WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Турецька республіка - Реферат

Турецька республіка - Реферат

моря, в'ють гнізда фламінго, а зимувати відправляються на солоні озера в глиб країни. У районі Дальяна чи на кожнім із сімнадцяти пляжів, що тягнуться уздовж Середземн моря, можна спостерігати одних із самих зворушливих і соромливих істот на землі: у цей час року морські черепахи відкладають яйця в піщаних дюнах.
Туреччина - батьківщина багатьох декоративних квітів, самими знаменитими з який, напевно, стали тюльпани. Коли в XVI в. цибулини цих квітів потрапили зі Стамбула у Відень, тюльпанами неймовірно зацікавилися в Європі - і особливо в Англії і Нідерландах. ДО 1634 р. повальне захоплення тюльпанами досягло такого розжарення, що в Нідерландах навіть виникло слівце "тюльпаномания". Це час у Туреччині (XVII в.) одержало назву "Ери тюльпанів": квітка стала символом добірності.
Настільки звичні тепер вишні, абрикоси, мигдаль, фіги (інжир) поширилися по усьому світі зТуреччини.
Існують самі різні припущення про тім, відкіля родом наші древні предки, але зображення Адама й Еви з фіговими листочками виступають підтвердженням старого представлення про Туреччину, де в такому достатку ростуть фіги, як про дійсний Едем.
На берегах Середземн моря і на схилах гір поблизу від берега переважає средиземноморская рослинність, причому "ведучим рослиною" тут є маслинове дерево. Природний маквис - труднопроходимие заросли з вічнозелених жестколистних рослин - усе більше відсувається від прибережних зон за рахунок аграрних культур і оранжерейних рослин.
Лісів на землях плоскогір'я майже ні, і тільки в долинах рік ростуть тополі, чи платани берези. Але як би убогої ні здавалася рослинність у багатьох регіонах, навесні вона блищить пишнотою фарб: тоді зацвітають анемони, нарциси, іриси, жовтий і червоний мак.
У Туреччині мається (1974) 12 національних парків. Найбільш відомі Улудаг - гірський масив у західній частині Туреччини з древнеледниковим рельєфом: Каратепе-Арелантас у південних відрогах Тавра, з лісами з червоного дуба і червоної сосни; долина ріки Мунзур у східній частині Туреччини.
Прибережні території напівсухих субтропіків із сильно зведеними жестколистними лісами і чагарниками, переважно гористі. Лазистан, найбільш зволожений район на Північному сході Туреччини з пишними широколиственними лісами і прибережною смугою вологих субтропіків. Анатолийское плоскогір'я з перевагою сухих степів і напівпустель, широким поширенням солончаків і солоних озер. Вірменське нагір'я з чергуванням гір, вулканічних масивів і широких межгорних улоговин, часто заповнених озерами, з перевагою гірських степів. Джезире, плато з перевагою напівпустель, найбільш жарке місце Туреччини, сухі субтропіки.
Тваринний світ
Тваринний світ Туреччини становить особливий інтерес, оскільки її територія, знаходячись на стику Європи й Азії, стає місцем зустрічі і сполучення різних фауністичних елементів обох частин світла.
У цілому переважає азіатський вплив.
Характерні представники гірської фауни - дикі барани, безоаровие козли; у лісах зустрічаються: шляхетний олень, козуля, кабан; з хижаків - вовк, шакал, смугаста гієна, ведмідь; на плато Джезире - дикий осел-онагр, представники африканської фауни - газель і ін. Масові види птахів - горобці, жайворонки, ластівки, солов'ї; у центральних районах Анатолії гніздяться білі лелеки, з хижих - орли, грифи, соколи, яструби. У південно-східних районах періодично відзначається масове розмноження сарани. Прибережні води морів багаті рибою (тунець, кефаль, скумбрія, пеламида, камбала).
Природа Туреччини
Цілком очевидно, що розмаїтість клімату і рельєфу приводить до розмаїтості рослинного і тваринного світу. У всякому разі, у Туреччині справа обстоїть саме так.
У прибережних горах переважає рослинність напівсухих субтропіків, на плоскогір'ях - субтропічних напівпустель. У нижніх частинах схилів гір, звернених до узбереж, ростуть средиземноморские жестколистние ліси і чагарники, наприклад, лавр і тимьян, вище, у горах Тавр, - місцями хвойні ліси, у Восточно-Понтийских горах - листопадні з вічнозеленим підліском і хвойні ліси. На Вірменському нагір'ї гірські ліси і гірські степи змінюються з висотою субальпийскими й альпійськими лугами. На плато Джезире домінують полинно-злакові напівпустелі.
Біля третини території Туреччини зайнято сільськогосподарськими угіддями (головним чином посіви зернових культур). Розмаїтість фруктів і овочів надзвичайно велико, усюди розкинулися сади і гаї лимонних, мандаринних, апельсинових, гранатових дерев. Також у Туреччині вирощують інжир, мигдаль, абрикоси, черешню і багато чого іншого. Існують також чайні і тютюнові плантації.
Флора Туреччини включає близько 6700 видів рослин, з них велика частин-це представники сімейств сложноцветних, бобових і крестоцветних. Можна виділити дві великі рослинні зони - приморську і внутрішню. Берегова частина приморської зони - це в основному культурна смуга, тобто ріллі, сади, городи. За нею йде область лісів і чагарників. Більш третини видів рослин ендемични для Туреччини. Особливо багато ендемиков серед ксерофнльних рослин: астрагалів, акантолимонов, кузиний. Чимало також ендемичних реліктів третинного часу: бальзамне дерево й ін.
Рослинний покрив Туреччини дуже різноманітний. Він змінюється в залежності від кліматичних умов і рельєфу місцевості. Значні зміни в природний рослинний світ Туреччини вніс людину: великі простори степів розорані, нанесена велика втрата лісам, особливо в Західній Анатолії - найбільш населеної частини Туреччини.
Фауна Туреччини характеризується достатком пустельних-степових і гірських видів. У гірських лісах зустрічається шляхетний олень, лань, козуля, кабан, леопард, ведмідь, барсук. Для безлісних гір характерні безоаровий козел і муфлон. На плоскогір'ях живуть степова рись і шакали. Такі широко розповсюджені види тварин, як вовк, лисиця, заєць, у Малій Азії мають місцеві підвиди. Багато степових гризунів і плазуючих.
Пташиний світ дуже різноманітний. З великих хижих птахів водяться орли, грифи, сараш, шуліки, яструби. Зустрічаються білі алети. Дрозди, дятли, зозулі, жайворонки, синиці, солов'ї, ластівки. Журавлі, чаплі, гусаки, качки, чибиси, чайки.
Іхтіофауна представлена усілякими видами риб, що живуть у морських басейнах Туреччини. В основному це кефалеві, скумбриевие, сельдевие, осетрові й ін. і іншими морськими мешканцями - омарами, креветками, лангустами, мідіями, з яких готують чудові блюда
На південному узбережжі відкладають яйця морські черепахи, а на узбережжях Егейського і Середземного морів в'ють гнізда фламінго. Білі лелеки, орли, грифи, соколи, яструби віддають перевагу центральним районам Анатолії, а горобці, жайворонки, ластівки і солов'ї поширені повсюдно. У горах живуть дикі барани і безоаровие козли, у лісах - шляхетні олені, козулі,

 
 

Цікаве

Загрузка...