WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІноземна мова - Англійська, Німецька та інші → Самоврядування в країнах Східної Європи політичний аспект - Реферат

Самоврядування в країнах Східної Європи політичний аспект - Реферат

рівні.
Основні функції місцевого самоврядування у Польщі наступні:
- планування раціонального використання землі, місцевого розвитку та захист навколишнього середовища;
- місцеві дороги, вулиці, мости та транспортне регулювання;
- водопостачання, використання відходів, електро- та газопостачання;
- місцевий громадський транспорт;
- охорона здоров'я;
- соціальні послуги;
- дошкільна та початкова освіта;
- культура та бібліотеки;
- туризм та відпочинок;
- громадська безпека.
Законність дій муніципалітетів контролюється Прем'єр-міністром, урядовцями в провінціях та обласними ревізорами. Вони мають право вимагати будь-яку інформацію, відвідувати муніципалітет.
Відділ муніципалітету зобов'язаний інформувати урядовця про прийняте рішення не пізніше семи днів після його прийняття.
Акт "Про місцеве самоврядування" дозволяє муніципалітетам вступати у різні асоціації для виконання певних функцій. Муніципалітети можуть створювати представницькі органи для виконання особливих послуг, у яких зацікавлені декілька місцевих самоврядувальних органів.
ОРГАНИ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ УРЯДІВ
Місцеві Ради мають термін своїх повноважень - чотири роки. Виконавчий орган місцевої Ради - комітет, складається з мера, заступників та не більше ніж 5 членів, обраних Радою.
Місцеві Ради передають ряд своїх повноважень комітетам, члени яких обираються серед членів ради. Кожен комітет готує рішення Ради та контролює їх виконання.
Реформа місцевого самоврядування 1990р. створила нові можливості для діяльності місцевих Рад. В результаті цієї реформи велика кількість місцевих підприємств перейшла в муніципальну власність. Реформа також надала муніципалітетам більшу владу щодо рішень, які стосуються переважно торгівлі, малого бізнесу, соціальної служби, житлової та технічної інфраструктури.
Директор підприємств або установ контролюється місцевою владою, назначається мером, і місцеві органи самоврядування фінансують операції щодо покращення цих організацій.
МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ В РУМУНІЇ
Основні статистичні дані: Територія - 238.400 кв. км. " Населення-22.810.000
ВВД-2059 дол. США
Рівень безробіття - 15%
ПРАВОВІ ОСНОВИ
В Румунії є такі адміністративно-територіальні одиниці: райони, міста та провінції. Деякі міста проголошені муніципалітетами і мають свої адміністративні територіальні підрозділи.
Згідно з Конституцією Румунії громадська адміністрація в адміністративно-територіальних об'єднаннях базується на місцевій автономії та децентралізації громадських служб.
Органи влади громадської адміністрації у районах та містах представлені місцевими Радами та мером, обраними згідно закону. Органи влади громадської адміністрації у провінціях представлені провінційними радами. Районні та міські Ради та мери повинні діяти як автономні адміністративні органи влади та розв'язувати справи місцевого значення згідно з законом.
ІЄРАРХІЧНА СТРУКТУРА ТА ВЗАЄМОДІЯ МІСЦЕВИХ УРЯДІВ
У Румунії є три адміністративні рівні: центральний та місцевий. Уряд - центральний орган виконавчої влади. Він контролює публічну адміністрацію та втілює в життя внутрішню та зовнішню політику. В кожній провінції та муніципалітеті міста Бухарест представником уряду є префект. Він відповідає за роботу місцевих міністерств та національних агенцій. Як представник уряду префект забезпечує відповідність діяльності місцевої адміністрації з законом.
Другий рівень урядової структури це система місцевого самоврядування Є два рівні місцевої громадської адміністрації: провінційний та міський і районний рівні. На провінційному рівні провінційні Ради координують діяльність міських та районних Рад пов'язану з вирішенням громадських питань в інтересах провінції.
На рівні районів та міст місцева адміністрація має основним обов'язком забезпечувати виконання послуг місцевого значення. Основний обов'язок мера - втілювати рішення міських та районних Рад. Провінційні Ради забезпечують виконання послуг місцевого значення та координують діяльність міських та районних Рад, пов'язану з виконанням послуг регіонального значення.
Місцеві уряди в Румунії спрямовують свою діяльність на забезпечення наступних громадських послуг:
- місцевий економічний розвиток;
- місцева урбанізація;
- захист навколишнього середовища;
- водопостачання;
- підтримка місцевих доріг;
- громадський транспорт;
- освіта;
- охорона здоров'я;
- соціальна служба і т. д.
ОРГАНИ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ УРЯДІВ
Міські та районні Ради та мери обираються на основі прямого, загального, рівного виборчого права. Міські районні Ради, мери та провінційні Ради обираються терміном на чотири роки.
На міському т районному рівні законодавчим органом є міська та районна Рада. Адміністративною посадовою особою є мер, який впроваджує рішення Рад. На провінційному рівні провінційна Рада є законодавчим органом. Постійна Делегація, яка обирається з членів Ради, має адміністративну владу.
Міська та районна Рада має право ініціативи у процесі прийняття рішень щодо питань місцевого значення. Вона також має такі функції: обрати заступника мера; затвердити міський чи районний Статут; схвалити місцевий бюджет; згідно закону встановити місцеві податки. Мер відповідає перед Радою.
Обов'язки мера: забезпечити виконання прав громадян4 забезпечити відповідність з законами, постановами, рішеннями уряду, міністрів, і місцевих Рад, а також Конституцією.
МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ
Основні статистичні дані; Територія - 17.100.00 кв. км. Населення-148.700.000
ВВД-1720 дол. США
Рівень безробіття - 1.4%
ПРАВОВІ ОСНОВИ
Місцеве самоврядування в Російській Федерації забезпечує самостійне вирішення населенням питань місцевого значення та володіння, користування і розпорядження муніципальною власністю.
Органи місцевого самоврядування повинні самостійно утримувати муніципальну власність, формувати, затверджувати та виконувати місцевий бюджет, встановлювати місцеві податки.
Територія РФ поділена на 89 територіальних одиниць, які в свою чергу поділяються на менші адміністративні одиниці: райони, міста, сільради (група сіл) та села, у яких діє місцевий уряд.
Першим кроком у реформі місцевого самоврядування стало прийняття акту "Про місцеве самоврядування" у РФ, який мав на меті реформувати стару, суворо централізовану радянську систему, при відсутності вибраних органів місцевого самоврядування, муніципалами керують призначеніадміністративні органи. Ці органи не можуть бути віднесені до самоврядування у прямому розумінні цього слова, але вони все ж залишаються частиною адміністративної ієрархії, що існувала в Росії. Тільки після обрання представницьких органів буде можливо реформувати місцеву адміністрацію так, щоб разом вони складали більш менш незалежне місцеве самоврядування.
ІЄРАРХІЧНА СТРУКТУРА ТА ВЗАЄМОДІЯ МІСЦЕВИХ УРЯДІВ
У Росії є три структурних види урядової

 
 

Цікаве

Загрузка...