WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІноземна мова - Англійська, Німецька та інші → Вивчення іноземних мов як одна з передумов входження України у світовий інформаційний простір - Курсова робота

Вивчення іноземних мов як одна з передумов входження України у світовий інформаційний простір - Курсова робота

мову?
..................................................................................................................................................................................................................................................................................
14. Що на твою думку, вчитель має змінити у своїй методиці викладання іноземної мови?
..................................................................................................................................................................................................................................................................................
15. Що би ти хотів (хотіла) дізнатися про країну , мову якої вивчаєш?
..................................................................................................................................................................................................................................................................................
16. Яку оцінку ти можеш собі поставити за знання іноземної мови?
.........................................................................................................................................Дякуємо за допомогу.
Отже, обравши один із соціологічних методів дослідження - анкетування, яке було проведене методом для вивчення педагогічного процесу в природніх умовах, дозволило одержати інформацію про явища і факти, що стосуються вивчення іноземних мов у середній школі і грунтовніше дослідити інтереси школярів, через які можемо визначати в більшій чи меншій мірі про рівень навчання цього предмета на сучасному етапі входження України у світовий інформаційний простір.
2.2 Аналіз отриманих результатів.
Спробуємо простежити систему інтересів старшокласників. В результаті анкетування було виявлено, що у 84% учнів помітний потяг до вивчення іноземної мови. Вони вважають знання іноземної мови одніє з головних умов для здобуття престижної професії. 76% від загальної кількості респондентів хочуть знати іноземну мову і користуватися нею (в нашому випадку англійською мовою) у повсякденному житті, тобто для свого задоволення.
Як бачимо, інтереси учнів зумовлюються їх соціальними оточенням. В них відображаються вимоги сьогодення, а саме необхідність застосувати іноземну мову у будь-якій сфері діяльності. Це свідчить про конкретність та предметність інтересів, спрямованих на вивчення іноземної мови заради майбутнього. Отже, формується раціональне осмислення та ставлення до майбутнього, що зумовлюється з одного боку суспільними потребами, а з іншого - особистим прагматичним бажанням забеспечити собі гідне місце у дорослому житті. Тому невраховувати їх при організації навчальних матеріалів просто неможливо.
Відповіді отримані на 9 та 15 запитання анкети, є важливими для визначення предметів обговорення. Саме з цих відповідей ми можемо судити, про що старшим учням було б цікаво говорити та про які реалії з життя іноземців: у 84 % від загальної кількості опитуваних є виявлений інтерес до іноземної мови, яку вивчають, а також інтерес до різних тем, про які би хотіли учні дізнатися, а саме: 16% хотіли б дізнатися все про країну, мову якої вивчають; у 12% помітне зацікавлення в традиціях, звичаях, культурі народу; у 12% погляди спрямовані на економічне становище, на політичний устрій держави, а також 28% на історичне минуле і сучасність; 20% зацікавленні туристичною сферою країни, освітою; музикою, лише 4% від загальної кількості респондентів має інтерес до іноземної молоді, які захоплення і проблеми виникають у сучасної молоді за кордоном. Проаналізувавши такі інтереси, можемо визначити із 9 питання анкети, чи обговорюються ті чи інші теми, які виявляють інтерес і заохочення у школярів до вивчення іноземної мови (англійської мови): 48% дали чітке визначення, щодо обговорення тем сучасності, які їх цікавлять, але 52% вказало, що такі теми взагалі необговорюються, або інколи, або не вистачає часу на уроці. Тому, ми не можемо достовірно визначити і перевірити результати, які отримали на 9 питання. В даному випадку потрібно було б зробити повторне анкетування, в якому б брало участь білеше опитуваних респондентів
Щодо основних проблем вивчення іноземних мов як однієї з передумов входження України у світовий інформаційний простір, які були висвітлені у теоретичному розділі: питання глобалізації, соціокультурного чинника, а також інформаційних технологій, можемо на основі анкетуваннявизначити, як учні сприймають все нове, що відбувається в світі. Запровадження інформаційних технологій, а саме комп'ютера у навчанні за даними результатами, не дали позитивного результату. Хоч в анкеті чітко не було вказано щодо запровадження комп'ютеризованого навчання на уроках іноземної мови, учні взагалі не згадали про таке досягнення в сучасній технологічній сфері, тільки 4% - це одна особа, яка зачепила таку глобальну проблему. Але із цього не можна робити стратегічних висновків, що ніхто з учнів не знає про такі досягнення в науці. Звичайно, анкетування проводилося у маленькому містечку де населення неперевищує і десяти тисяч, тому про такі методи навчання як комп'ютер на уроці англійської мови і не може ще бути в думках учнів. І вивчення іноземної мови за допомогою підручників і касет щодо вимог навчання у даній школі є закономірним методичним явищем. На нашу думку, інформаційні технології з часом запровадять у всіх школах, чи це у великому чи в малому місті, чи навіть в селі на Україні, і не тільки на уроках інформатики.
2.3 Пропозиції, щодо вивченя іноземних мов у середній школі (на основі анкетування).
Провівши анкетування, дізнавшися про інтереси учнів і проаналізувавши їх, хотілося б внести свої власні пропозиції щодо вивчення іноземної мови у середній школі (в даному випадку школа у м. Галич). Але наші пропозиції в основному будуть звернені на питання педагогічно-методичної роботи вчителя на основі анкетування:
- підвищення рівня викладання іноземної мови;
- обраної вчителем методики викладання іноземної мови.
Ці питання були сформульовані у нашій анкеті, але на них відповіді давали не вчителі, а самі учні. Такий процес був введений для того, щоб через учня, його осмислення і ставлення до вчителя і того предмета, який викладає вчитель, можна було б виявити педагогічно-методичні здібності вчителя. У якому ракурсі це бачить і сприймає сам учень.
Більшість учнів вважає, що рівень викладання іноземної мови у їхній школі відбувається на середньому рівні. Багато хто із опитаних є не задоволений таким рівнем, дехто бачить непедагогічні якості у ставленні до школярів. Через те, ми пропонуємо щоб вчителі проходили якомога більше курсів з підвищення кваліфікації (по можливості); розглядали різні теми із свого предмета для підвищення свого рівня і методичної роботи. А саме ми хочемо запропонувати теми, які складені на власний розсуд:
- Впровадження інтерактивних методів в практику роботи з біографічним текстом на уроках англійської мови;
- Зорова наочність як засіб опанування іншомовною лексикою;
- Основні етапи, напрямки і способи використання реклами в процесі навчання іноземної мови;
- Реалізація міжпредметних зв'язків у процесі вивчення іноземної мови в школі;
- Навчання старшокласників обговоренню проблеми на

 
 

Цікаве

Загрузка...