WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Румунія (економіко-географічна х-ка) - Реферат

Румунія (економіко-географічна х-ка) - Реферат


Реферат на тему:
"Румунія"
(економіко-географічна характеристика)
Офіційна назва - Румунія.
Державний устрій. Румунія - республіка. Глава держави - Президент, глава уряду - прем'єр-міністр. Законодавчий орган - двопалатний парламент, який складається з Сенату і Палати депутатів.
Географічне розташування - Румунія розміщена у центрі Європи. На півночі і сході межує з Республікою Молдова (450 км) і Україною (169 км), на північному заході - з Угорщиною (443 км), на південному заході - з Югославією - Сербією і Чорногорією (476 км), на півдні - з Болгарією (608 км). На південному сході омивається Чорним морем.
Площа території - 237500 кв. км (79 місце у світі).
Адміністративний поділ - Румунія поділяється на 41 повіт; столиця виділена у самостійну адміністративно-територіальну одиницю.
Кількість населення - 22,364 млн. осіб.
Столиця - Бухарест (1,977 млн. мешканців).
Інші великі міста: Яси (354,8 тис. мешканців), Галац (342,4 тис.), Тімішоара (340 тис.), Констанца (337 тис.), Клуж-Ніпока (332,2 тис.).
Державна мова - румунська.
Релігійна ситуація. 83% - православні (Румунська Православна Церква), 6% - католицька церква, 11% - протестанти, лютерани, унітаристи, мусульмани, неопротестанти, іудеї.
Державне свято - 1 грудня - Національний День Румунії.
Державний прапор - являє собою червоний, жовтий і синій триколор - 3 вертикальних рівних лінії. Був прийнятий у 1848 р. під час революції в Цара Роминеаске.
Державний герб - Стема. Прийнятий у 1992 році. Являє собою орла, який тримає у клюві хрест, а в кігтях шаблю і скіпетр, на грудях представлена композиція з п'яти гербів історичних провінцій Цара Роминеаске, Молдова, Трансільванія, Добружа і Банат. Державний гімн - "Прокинься, румун".
Грошова одиниця - румунська лея.
Членство у міжнародних організаціях - ООН, ОБСЄ, РЄ, СОТ, МБРР, МВФ, МФЧХіЧП.
Віхи економічної історії
Після Другої світової війни у 1947 р. була проведена грошова реформа, у 1948 р. - націоналізація промисловості, протягом 1949-1962 років відбувалася сільськогосподарська колективізація ("кооперування"). Була реорганізована вся фінансова структура і введена державна монополія на зовнішню торгівлю.
Економічне планування почалося в 1949 році шляхом прийняття економічних планів різної тривалості, але звичайно на п'ятирічні періоди. Усі плани віддавали пріоритет індустріалізації, з особливим акцентом на розвиток важкої промисловості. Починалися спеціальні спроби впровадження сучасної технології для того, щоб урізноманітнити випуск промислової продукції. На відміну від інших країн Центральної Європи, Румунія не позбулася попередньої сталінської стратегії розвитку. Ця орієнтація помітна у п'ятому 5-річному плані на 1971-1975 роки, відповідно до якого передбачалося зростання темпів економічного розвитку у порівнянні з економікою інших соціалістичних країн майже вдвічі. Однак поставлені керівництвом завдання виявилися занадто амбіційними і наприкінці десятиліття форсована індустріалізація Румунії зазнала поразки. Внаслідок цього у 1980-х роках Румунія зіткнулася з серйозною кризою міжнародних платежів. Спрощеною відповіддю Чаушеску на цю кризу стала надзвичайна програма ліквідації іноземного боргу, що різко скоротило споживання. Однак скорочення боргу мало катастрофічні наслідки для економіки країни. За оцінками західних експертів, рівень споживання румунських громадян до середини 1980-х порівняно з 1980 р. знизився приблизно на 25%. До кінця десятиліття економічна регресія не припинялася. Плани щорічного приросту промислової продукції не були досягнуті майже за всіма показниками; тому не спостерігалося зростання доходів, інвестицій і продуктивності праці.
Відповідно до комуністичної ідеології, що панувала в Румунії з 1948 по 1989 р., економічне життя могло існувати тільки в рамках централізованого планування. Після 1991 р. уряд вживає заходів з приватизації підприємств важкої промисловості. Але застаріла матеріально-технічна база національної промисловості не сприяла успіхові реформ. Транш кредиту МВФ у 547 млн. дол. був припинений у жовтні 1999 р. через незбалансованість національного бюджету.
Промисловість
Нарівні з нафтою і природним газом найважливішими природними ресурсами є також золото, срібло, сіль, боксити, марганцева руда, вугілля. У 1996 р. видобуток нафти знизився приблизно до 135 барелів за день. Природний газ добувається на Трансільванському плато і біля підніжжя Карпат, а головний район видобутку нафти - тільки у передгір'ї Карпат. Найбільші нафтопереробні заводи Румунії знаходяться в містах Плоешті, Георге Георгіу-Деж, Дарменешті, Брашов і Римнікул-Серат. Кам'яне вугілля добувається у Коменешть на північному сході і біля Клужа на північному заході; існують шахти з видобутку бурого вугілля (лігнітів) біля Крайови і Плоешти в південно-центральній частині Румунії. Виробництво вугілля у 1995 р. сягнуло 43,92 млн. тонн. Хоча добувається певна кількість залізної руди, особливо на заході і північному-заході, її недостатньо для задоволення внутрішніх потреб.
Район Бухарест-Плоешть - головна індустріальна зона, де розміщені нафтова, хімічна, будівельна промисловість і важке машинобудування. Металургія концентрується на заході (між Хунедоарою і Тимішоарою) і на південному сході (Галац-Бреїла). Великі суднобудівні заводи знаходяться в Бреїлі і Галацу біля дельти Дунаю. Є промисловий комплекс у

 
 

Цікаве

Загрузка...