WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Камбоджа (економіко-географічна х-ка) - Реферат

Камбоджа (економіко-географічна х-ка) - Реферат


Реферат на тему:
"Камбоджа"
(економіко-географічна характеристика країни)
Офіційна назва - Королівство Камбоджа (Kingdom of Cambodia).
Державний устрій - Конституційна монархія, Глава держави - Король. Конституція передбачає як законодавчий орган однопалатні Національні Збори.
Географічне розташування - держава знаходиться у Південно-Східній Азії, на півдні півострова Індокитай. На сході і південному сході межує з В`єтнамом (довжина кордону - 1228 км), на заході і північному заході - з Таїландом (803 км), на північному сході - з Лаосом (541 км). З півдня Камбоджа омивається водами Сіамської (Таїландської) затоки.
Площа території - 181,04 тис. кв. км (88 місце у світі).
Адміністративний поділ - 19 провінцій (кхетів) і 2 міста центрального підпорядкування (Пномпень і Сіануквіль).
Кількість населення - 12,5 млн. осіб (за даними на липень 2001 року).
Столиця - Пномпень (1,134 млн. жителів).
Інші великі міста: Баттамбанг (94 тис. жителів), Кампонгчам (33 тис.), Кампут (13 тис.).
Державна мова - кхмерська.
Релігія - буддизм.
Державне свято - 9 листопада - День Незалежності.
Державний прапор - прямокутне полотнище, що складається з трьох горизонтальних смуг: верхньої і нижньої синіх і середньої - ширшої червоного кольору. Посередині червоної смуги - обриси символу Камбоджі храму Ангкорват білого кольору.
Державний герб.
Гасло країни: "Нація - Релігія - Король".
Грошова одиниця - рієль.
Членство у міжнародних організаціях - ООН, МБРР, МВФ, МФЧХіЧП, АСЕАН.
Економіка країни
Сільське господарство
Камбоджа - аграрна країна. 13% від загальної площі земель країни використовується у сільському господарстві. При цьому більше ніж половина орних земель використовується для вирощування рису. Він є головним продуктом харчування для більшості населення. Внаслідок війни і різних соціальних потрясінь його виробництво було дуже нестабільним. В останні п'ять років правління принца Сіанука (1966-1970) середній щорічний врожай рису становив 2,9 млн. т, причому приблизно 30% йшло на експорт. За п'ятирічний період перебування при владі генерала Лон Нола (1970-1975) обсяг виробництва рису різко скоротився через безперервні воєнні дії і масовані американські бомбардування. Жителі районів, що перебували під урядовим контролем, залежали від американської продовольчої допомоги. У період, коли влада в Камбоджі утримувалася угрупованням "червоних кхмерів" (1975-1978), річні врожаї рису залишалися на рівні 1,6 млн. т.
Якщо у 1979-1983 рр. щорічно вирощувалося в середньому лише 1,3 млн. т рису, то в наступні чотири роки цей показник підвищився до 1,9 млн. т, а у 1997 сягнув 3,5 млн. т.
Другим важливим аграрним продуктом країни є каучук.Створення каучукових плантацій припало на колоніальний період. Значну частку робітників на цих плантаціях становили в'єтнамці. Під час воєнних дій 1970-х років багато каучукових плантацій було знищено, однак у наступному десятилітті виробництво частково вдалося відновити, і натуральний каучук на сьогодні - провідна стаття експорту.
До числа інших сільськогосподарських культур, що вирощуються у країні, відносяться цукрова тростина, маніок, банани, кукурудза, цитрусові, банани, манго, бавовняне дерево тощо.
Цінним продуктом харчування і основним джерелом тваринного білка у раціоні камбоджійців є сушена риба. Рибальство ведеться в основному у водах Сіамської затоки і в озері Тонлесап.
Тваринництво включає розведення великої рогатої худоби, свиней, буйволів.
Землі і корисні копалини
Приблизно 3/4 площі Камбоджі покрита лісами, які досі слабо використовуються, особливо гірські райони, які погано забезпечені транспортом.
Хоча надра Камбоджі вивчені недостатньо, у провінції Кампонгтхом виявлені сліди міді, золота і вугілля. У провінції Стингтраєнг виявлені розсипи золота, цирконові і корундові, а біля містечка Тукмеах у провінції Кампот - родовище фосфатів. Крім того, є родовища бокситів, заліза, марганцю, дорогоцінних каменів.
Промисловість
Більшість промислових підприємств Камбоджі займаються переробкою сільськогосподарської продукції і виготовленням різного роду споживчих товарів - бавовняної пряжі, велосипедних шин, гумового взуття, мила, сигарет, різноманітних напоїв.
Транспорт
Камбоджа має автомобільні шляхи загальною довжиною приблизно 15 тис. км, але лише п'ята частина з них з асфальтовим покриттям. Дві залізничні лінії завдовжки приблизно 650 км з'єднують столицю з Пойпетом на кордоні з Таїландом і з містом Кампонгсаом на південному узбережжі.
До будівництва нового порту у Кампонгсаомі, що забезпечив Камбоджі вихід в океан через Сіамську затоку, головним портовим центром країни був Пномпень. Великі морські судна в період високих вод можуть підніматися по р. Меконг до Пномпеня.
Зовнішня торгівля
Обсяг зовнішньої торгівлі Камбоджі у 1997 р. становив приблизно 1,8 млрд. дол. (852 млн. дол. - імпорт, 425 млн. - експорт, 523 млн. - реекспорт). Країна вивозить за кордон каучук, деревину, сою, рис, кукурудзу, кунжут, готовий одяг, а імпортує нафтопродукти, устаткування, трактори, вантажні автомобілі, цемент, споживчі товари.
Головні зовнішньоторговельні партнери: Сінгапур, Таїланд, Малайзія, В'єтнам, Японія, Австралія, Індонезія, Франція, ФРН, США.

 
 

Цікаве

Загрузка...