WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІноземна мова - Англійська, Німецька та інші → Ігри як один із важливих методів інтенсифікації навчання англійської мови в початкових класах - Курсова робота

Ігри як один із важливих методів інтенсифікації навчання англійської мови в початкових класах - Курсова робота

діяльності.
Використовування даного прийому дозволяє успішно вирішувати навчальні, виховні і розвиваючі завдання.
Як відомо, що кожна гра має свої правила.
Так само і рольова гра повинна ґрунтуватися на певних правилах. Одним із авторів (Littlerood LS.) виділяє наступні основні правила рольової гри:
- ситуація, в якій опиняється учень, повинна бути реальною, яка може
- виникнути і поза школою, в реальному житті (зустріч знайомого на вулиці чи ділові переговори по телефону тощо);
- учасник повинен адаптуватися до відповідної ролі в подібній ситуації. В одних випадках він може грати самого себе, в інших - потрібно взяти на себе уявну роль;
- учасникам рольової гри необхідно вести себе так, ніби все це відбувається в реальному світі, їх поведінка повинна відповідати їх ролі;
- учасники гри повинні сконцентрувати свою увагу на комунікативному використанні одиниць мови, а не на звичайній практиці закріплення їх в ч мові.
Методисти (наприклад, Reull J) відзначають, що діти звичайно з легкістю занурюються в ігру, в той час як дорослі і більшість підлітків не виявляють великого бажання брати в ній участь, оскільки бояться видатися смішними товаришами. Тому важливо підготувати учнів до рольової гри. Перед усім необхідно по-іншому розмістити їх в класі. Якщо вони сидітимуть так, як завжди, то про ніяке невимушене спілкування немає мови. Найбільш раціональний спосіб розміщення - великим кругом, коли кожен учень перебуває у безпосередньому контакті із вчителем, і з решта учнями.
Неправильно
Правильно
На думку більшості методистів в рольовій грі виділяються три етапи: підготовчий, власне гра, заключний. Деякі, зокрема Jones J., пропонує більш детальний план.
1) підготовчий етап в класі;
2) підготовчий етап вдома;
3) рольова гра;
4) заключний етап вдома;
5) заключний етап в класі.
При цьому підготовчий етап в класі передбачає:
а) вступну бесіду вчителя, що знайомить з рольовою ситуацією, питаннаями для розгляду чи проблемою;
б) знайомство з лінгвістичним наповненням гри;
в) попереднє тренування лексичних одиниць і граматичних структур.
Підготовка вдома включає:
а) читання тексту, довідників, додаткового матеріалу з поставленої проблеми;
б) збір інформації для кожної конкретної ситуації.
Після проведення рольової гри необхідним елементом являється заключний етап вдома, який передбачає виконання певного завдання.
На заключному етапі в класі проводяться:
1) обговорення рольової гри (оцінка вчителем комунікативної діяльності кожного учасника);
2) дискусія на дану чи близьку їй проблему.
Як вважають більшість авторів відомих методик, що для успішності рольової гри бажано, щоб кожний учасник мав карточку (lapel card) з іменем, професією чи посадою свого персонажу.
Залежно від мети заняття і рівня підготовки учнів рольові ігри можуть проводитися:
- в парах (така форма цілеспрямована в основному на тренування у використанні відповідних лексичних одиниць і граматичних структур);
- в підгрупах, що включають в себе 3-5 учнів;
- в цілій групі (при проведенні гри в підгрупах і групах забезпечується вихід у висловлювання).
Рольові ігри в парах - найбільш простий вид методичного прийому. Рекомендується використовувати для парної рольової гри анкети, які учасники повинні заповнювати, задаючи один одному запитання. Час, який відводиться на це завдання, повинен бути обмежений.
Рольова гра в підгрупах може проводитися по-різному:
а) у так званих buzz groups, роботу яких контролює вчитель, переходячи від однієї підгрупи до іншої;
б) допускається і такий варіант, коли підгрупи грають по черзі: одна група грає, інші слідкують і оцінюють її роботу.
Великою увагою користуються рольові карточки. Кожний учасник гри отримує карточку досить великого формату з картону. Одна сторона карточки однакова для всіх учасників і дає основну інформацію про рольову ситуацію і про проблему, яку потрібно розв'язати. Інша - для всіх учасників різна. Вона містить у собі інформацію про даного учасника. Такий додатковий матеріал зручний в роботі, естетично оформлений і викликає інтерес в учнів.
Під час рольової гри вчитель або зовсім не бере участь в грі, або бере на себе другорядну роль. Але в одному і в другому випадку він повинен слідкувати за учасниками, записувати допущені помилки, але в ніякому випадку не перериває хід гри з метою їх виправлення.
Після рольової гри вчитель:
- аналізує хід гри;
- вказує на успішні її елементи ;
- зупиняється на найбільш життєвих помилках;
- аналізує їх;
- організовує роботу з метою виправлення помилок.
Отже, методисти вважають рольову гру одним із найбільш ефективних прийомів реалізації комунікативного принципу в навчанні іноземної мови. Її переваги визначаються авторами наступним чином:
1. Рольова гра-навчання, в діях (learning by doing), що, як відомо, підвищує якість навчання.
2. Рольова гра вимагає повної віддачі від учасників, їх реакції; в ній використовуються їх знання, вміння, здобуті як і в школі, так і поза нею.
3. Рольова гра являється у вищому ступені мотиваційною, оскільки містить елемент гри і непередбачуваність розв'язки. Крім того, учасники бачать можливість використання ситуації, яка розігрується в рольовій грі, в реальному житті, чого не може дати механічне тренування у використанні лексичних одиниць і граматичних структур.
4. Рольова гра дає учням соціолінгвістичну "підказку" - якими одиницями і якими умовними мовними моделями можна виразити ту чи іншу думку саме в даній, визначеній ситуації в залежності від соціальної характеристики учасників.
5. Рольова гра несе в собі елемент несподіванки ("момент шоку"), з яким так часто зустрічаються учні в процесі реального спілкування. Під час рольової гри, як і під час реального спілкування, учасники повинні уважно слухати один одного, так як вони не знають завчасно, що скажуть їх партнери, вони повинні швидко думати і адекватно реагувати на репліки своїх товаришів.
6. Під час рольової гри має місце емоційний підйом, що надзвичайно позитивно впливає на якість навчання.
7. Рольова гра має визначені переваги над дискусією і другими подібними прийомами. По-перше, в рольовій грі набагато легше створити таку ситуацію, коли жоден з її учасників не зможе "відмовчуватися" (а це часто має місце на дискусії). По-друге, несміливим, невпевненим в собі учням легше висловлювати свою думку, погляд "під ласкою" якогось дійового образу.
Додаток 1
Урок
Тема. Частини тіла.
Мета. Повторити назви частин тіла; закріпити дієслово can
і його заперечну форму cannot; повторити слова, що означають назви професій; ознайомити із новим словом білка - squirrel; розвивати пам'ять, мислення; виховувати культуру спілкування.
Обладнання: два плакати на медичну тематику, два халати, два іграшкових телефони, іграшки (собака, лялька, крокодил); магнітна дошка і картинки із зображенням заводу, саду, робітника,

 
 

Цікаве

Загрузка...