WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Внутрішні економіко-географічні відмінності США - Реферат

Внутрішні економіко-географічні відмінності США - Реферат

різноманіття спеціальних і технічних культур: соя, арахіс, рис, цукрова тростина, овочі й фрукти, бавовна, тютюн. Набули розвитку пасовищне тваринництво, бройлерна промисловість і промислове лісництво. Південь - головний постачальник нафти, природного газу і вугілля. Старі галузі обробної промисловості, що орієнтувалися на місцеву сировину і дешеву робочу силу, продовжують відігравати тут значну роль. Це текстильна, швейна, тютюнова, лісопильна, целюлозно-паперова і меблева промисловість, їх найбільша концентрація спостерігається на Аппалачському Підмонті.
На узбережжі Галфа від Міссісіпі до Ріо-Гранде утворився найбільший у світі нафтогазовий комплекс виробництв. До нього входять видобуток нафти і газу, нафтопереробка і очищення газу, нафтогазохімія, електроенергетика, алюмінієва промиг словість, виготовлення нафтогазового і хімічного обладнання. Великий енергетичний комплекс знаходиться в басейні річки Теннессі. Він об'єднує гідравлічні, теплові і атомні електростанції загальною потужністю понад 30 млн кіловат. Споживачами електроенергії є атомна промисловість і такі виробництва, як виплавка алюмінію, електрохімія тощо. Центрами авіаракетної промисловості стали Даллас - Форт-Уері і Атланта. На мисі Канаверал у Флориді побудований космодром. Це місце стартів більшості космічних апаратів США, включаючи всі польоти з космонавтами на борту. Центр управління пілотованими польотами знаходиться поряд з Х'юстоном.
Найбільш відомими штатами Півдня, населення й економічний потенціал яких швидко зростає, є Техас та Флорида. Найбільшими містами - Даллас - Форт-Уерт, Х'юстон і Атланта. Техас відомий насамперед своїми розмірами. Його площа 699 тис. км2. Але за іншими показниками він є третім після Каліфорнії та Нью-Йорка штатом країни. Нафтогазовий комплекс і воєнна промисловість поєднуються тут з розвинутим сільським господарством. Техас є лідером за площею природних пасовищ, поголів'ям великої рогатої худоби, виробництвом м'яса і бавовни. Флорида з її вологим субтропічним кліматом відома космічною діяльністю, вирощуванням апельсинів і своїми пляжами та курортами.
Захід - майже половина території США, На його просторах розрізняють Гірські штати і Тихоокеанські штати (Каліфорнія, Тихоокеанський Північний Захід), Аляску і Гаваї.
Характерними рисами Гірських штатів, які займають найширшу частину Кордильєр, є гірський рельєф, посушливий клімат і незначна кількість населення. Це 28 % площі і тільки 5 % населення США. Традиційними галузями господарства тут є пасовищне скотарство, зрошуване, оазисне землеробство, видобуток руд і виплавка кольорових металів. З-поміж нових - наукоємні і воєнні виробництва та туризм. Під час Другої світової війни в долині річки Ріо-Гранде в штаті Нью-Мекси.-ко була створена лабораторія, що дістала назву Лос-Аламос, де була сконструйована: перша атомна бомба. У цій лабораторії були створені й дві атомні бомби, які США скинули на японські міста Хіросіма і Нагасакі. В штаті Невада знаходиться полігон, на якому здійснюються підземні атомні випробування. Найбільші міста району - Солт-Лейк-Сіті, Денвер і Фінікс зв'язані з виробництвом електроніки і ракет. Ту-ристіе у Гірських штатах приваблюють екзотичні ландшафти в національних парках, зимові види спорту, можливості полювання і рибальства.
Каліфорнія - штат, який відіграє нині виняткову роль не тільки на За-ході, а й у цілому в США. Він посідає перші місця за багатьма важливими економічними показниками, в тому числі за вартістю промислової і сільськогосподарської продукції, за кількістю наукових працівників і витратами на наукові дослідження, за розмірами урядових воєнних контрактів і асигнувань на освоєння космосу, за ступенем автомобілізації тощо. Населення штату за останні п'ятдесят років зросло з 6 до 30 млн чоловік і збільшується далі. Понад 45 % його жителів є "небілими". Вважають, що незабаром Каліфорнія стане першим штатом, де "білі" становитимуть меншість. Природа Каліфорнії різноманітна і мальовнича. Понад 4/5 площі займають гори і пустелі. На відстані 140 км одна від одної розташовані найвища і найнижча точки "суміжних штатів" - гора Уїтні і Долина Смерті. В штаті дванадцять національних парків. Населення і господарство скупчені на невеликих приморських низовинах і у Великій Каліфорнійській долині. Головне природне багатство Каліфорнії - її клімат. Це сухі субтропіки середземноморського типу. Саме клімат перетворив Каліфорнію на "сад і город" США, спричинився до виникнення тут кінематографії і літакобудування. Він же приваблює сюди і спеціалістів найвищої кваліфікації. Каліфорнія дуже вдало розташована і має дешеву робочу силу (легальні і нелегальні мігранти з Мексики).
