WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІноземна мова - Англійська, Німецька та інші → Використання технічних засобів навчання (ТЗН) у викладанні іноземної мови - Реферат

Використання технічних засобів навчання (ТЗН) у викладанні іноземної мови - Реферат

Інтернет, комп'ютеризоване викладання мов, телеконференції і таке інше - все це можна необхідно застосовувати.
Якщо вчитель хоче щоб йоговважали таким, який іде в ногу з розвитком новітніх технологій. То він обов'язково повинен бути ознайомлений і використовувати Word Wide Web (www), що має безкрайню й найсвіжішу інформацію будь-якої теми, також CD-ROM - мульдимедійні та корисні для практичних занять або для того, щоб представити інформаційні зв'язки у привабливішому вигляді. Хоча використання таких технологій більш доречніше при вивченні англійської мови в старших класах, а також в вищих навчальних закладах.
Ключовими цілями інтеграції інформаційних технологій до системи вивчення іноземних мов є впровадження ефективного дослідження і спілкування, а також професійного і особистого розвитку, і студентів, і старшокласників, викладачів, забезпеченню зв'язків між аудиторною роботою і реальним життям, досягнення балансу між оволодінням фактичними знаннями і практичними навичками і вміннями, а також прищеплювати студентам та старшокласникам навичок ефективного навчання і креативного мислення.
Отже, перед написання курсової роботи я поклала перед собою мету прослідкувати за інтенсифікацією процесу навчання англійської мови за допомогою сучасних технічних засобів. Спробувати описати використання ТЗН н уроках, їхнє застосування у навчальному процесі.
Підвищити і рівень знань, й інтерес учнів при вивченні англійської мови, використовуючи ТЗН.
Збагатити свої знання щодо застосування ТЗН у своїй практичній діяльності.
Моїми завданнями є:
- розглянути наявні технічні засоби;
- практичне застосування;
- пояснити настільки важливо вміти застосовувати ТЗН відповідно до теми, мети, завдань уроку;
- виділити особливе значення найновішим технічним засобам;
- використати дидактичний матеріал;
- знайти додаткову літературу, розглянути її, зрозуміти суть;
- вивчити методику використання ТЗН на уроках англійської мови та позаурочний час.
Практичне застосування ТЗН
Як нам уже відомо, використання ТЗН є важливим фактором у навчальному процесі. На сучасному етапі розвитку педагогіки взагалі неможливо уявити вивчення певної навчальної теми, не використавши хоча б один з перерахованих технічних засобів. Адже, н до всіх тем вчитель може само ручно виготовити наочність. Тут на допомогу приходить телевізор, комп'ютер, діапроектор чи інших технічний засіб. Щоб біти виробили справжню англійську вимову, могли сприймати на слух вимову різних людей, не можна обійтися без технічних засобів, які забезпечують клас можливістю сприймати на слух пісню, слова, діалог, фрази, розповідь. Передову роль тут відіграє магнітофон, але й не слід забувати про практичне поєднання тих чи інших ТЗН.
Мета цього розділу - показати з практичного боку значення інтенсифікації процесі навчання англійської мови за допомогою технічних засобів.
Дуже цікавою і захоплюючою є тема "Traveling". На сері зразків за цією тематикою звісно не обійтися без технічних засобів. Адже вчитель не може сам виготовити наочність за такою темою. Якщо вчитель хоче, щоб діти дійсно гарно засвоїли матеріал, запам'ятали та усвідомили його, розповіді надто мало. Можна використати безліч ТЗН: комп'ютер, телевізор, діапроектор, мультмедійний екран, магнітофон, відео-, аудіакасети, CD-ROM, по можливості Інтернет.
Можна проводити безліч видів роботи.
Якщо тема "Traveling" лишень починається, доречним може бути вірш:
This is a bus, is a train,
This is a ship, this is plane,
I travel by dues, l travel by train,
I travel by ship, l travel by plane.
Він може бути записаний на касеті, диску. Діти слухають його, а вчитель демонструє засоби за допомогою яких, можна подорожувати. Або ж ці засоби показує за допомогою діапроектора. Ще кращим для сприймання могло б бути запис вірша на відеокасеті. Диктор промовляє вірш, а картинки відповідно змінюються на екрані.
Якщо кабінет оснащений новітньою технікою й кожна дитина має перед собою, або хоч на парті, комп'ютер, то всі завдання за темою можуть тільки почергово змінюватися за бажанням вчителя чи дитини.
Коли вчитель ознайомлює дітей з об'єднаним королівством Великобританії, то йому не обійтися без унаочнення за допомогою технічних засобів. Можна показати невеликий фільм про The United Kingdom з короткими коментарями кожної його частини і діти набагато краще сприймуть матеріал, ніж в тому випадку, коли б вчитель цілий урок присвятив лише описові Великобританії.
На завершення теми вивчення Великобританії, можна було б показати кілька найбільш відомих міст з найцікавішими місцями й створити проблемну ситуацію:
You are awarded a 10-day tour around Great Britain. You can choose only one city to visit. Give your reasons where to go. Present information on:
- The place the city is situated in,
- What historic events took place in it,
- When it was founded,
- Place of interest in it,
- Cultural can tress of the city,
- Places you are going to visit.
Можна проводити роботу відео в 7 класі полегшеного типу. Діти переглядають запис на відео розповіді про одне з міст Великобританії, наприклад Лондон. Після перегляду діти мають виконати ряд завдань, щоб вся робота не перевищувала 10-15 хвилин:
1. Pre-watching-exercise (matching the words to the picture) (2-3 min)
2. Watching video and completing the table or iden tifging the places and making notes about them (5 min)
3. After watching (min) - group work.
(диференційований підхід до поділу груп з відповідними завданнями)
Можна також прослухати інформацію про одне з місць Великої Британії і спробувати визначати, які з заданих вчителем речень правдиві, а які вигадка.
Також, якщо в наявності є комп'ютерний клас, можна на комп'ютері дати завдання дітям прочитати про те чи інше місто, й дати відповіді на питання щодо змісту прочитаного. Робота з комп'ютером дасть більший інтерес до роботи, ніж запис тексту в підручнику чи на аркушах паперу.
Якщо тема уроку стосується відомих художників, співаків, композиторів, скульпторів, культурних діячів, то педагог, звісно не зможе продемонструвати дітям в оригіналі їхні роботи. На допомогу "прийдуть" технічні засоби навчання. Спів чи музику діти можуть прослухати на магнітофоні. Подивитися витвори мистецтва за допомогою мультимедійного екрана, телевізора, відео, комп'ютера, CD-ROM і звісно за допомогою всеохоплюючого Інтернету, були б тільки можливості.
Незмінні технічні засоби при вивченні тем "Hew. I car", "Christmas". Діти можуть прослухати новорічну казочку, пісеньку не тільки з слів викладача, й з допомогою запису. Весела пісенька під легку музику може стати чудовим девізом уроку, побажанням на листівку і допоможе загострити дитячу мимовільну увагу, заохотити до продуктивної роботи на подальшому

 
 

Цікаве

Загрузка...