша галузь обробної промисловості - текстильна (головним чином бавовняна). Розвинені харчова (м'ясна, виноробна, консервна) і паперова галузі. Серед нових - невеликі металообробні та електротехнічні підприємства. Текстильні і швейні вироби - головний експортний товар Португалії.
Сільське господарство і досі в значній мірі є малопродуктивним. Для внутрішніх потреб вирощують зернові (пшеницю, кукурудзу, рис), овочі і фрукти, розводять велику рогату худобу, свиней, овець і птицю. Експортне значення мають виноград і оливки. Як виробник та експортер вина, оливкової олії і оливок Португалія посідає одне із провідних місць у світі.

 
 

Цікаве

Загрузка...