WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Франція - Реферат

Франція - Реферат

Франція
Населення. Основне населення - французи 39450 тис. чол. (1961). У Франції живуть також ельзасці і лотарінці - 1,2 млн., бретонці - 1,1 млн., італійці - 1 млн., іспанці - 450 тис., поляки - 350 тис., араби Алжиру - 350 тис., євреї - 350 тис., фламандці - 300 тис., араби Марокко - 15 тис., українці - 5 тис., та інші. Пересічна густота - 86 чол. На 1 км2 становила в 1963 р. Найгустіше населені пн.-сх. Райони Франції і долина р. Рони, мало населені припіренейські райони. Міського населення 57%.
На Пн. Сх. та Сх. Межує з Бельгією, Люксембургом, Німеччини, Швейцарією та Італією, на Пд. Зх. - з Іспанією та Андоррою. На Пн. Ф. Омивається водами проток Па-де-Кале та Ла-Манш, на Зх. - Біскайською затокою на Пд. - Середземним морем. Площа 551 тис. км2. Населення 47573 тис. чол. Столиця - м. Париж. Франція - одна з високорозвинутих капіталістичних індустріально-аграрних країн світу. За основними економічними показниками займає 5-е місце в капіталістичному світі після США, Англії, ФРН та Японії. Ф. хоч і втратила після другої світової війни значну частину колоній, проте ще залишається колоніальною країною. Вона однією з перших стала на шлях капіталізму і спочатку разом з Англією йшла попереду інших країн. В сучасній економіці Ф. Панує олігархія. Економіку країниконтролює 10 найбільших банків.: Паризько-Нідерланський банк "Мірабо", банк Паризького Союзу та інші.
Промисловість.
На початку ХХ ст. у промисловому виробництві Ф. Переважали текстильна промисловість, виробництво одягу, а також парфумерних, ювелірних виробів, килимів, точної апаратури. Після першої і особливо другою світової війни внаслідок індустріалізації відбулися значні зміни в структурі промисловості, розвинулись нові галузі, переважно важкої промисловості: металургія, машинобудування, виробництво штучного шовку та ін. У Франції зайнято 44% самодіяльного населення.
Транспорт.
Широко розвинутий автомобільний транспорт. В складі автопарку (1962) 5,9 млн. легкових автомашин. Внутрішні водні шляхи - 15 тис. км.
Зовнішня торгівля.
Ф. за обсягом зовнішньої торгівлі посідає 4-е місце після США, ФРН, Англії. Готова продукція в експорті становить 46,5%, сировина 35,7%, продовольство і корми 14,0% (1962). Ф. веде широку торгівлю з США, а також з іншими капіталістичними країнами. За останні роки дещо зросла торгівля з країнами соціалістичного табору. Грошова одиниця - франк.

 
 

Цікаве

Загрузка...