WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Намібія (економіко-географічна х-ка) - Реферат

Намібія (економіко-географічна х-ка) - Реферат

Гобабісом, центром району товарного сільськогосподарського виробництва на сході, з гірницьким містом Цумеб на півночі і з системою залізниць ПАР. Є також залізнична гілка до невеликого південного порту Людеріц з нерегулярним сполученням.
Приблизно такими ж маршрутами проходять автомобільні дороги з високоякісним покриттям, що з'єднують столицю з узбережжям, густонаселеними північними районами і з аеропортом Кітмансхуп на півдні. Їх доповнює розвинена мережа доріг з гравійним покриттям і грунтових доріг.
За роки незалежного розвитку реалізовано дваважливих транспортних проекти - спорудження міжнародних автомагістралей, що зв'язали країну з іншими державами Півдня Африки: транскапрівійська магістраль через смугу Капріві, що з'єднує Намібію з Ботсваною, Замбією і Зімбабве, і транскалахарійська, яка є частиною більш протяжної траси, що зв'язує Уолфіш-Бей і Мапуту через Ботсвану та Йоханнесбург і значно скорочує шлях до індустріального серця ПАР.
Невеликі аеродроми обслуговують малі міста, ділові і туристичні маршрути. Поблизу Віндхук знаходиться міжнародний аеропорт, що приймає сучасні авіалайнери, що перевозять туристів і бізнесменів з Європи і авіапасажирів з країн Півдня Африки.
Порт в Уолфіш-Беї, хоч використовується і не на повну потужність, щорічно обробляє понад 2 млн. т вантажів; з них 20% складають контейнерні перевезення.
Зв'язок
Намибія володіє однією з найсучасніших в Африці мереж цифрового телефонного зв'язку: на кожних двадцять жителів доводиться один телефон. Споруджується лінія скловолоконного зв'язку з ПАР. Наземна супутникова станція забезпечує Намібії досить високий для африканської країни рівень використання електронної пошти і мережі Інтернет.
Сільське господарство
Частка сільськогосподарської продукції складає більше 10% ВВП (без урахування продукції натуральних господарств).
Більшість з 4 тис. товарних господарств є великими тваринними фермами, що спеціалізуються на вирощуванні великої і дрібної рогатої худоби, овець каракульової і м'ясної порід. Більша частина живої худоби експортується в ПАР.
В останні роки на півдні країни створені ферми по розведенню страусів і декілька скотобоєнь.
У деяких господарствах в районі плоскогір'я Отаві, де випадає більше опадів, вирощують кукурудзу, на півдні в районі Марієнталя (плато Нама) і в долині р.Оранжевої місцями використовують зрошування.
У зоні багатогалузевого сільськогосподарського виробництва на крайній півночі основною зерновою культурою є посухостійкі сорти проса, крім того обробляють сорго, бобове і овочі. Населення навіть цих відносно благополучних районів відчуває нестачу продовольства, що ж до іншої частини країни, то за винятком м'яса і молочних продуктів все інше продовольство імпортується з ПАР.
Рибальство
Завоювання незалежності дало Намібії можливість упорядити експлуатацію багатих рибних ресурсів. Було прийняте рішення про створення 200-мильной прибережної зони, закритої для іноземних промислових судів. У колоніальний період через хижацький вилов риби сильно скоротилися запаси основних промислових видів - мерлузи, яка піддається заморожуванню, південноафриканської сардини, яку ловлять на шельфі і доставляють на рибоконсервні підприємства Уолфіш-Бея, і анчоусів. Менш цінну південноафриканську ставриду частіше за все заморожують або використовують для виготовлення рибної муки.
У Людеріце знаходяться підприємства по переробці риби і омарів, що приносить великі прибутки.
Гірничодобувна промисловість
Видобуток корисних копалин є основою економіки країни, на її частку доводиться близько 20% ВВП, значні податкові надходження і три чверті експортних надходжень.
У 1990 двома найбільшими центрами гірничодобувної промисловості були розробка відкритим способом на півдні пустелі Наміб родовищ високосортних алмазів, які давали приблизно шосту частину світового добутку, і високомеханізований видобуток уранової руди, правда невисокої якості, на родовищі Рессінг.
Мірою скорочення видобутку алмазів відкритим способом зростають об'єми їх добування з дна океану. У 1997 р. було добуто 1,3 млн. карат алмазів, що становило 11,4% ВВП.
Після закінчення холодної війни на світовому ринку скупчилися значні запаси урану, що призвело до падіння цін на цю стратегічну сировину. Видобуток урану в Намібії знизився більш ніж наполовину, але в кінці 1990-х років намітилося деяке пожвавлення його виробництва.
Майже повністю вироблені родовища основних металевих руд в районі Цумеба, що поставило в складне положення завод по виплавці міді і рафінуванню свинця, який збанкрутував в 1998 р. Виробництво металів, за винятком золота, стає нерентабельним через низькі світові ціни.
Зовнішня торгівля
Економіка Намібії значною мірою орієнтована на зовнішню торгівлю. Більша частина товарної продукції експортується в ПАР, Європу, Північну Америку і Східну Азію.
Продовольство і вироби обробної промисловості імпортуються в основному з ПАР, окремі поставки здійснюють інші країни. У 1997 р. вартість експорту становила 1359 млн. дол. США.
Вивозяться мінеральна сировина (алмази - 30%), рибопродукти (18,5%), жива худоба (8,1%), м'ясопродукти (7%).
Намібія заіймає одне з перших місць в світі по поставках каракульових шкірок.
Протягом багатьох років зовнішньоторгівельний баланс зводився з позитивним сальдо, але значний дефіцит в невидимих статтях платіжного балансу, наприклад страхові і пенсійні грошові перекази в ПАР, ставить його в залежність від надходжень від Південноафриканського митного союзу, які складають біля третини прибуткової частини державного бюджету (1,8 млрд. намібійських дол. в 1998/1999 фінансовому році).
Намібія створила вельми успішно функціонуючу фондову біржу. Розширення номенклатури товарів і визначення зовнішньоторгівельних партнерів залишається одним з пріоритетів уряду.
Намібія - член декількох торгових союзів, вона активно шукає зовнішньоторгівельних партнерів у всіх куточках світу. Найважливішим з них залишається ПАР.
Великого значення Намібія надає участі в діяльності Співтовариства розвитку Півдня Африки, куди входять 13 держав. Намібія грала активну роль в роботі цієї організації: намібієць обіймає посаду її виконавчого директора, крім того, представник Намібії координує роботу Відділу морського рибальства. Намібія - член Загального ринку Східної і Південної Африки (КОМЕСА).

 
 

Цікаве

Загрузка...