WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІноземна мова - Англійська, Німецька та інші → Використання технічних засобів навчання (ТЗН) у викладанні іноземної мови - Реферат

Використання технічних засобів навчання (ТЗН) у викладанні іноземної мови - Реферат

уроці.
New Year Wish
New things to learn
New friends to meet,
New songs to sing,
New joys to greet,
New things to do,
New thing to hear
New things to see
In this blessed New Year
We wish you luck,
And lots ofcheer
Both today
And every year !!!!
Коли вивчається тема "Teenage lie fee", то слід звернути увагу на підтему "Clothiers". Я вважаю, що дітям, підліткам буде цікаво побувати на уроці присвяченому їхньому улюбленому й найпопулярнішому одягу - джинсам. Дуже доречною могла б стати розповідь, записана на касету про історію виникнення джинсів. Якщо це була й можливість продемонструвати види джинсів відповідно до років їхнього урізноманітнення за допомогою комп'ютера, відео, діапроектора чи навіть Інтернету, то такий урок на довгий час залишився б у пам'яті кожного тіней джера.
Також належної уваги заслуговує підтема "Hobbies". Чудовим матеріалом для цього уроку могла б стати записана на касеті розповідь про те, як учень любить щось побити чимось займатися, діти, після прослуховування повинні назвати, яке хлібі мав на увазі учень. Чудовим могло б бути завдання з ускладненням змістом. За допомогою діапроектора вчитель повинен показувати дії, які виконує школяр, а діти повинні уявити себе акторами і озвучити т, що вони побачили, виконуючи потрібні рухи та підсумувати свою розповідь назвою показаного хобі, а улюбленого заняття.
Чудово можна урізноманітнити тему "My world. Me room". Використання технічних засобів за даною темою також може бути різним. Можуть застосовуватися такі завдання:
- listern to the test (діти слухають опис кімнати, після прослуховування обговорюють почуте, дають одне одному питання, виконують задані вчителем питання);
- draw the picture (діти слухають запис опису кімнати, за цим описом вони в класі чи вдома повинні намалювати відповідну кімнату);
- make up the story and write about gour Bedroom (за ключовими фразами чи словами, поданими на комп'ютері дитина складає розповідь про свою спальню чи, можливо, іншу кімнату);
- listen and reap eat the dialogue (діти слухають діалог - розпитувати про кімнату й повторюють його, пізніше пробують скласти вій, схожий діалог, також складання власного діалогу можна задати як домашнє завдання);
- lisrern ond repeat (вчитель роздає дітям картинки з меблями чи назвами кімнат, діти слухають запис розповіді хлопчика, що у нього. Після кожного речення вчитель виключає магнітофон чи комп'ютер, а учень, в якого на малюнку є такий же предмет, каже, що також це має, наприклад: have a sofa in my bedroom (raises the cores ponding)
I have a sofa on my picture (saies who has the same picture).
Звісно є тема, яка не може обійтись без інтенсифікації процесу англійської мови за допомогою технічних засобів. Це тема, яка зачіпає телебачення, а також музику: "Television. TV presenters", "Music performance", a також "Discussing the films."
Урок, в якому обговорюється телебачення чи фільми, проведений без технічного унаочнення нічого не вартий. Дуже добре, якщо такий урок є можливістю провести в технічно оснащеному кабінеті, де є телевізор, відео, комп'ютер.
Цей урок може бути побудований так, щоб діти всі 45 хвилин працювали за комп'ютером. А може бути стандартного типу з використанням екрана телевізора та фрагментів потрібного кіно. Дуже цікавим могло б бути створення ситуації, а якій вагоме місце посідає журналіст (вчитель чи учениця) він збирає інформацію для телепередачі, для цього слід відповісти на ряд питань типу:
- May I ask you some questions about your favorite TV programmes and TV presenters on Ukrainian television?
- What are your favorite television programs?
- Is there any TV presenter whom you consider to be a real professional?
- What are your requirements to a TV presenter?
And others.
Всі питання можуть задаватися і з екрана телевізора чи комп'ютера, що зробить завдання ще цікавішим. Учні схематично або підсвідомо дають відповіді на питання. Після чого переглядають вже зняту телепередачу зі схожими чи тими ж таки питаннями. Обговорюють побачену та почуту передачу, додають свої власні судження.
Урок з підтемою "Music" може бути схожим на описаний вище. Чи носити свій особисто-індивідуальний характер. Але на цьому уроці обов'язково мають мати місце прослуховування музичних творів.
Якщо є можливість можна прослухати і подивитися уривок з концерту.
Не можна також забувати уроки аудіювання. На них можна переглянути фільм, а потім обговорити його усно, виконати ряд завдань щодо змісту фільму та ставлення глядача до нього. Структура такого уроку є дещо іншою, як звичайного й звісно він не можливий без допомоги новітніх технічних засобів. А ще слід враховувати вікові особливості класу. Такий урок може бути проведений лише для старшокласників чи студентів.
В розділі практичного застосування ТЗН не можливо не приділити й деяку вагу значенню технічки засобів у позакласній та позаурочній діяльності вчителів й учнів. В дуже багатьох позакласних заходах має велике значення магнітофон, музикальний центр чи інший технічний засіб, який сприяє покращенню, урізноманітненню, свята. Можна використовувати різні касети записами пісень, відповідно до теми позакласного чи позаурочного заходу.
Отже, роблячи підсумок по цьому розділі, я хочу виділити основні вправи, які виконуються з використанням ТЗН.
1) Слухові вправи:
а) сприймання слів, фраз, прози, пісень з метою їх розуміння, повторення і постанови вимови;
б) сприймання супровідного тексту до картини, фільму і його повторення;
в) сприймання фонетичних, лексичних, граматичних вправ і завдань, їх виконання з графічним, звуковим записом чи усно.
2) Зорові вправи:
а) назвати окремі предмети, представлені малюнком, картиною, фільмом, їх ознаки, дії;
б) назвати дії, ситуації, дійові особи, скласти план-запис малюнка;
в) скласти аналогічні ситуації, розповіді, дати їм оцінку.
3) Комбіновані вправи з одночасним використанням аудіовізуальних засобів:
а) з попереднім поясненням (наприклад: уважно його запис, на цій основі скласти запитання чи дати відповідь на задані питання);
б) без пояснення (наприклад: виписати іменники, дієслова, прикметники, скласти з ними речення, описати кожен чи окремий кадр фільму, діафільму. Прослухати текст і переказати чи дати відповіді на питання).
Хочу зазначити, що урок з інтенсифікацією процесу навчання цікавішим, підзнавальнішим, доступнішим, багатішим ніж урок без використання ТЗН. Тому вчителям слід пам'ятати, що в наявності повинно бути хоч кілька технічних засобів. Їм слід застосовувати їх на практиці й обов'язково, для ефективного використання ТЗН, треба підбирати цікаві завдання та вправи і не забувати перевіряти виконані завдання і ставити за них оцінки.

 
 

Цікаве

Загрузка...