WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Молдова (економіко-географічна х-ка) - Реферат

Молдова (економіко-географічна х-ка) - Реферат

США, що на 2,8% більше, ніж у відповідний період 2001 року.
Основні статті експорту Республіки Молдова у січні-травні 2002 року:
алкогольні і безалкогольні напої (32,3%), тютюн (4,2%), овочеві і фруктові консерви (4,3%), інші продовольчі товари (3,2%);
текстиль і вироби з нього (16,6%);
продукти рослинного походження (хлібні злаки, фрукти тощо) (16,4%);
машини, апаратура, електротехнічне обладнання, звукозаписуюча і звуковідтворююча апаратура (4,6%);
шкіряна сировина, шкіра, натуральне хутро і вироби з них (2,4%);
живі тварини і продукти тваринного походження (2,4%);
вироби з каменю, гіпсу, цементу, азбесту, кераміки, скла (2,2%);
взуття, головні убори, парасольки тощо (2,2%).
Головні експорт-партнери Республіки Молдова у січні-травні 2002 року: Російська Федерація (40,1%), Україна (11,1%), Білорусь (9,0%),
Італія (7,9%), Німеччина (6,7%), Румунія (6,4%), США (4,1%), Франція (2,3%).
У січні-травні 2002 року експорт товарів у країни СНД становив 62,1% експорту товарів Молдови, що на 0,5%менше, ніж у відповідний період 2001 року (переважно, за рахунок скорочення поставок у Російську Федерацію).
Експорт товарів у країни ЄС становив 20,7% експорту товарів Молдови, що на 1,9% менше, ніж у відповідний період 2001 року (суттєво знизилися поставки до Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії, Іспанії, Нідерландів).
Експорт товарів у країни Центральної і Східної Європи становив 11,1% від експорту товарів Молдови, що на 18,8% більше, ніж у відповідний період 2001 року (зростання обумовлене збільшенням поставок у Словенію, Угорщину, Литву, Словакію, Польщу, Латвію.
Також до експорту Молдови можна віднести кумедні анекдотичні історії про громадян країни Молдови.
Імпорт
За січень-травень 2002 року імпорт товарів республіки становив 369,1 млн. доларів США, що на 9,4% більше, ніж у відповідний період 2001 року.
Головні імпорт-партнери Республіки Молдова у січні-травні 2002 року: Російська Федерація (17,8%), Україна (15,0%), Румунія (8,6%), Німеччина (8,2%), США (7,7%), Італія (7,6), Білорусь (4,4%), Туреччина (2,9%), Франція (2,7%), Болгарія (2,0%), Польща (2,0%), Угорщина (1,7%), Бразилія (1,5%).
За січень-травень 2002 року відбулося зростання імпорту з Бразилії, США, Туреччини, країн СНД, країн ЄС. У той же час зменшилися експортні поставки з країн Центральної та Східної Європи.
На частку країн СНД припадало 37,6% загального обсягу експорту країни, країн ЄС - 25,4%, країн Центральної і Східної Європи - 17,8%, інших країн - 19,2% .
Торгівля з Україною
Згідно з даними Департаменту статистики і соціології Республіки Молдова, за обсягом молдавського експорту, як і імпорту, Україна посідає друге місце після Росії.
Експорт товарів з Молдови в Україну за січень-травень 2002 року становив 26,6 млн. доларів США, що становить 11,1% від загального експорту товарів Молдови. Це на 7,5% більше, ніж за аналогічний період 2001 року.
Імпорт товарів з Молдови в Україну за січень-травень 2002 року становив 55,3 млн. доларів США, що дорівнює 15% від загального імпорту товарів Молдови. Це на 6,4% більше, ніж за аналогічний період 2001 року.
Рибалка
Сільське господарство
М'який клімат і родючі ґрунти країни дозволяють вирощувати велику кількість сільськогосподарських культур.
Фруктові сади Молдови приносять великі врожаї слив, абрикос, вишні і персиків. Вирощування фруктів сконцентроване на півночі, у центральних районах і в долині Дністра.
У країні повсюди вирощується цукровий буряк, який дає сировину для цукрових заводів. Соняшник вирощується для виробництва олії. Скрізь сіються кукурудза й пшениця; вони споживаються на внутрішньому ринку, йдуть на корм і експортуються.
Молдова відома у світі своїми високоякісними винами. Виноградарство найбільше розвинуте у горбистих районах центру і на півдні країни. У республіці вирощуються всі сорти європейського винограду.
Молдова - одна з небагатьох європейських країн, де традиційно вирощують тютюн. Ця галузь забезпечує сировиною більшість заводів з виробництва сигарет СНД і Східної Європи.
Виробництво м'яса становить менше ніж половину загального обсягу сільськогосподарського виробництва. Близько половини м'ясопродуктів припадає на частку свинини, далі йдуть яловичина, м'ясо птахів, баранина.
Здавна у Молдові займаються конярством. Культивуються також бджільництво, розведення шовкопряда.
Харчова промисловість
У країні випускається великий асортимент продуктів, включаючи консервовані овочі і фрукти (джеми, желе, фруктові соки), рафінований цукор і олію.
Виноробна промисловість виробляє понад 130 марок вин, бренді і шампанського. У Молдові працює близько 100 виноробних підприємств.
Легка промисловість
Провідне місце в легкій промисловості Молдови посідають текстильна і швейна галузі. Також істотна частка від загального обсягу виробництва республіки належить продукції, що випускається на шкіряно-взуттєвих підприємствах країни.
Важка промисловість
Провідна галузь важкої промисловості - машинобудування, основною продукцією якого є електро- і сільськогосподарське обладнання.
Транспорт
Основні шляхи транспортного сполучення Молдови - залізниці та автошляхи.
Лінії залізниць з'єднують головні економічні центри - Кишинів, Бендери, Тирасполь і Бєльци. Вони ведуть також до Яс та Галаца в Румунії, в Одесу, Київ та інші міста України. У 1992 році загальна довжина залізниць Молдови становила 1328 км.
У 1996 році довжина автомобільних доріг Молдови сягала 12,3 тис. км, з них із твердим покриттям 10,4 тис. Асфальтовані дороги, що з'єднують найбільші міста, є також основним засобом транспортного сполучення всередині країни.
Пониззя рік Прут і Дністер є судноплавними, але водний транспорт не має великого значення.

 
 

Цікаве

Загрузка...