WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІноземна мова - Англійська, Німецька та інші → Використання технічних засобів навчання (ТЗН) у викладанні іноземної мови - Реферат

Використання технічних засобів навчання (ТЗН) у викладанні іноземної мови - Реферат


Реферат на тему:
Використання технічних засобів навчання (ТЗН) у викладанні іноземної мови
Розвиток науки і техніки дав учителям та учням нові форми комунікації, нові типи вирішення абстрактних і конкретних завдань, перетворюючи вчителя з авторитарного транслятора готових ідей у натхненника інтелектуального та творчого потенціалу учня. Майбутнє за системою навчання. що вкладалося б у схему учень - ТЗН - учитель, за якої викладач перетворюється на педагога -методолога, технолога, а учень стає активним учасником процесу навчання. Педагогічна майстерність сучасного вчителя має розвиватися не через забезпечення його великою кількістю рецептурних посібників і широке використання ним готових поурочних розробок. Йому потрібні передусім фундаментальні знання з базового предмета, висока загальна культура, грунтовна дидактична компетенція, а також інтенсифікація процесу навчання за допомогою сучасних технічних засобів.
Оскільки визначення терміна "технологія навчання" надзвичайно важлива для розуміння суті запропонованих аргументів у цій курсовій роботі, спробуємо розібратися.
Педагогічна техніка визначалася у педагогічній енциклопедії 30х рр. як сукупність наочних прийомів і засобів, спрямованих на чітку й ефективну організацію навчання. Одні науковці розуміють під терміном "ТЗН" звичайне унаочнення. Інші - способи зацікавлення дітей. Уособлення різноманітних методів та прийомів.
Також ТЗН відіграють далеко не останню роль у інтерактивному навчанні. Адже зараз на багатьох уроках в школі і вищих навчальних закладах все більше й більше приділяють увагу саме використанню різних технічних засобів.
Використання технічних засобів на уроках іноземної мови уже давно є звичним явищем у практиці вчителів. Адже аудіовізуальний метод взагалі не можливо явити без використання технічних засобів. Навчання за допомогою цього методу відбувається на основі слухового сприймання, а також певна частина завдяки зоровому сприйманні. Рідна мова повністю виключена. Мовні зразки не аналізуються, а вводяться, як коментарі до фільму. Ось тут і йде обов'язкове використання технічних засобів. Щоб фільм могли побачити учні вчитель має використати або телевізор або більш новіший засіб - комп'ютер, або мультимедійний екран.
Використання комп'ютера чи телевізора не може проводитися на кожному уроці англійської мови. Але є технічний засіб, який мусить бути в кабінеті й без якого навчальний процес є неможливим - це магнітофон. Його використання та застосування може бути найрізноманітнішим та регулярним.
Зараз при використанні новітніх технологій нестандартних типів уроків розширюється діапазон використання технічних засобів, як таким, які полегшують та урізноманітнюють процес навчання. У зв'язку з цим особливе значення має інтенсифікація навчання, яка здійснюється шляхом проблемного навчання, збільшенням самостійної роботи учнів і застосування технічних засобів навчання.
Застосування уже згаданих ТЗН, а також радіо та телебачення одна з характерних рис сучасної методики. Завдання педагогів полягає в тому, щоб використовувати наявні ТЗН з максимальним ефектом. І це має бути не тільки магнітофон, а всі технічні засоби в сукупності. Звісно в сукупності не на одному уроці, а в навчальному процесі, відповідно до теми, мети та завдань уроку англійської мови. Це можливе, якщо вчителі будуть добре обізнані з їх можливостями, зможуть правильно застосовувати ТЗН під час уроків.
Саме завдання правильного застосування технічних засобів на уроках англійської мови т їхнього місця книг я поставила перед собою перед початком написання курсової.
Зараз хочу розглянути, як ТЗН можна використовувати на уроках англійської мови їх значення.
Важливим принципом дидактики є наочність, яка вимагає максимального унаочнення навчального матеріалу. Особливу увагу слід звернути на реальні спостереження, що впливають на відчуття, які є надійними провідниками пам'яті. Оскільки не всі явища і об'єкти можна безпосередньо зробити наочними, треба використовувати ТЗН.
Навчальна інформація, передбачена в образній формі, міцно пов'язана з емоціями, викликає активну розумову діяльність учнів, яка сприяє глибокому і міцнішому засвоєнню знань.
У школі для вивчення іноземної мови на кожного учня відводиться в середньому 1-1,5 хвилини з урок. Застосування ТЗН дозволяє збільшити час активної роботи в 10-15 разів.
Урок з застосуванням ТЗН - це якісний тип уроку. Але слід пам'ятати, що дуже важливим є застосування ТЗН тільки тоді, коли це необхідно. Застосування ТЗН не має бути тривалим, бо обривається контакт між учнями та вчителем, що знижує ефективність роботи.
У школі найчастіше можуть використовувати телевізор, комп'ютер чи кіноапарат, а можливо й проектор, які допомагають продемонструвати кадри, діафільми, фільми, уривки з кіно.
Для слухових вправ найширше використовують знову ж таки комп'ютер, телевізор, а також найвагоміше місце посідає магнітофон на дисках чи касетах. Звичайно можна інколи й поєднати ці ТЗН, якщо це доцільно.
До візуальних засобів навчання ставиться така загальна вимога: вони повинні однозначно представляти предмет і дії. Якщо фільм чи діафільм мітять текст, то його казки унаочнюються. Динаміка фільмів наближає учнів до життєвих ситуацій, сприяє розвитку мовлення. Фільми мають бути доступні як за темою, так і за завданням, і тривати 3-5 хвилин в середньому.
Записи, озвучені фільми чи діафільми на англійській мові виконують дві функції. По-перше, вони являються засобом для оволодіння аудіювальними навичками, як особливим видом комунікативної діяльності, яка може відбуватися навіть при прослуховуванні радіопередач або переглядів кінофільму чи телепередач на англійській мові. Тут вони можуть використовуватися в рамках програми навчання аудіювання.
По-друге і аудіовізуальні засоби дають можливість учнів слухати вимову не тільки свого вчителя, а й вимову інших людей, в різному виконанні, як чоловіком, так і жінкою, дитиною, чи старшою людиною в рамках єдиного стандарту вимови. Діти також можуть зрозуміти, що їхня вимова, якщо вона є гіршою, ніж у вчителя, може покращитися, а також діти зрозуміють, що слід не просто імітувати за вчителем, а пробувати додавати свої емоції у власні висловлювання.
В результаті в учнів виробляється інстинкт сприймати інформацію на слух, який дозволяє розуміти мову різних людей, а значить спілкуватися по справжньому! Отже, використання ТЗН є необхідним у навчанні аудіювання.
Також за допомогою таких засобів можна демонструвати в будь-яких умовах і для будь-якої кількості вчителів кращі зразки педагогічної праці, зафіксовані на аудіовізуальних посібниках.
Особливого значення в сучасному педагогічно світі почали набувати інформаційні технології. Сучасні інформаційні технології зосереджуються в таких засобах: електронна пошта, CD-ROM,

 
 

Цікаве

Загрузка...