Економіка штату надзвичайно різноманітна. Тут вирощують 2/5 всіх овочів і фруктів США. Є потужна консервна і виноробна промисловість. Проте більша частина зібраного врожаю в свіжому вигляді доставляється на ринки Приозер'я і Атлантичного узбережжя Півночі. Головну роль в обробній промисловості відіграють новітні наукоємні галузі і виробництво озброєння. Електронні компоненти, електронна обчислювальна техніка, засоби зв'язку і прилади є найважливішою продукцією. Третина авіаційно-космічної техніки і одна чверть американського озброєння виробляються в Каліфорнії. В штаті багато наукових лабораторій і університетів.
Головні урбанізовані зони сформувалися навколо Сан-Франциско і Лос-Анджелеса. Обидва міста є великими фінансово-торговельними, промисловими, транспортними, науковими і культурнимицентрами.
Розквіт Сан-Франциско (6,2 млн чоловік) почався під час "золотої лихоманки" 1849 року. Місто виділяється своїми історичними і культурними традиціями. В 1945 році тут була створена Організація Об'єднаних Націй. У передмісті Сан-Франциско Берклі розташований знаменитий Каліфорнійський університет. Стендфордський університет в Сан-Хосе є базою "Кремнієвої долини" - величезного спеціалізованого комплексу електронних виробництв на півдні агломерації. Каліфорнійська "кремнієва долина" стала класичним прикладом науково-промислового комплексу і зразком для аналогічних утворень в інших частинах США і за їх межами.
Лос-Анджелес (14,5 млн чоловік) за своїми розмірами і значенням випередив Чикаго і став другим містом США після Нью-Йорка. Більше того, він уже кидає виклик самому Нью-Йорку. Сюди зараз прямує найбільша хвиля мігрантів. "Сто передмість у пошуках одного центру" - таку назву дано Лос-Анджелесу невипадково. Його швидке зростання відбувалося в епоху автомобіля і субурбаяізацп. Це величезний одноповерховий конгломерат восьми десятків міст, які злилися. Найхарактерніша риса його внутрішнього ландшафту - переплетіння численних хайвеїв. Господарська структура Лос-Анджелеса така ж сама, як і Каліфорнії в цілому. Одна з його частин - Голлівуд - славнозвісний центр кіноіндустрії, телебачення і радіо. У другій - Анахаймі - знаходиться "Діснейленд" - казкова країна, створена кінорежисером Уолтом Діснеєм.
Тихоокеанський Північний Захід - гірський район з помірним і вологим кліматом. Його багатства - ліси (майже 2/3 запасів деревини США) і гідроресурси. Найбільше значення тут мають лісозаготівлі, деревообробка, гідроенергетика, електроенергетика і електромісткі виробництва, виплавка алюмінію. На річці Колумбія побудовано найбільший у світі каскад великих гідростанцій загальною потужністю 25 млн кіловат. З-поміж них - ГЕС Гранд-Кулі (9 млн кВт). Головним містом Тихоокеанського Північного Заходу є Сієтл - важливий центр авіакосмічної промисловості. В ньому розміщені заводи компанії "Боїнг".
Аляска - найбільший за територією і найменш заселений штат США. На площі 1,5 млн км! проживає тільки 600 тис. чоловік. Аляска дуже багата на природні ресурси: мінеральні, гідроенергетичні, лісові й рибні. Поки що дістав найбільшого розвитку видобуток нафти. Експлуатація родовищ нафти та її транспортування з північного на південний берег за допомогою трубопроводу в умовах субарктики пов'язана з розв'язанням складних технічних і екологічних проблем. Найбільше місто Аляски - Анкоридж - є вузлом повітряних сполучень через Північний полюс. Популярними стали туристські маршрути у цей суворий і водночас величний за своїми ландшафтами край. Крім природних національних парків тут створено історичний парк "Клондайська золота лихоманка", в якому відтворені пам'ятки того часу. Гаванські острови - штат невеликий як за площею, так і за кількістю жителів. Галузями його господарства є туристський бізнес і тропічне землеробство. Місто Гонолулу - важливий вузол морських і повітряних сполучень у басейні Тихого океану.

 
 

Цікаве

Загрузка...