WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІноземна мова - Англійська, Німецька та інші → Семантичні особливості похідних форм лексем «blog» та «log» у сучасній англійській мові - Реферат

Семантичні особливості похідних форм лексем «blog» та «log» у сучасній англійській мові - Реферат

В суфіксальному способі словотворення найпоширенішими суфіксами були -er (6 випадків) та -ing (5 випадків) на позначення осіб / діячів та діяльності відповідно. Крім цього, варто зазначити використання суфікса -ette, на позначення або жіночого роду / статі, або зменшеної форми чогось. Єдиним префіксом, що послужив для формування похідної форми з низки досліджуваних нами слів став префікс multi-. В абсолютній більшості решти випадків словотворення мали місце основоскладання та поєднання кількох словотворчих моделей одночасно, зокрема найчисельнішими були випадки поєднання абревіації із суфіксацією.

Необхідно звернути особливу увагу на семантичні особливості вищезазначених словоформ англійської мови. Досліджувані нами одиниці ми поділили на сім груп, кожна з яких відображає певну семантичну специфіку похідних форм від слів blog та log.

Слова із першої групи за нашою класифікацією виконують функцію деномінації осіб, які створюють, обслуговують або будь-яким іншим чином причетні до блогосфери. Зокрема: blogger (інколи weblogger, загальна назва, що стосується осіб, які створюють повідомлення (пости) або ведуть блоги); blogger-candidate (стосується недосвідчених користувачів мережі Інтернет, а також блогосфери, які тільки бажають займатися блогінгом, але ще не вміють цього і часто звертаються по допомогу); bloggerette (особа жіночої статі, яка створює повідомлення або веде блог); blogoholic (особа, залежна від ведення блогів, для якої період потенційно продуктивного часу, проведеного впродовж "перестрибування" між блогами, обернено пропорційний до кількості повідомлень, написаних такою особою); blogophile (любитель блогів / блогосфери, або людина, одержима блогами/блогосферою); gophlogger (особа, що залишає повідомлення в інтернет-журналі, що працює на протоколі Gopher); problogger (професійний користувач блогів); vidblogger / videoblogger / vlogger (особа, що веде журнал / блог шляхом використання відео файлів у повідомленнях; користувач відеоблогів).

Друга група включає слова, що позначають дії, пов'язані з ведення блогів: gophlogging (створення повідомлення в інтернет-журналі, що працює на протоколі Gopher); vidblogging / videoblogging / vlogging (ведення журналу або блогу із використанням відеофайлів у повідомленнях); weblogging (загальне слово на позначення будь-якої діяльності, пов'язаної з веденням блогів).

До третьої групи нашої класифікації належать похідні лексичні одиниці, що використовуються для позначення блогів за тематикою повідомлень: bloggernacle (утворено шляхом об'єднання слів blog та Tabernacle, загалом стосується блогів, де залишають свої повідомлення віруючі мормони); edublog (блог на освітню тематику); milblog (блог на військову тематику); warblog (блог на воєнну тематику).

Слова четвертої групи характеризують блоги за їх внутрішніми характеристиками: blogette (невеликий блог); blogroll (перелік блогів, розташований у боковій панелі блогу, що містить рекомендації блогерів інших блогів); flog (утворено шляхом об'єднання слів fake та blog, позначає блог невідомого авторства, який на перший погляд здається досить правдоподібним, а насправді є маркетинговим кроком певної компанії для просування товару на ринку); gophlog/gopherlog (інтернет-журнал зазвичай із політичними та соціальними коментарями та/або особистий он-лайн щоденник, що працює на протоколі Gopher); moblog (утворено шляхом об'єднання слів mobile та blog, позначає блог, повідомлення в якому користувачі створюють переважно за допомогою мобільних телефонів надсилаючи СМС або ММС); multiblog (блог у формі розмови більше двох користувачів); phlog (тип блогів, які працюють не на протоколі HTTP, а на Gopher); serialblog (об'єднаний журнал згрупованих повідомлень на схожу тематику); splog (фальшивий блог, який використовується для генерування спаму у вигляді посилань).

Слова п'ятої групи характеризують суспільні події, пов'язані з блогами та блогосферою: Blogavision Song Contest (конкурс пісень у блогосфері, як лірики, так і пісенного виконання на аудіоблогах); Bloggies (назва однієї з найпопулярніших нагород за активність у блогосфері).

Одиниці із шостої групи нашої класифікації служать для позначення блогів, особливістю яких є певний спосіб викладу інформації. Наприклад, photoblog / photolog (блог, який переважно складається з фотографій, що розміщуються постійно та у хронологічній послідовності); vlog (відео блог).

Передостання група, сьома, характеризується наявністю слів, які служать для позначення збірних назв того шару всесвітньої мережі Інтернет, де самі блоги і знаходять своє застосування: blogosphere / blogistan / blogspace (синонімічний ряд термінів, що позначають усі блоги, наявні в Інтернеті, а також громаду блогерів), edublogosphere (підтип блогосфери, який включає у себе блоги, написані або освітянами, або для них; блоги, призначені для використання у навчальному процесі як ресурс для призначення завдань до занять; блоги про освітню політику різних урядів).

Восьма група лексичних одиниць, яку можна умовно назвати "технічною", містить терміни, що позначають програмне забезпечення, необхідне для роботи блогів: blogware (категорія ПЗ, яке складається і особливого виду Систем керування вмістом (Content Management System), спеціально розробленого для створення і керування блогами).

Узагальнюючи дані, отримані впродовж дослідження, ключовим висновком буде те, що найпоширенішими способами словотворення у сучасній англійській мові галузей функціонування блогосфери є основоскладання, абревіація та поєднання кількох окремих видів. Більше того, серед змішаних видів словотворення основоскладання та абревіація є також найчастотнішими елементами.

Керуючись отриманими результатами нашого дослідження, можна зробити припущення, що, якщо всього лише за кілька років існування блогів та блогосфери в англійській мові з'явилась чимала кількість нових лексичних одиниць, то доки блогосфера існуватиме як суспільне явище, вона приноситиме все більше і більше лексичних одиниць. Про довговічність блогосфери можна судити з її зростаючої популярності у суспільстві, а також простоти користування та масштабів поширення.

Список літератури

  1. Bruns A. Uses of Blogs (Digital Formations) / Bruns A., Jacobs J. – New York: Peter Lang Publishing, 2006. – 267 p.

  2. Gramley S. A Survey of Modern English / Gramley S., Ptzold K.-M. – London & New York: Routledge, 2004. – 416 p.

  3. Hewitt H. Blog: Understanding the information reformation that's changing your world / Hugh Hewitt. – Nashville: Thomas Nelson, Inc., 2005. – 256 p.

  4. Plag I. Word-formation in English / Plag I. – Cambridge University Press, 2003. – 240 p.

  5. Blog' picked as word of the year [Електронний ресурс] // BBC NEWS – 2004.: http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/4059291.stm


 
 

Цікаве

Загрузка...