WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІноземна мова - Англійська, Німецька та інші → Самоврядування в країнах Східної Європи політичний аспект - Реферат

Самоврядування в країнах Східної Європи політичний аспект - Реферат

але, на жаль, результати не є задовільними, оскільки муніципалітети не володіють достатніми коштами, щоб впливати на ці процеси.
Місцеві Ради незалежні від центрального уряду, а виконавчі відділи муніципалітетів виконують рішення суду.
ОРГАНИ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ УРЯДІВ
Виборче право є загальним та рівним, а голосування - пряме та таємне. Мер обирається Радою. Рада обтирає голову та голову депутатів, та затверджує членів виконавчого відділу, запропонованих мером. Рада також затверджує голів постійних комісій, які на даний момент пропонуються комітетами, а в майбутньому - мером.
Нова система місцевого самоврядування знімає з Рад обов'язок формувати комітети.
Більшість рішень муніципалітетів готуються адміністративними частинами і затверджується виконавчим відділом. Деякі рішення повинні бути затверджені Радою. У таких випадках комітети обговорюють питання та виносять висновки, комітети мають право готувати пропозиції до будь-яких питань, що відносяться до їх компетенції та вказувати, кому слід приймати остаточне рішення по них: Раді чи виконавчому відділу.
МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ В МАКЕДОНІЇ
Основні статистичні дані: Територія - 25.713 кв. км. Населення - 2.033.965
ВВД-767 дол. США
Рівень безробіття - 8.4 %
ПРАВОВІ ОСНОВИ
Конституція Республіки Македонія, яка ввійшла в дію у 1991р., гарантує громадянам держави право на місцеве самоврядування. В територіальних одиницях місцевого самоврядування громадяни безпосередньо або через представників беруть участь у процесі прийняття рішень щодо питання місцевого значення.
Територіальний поділ Республіки Македонія та території, які відносяться до кожного муніципалітету, визначаються законом. Кожен муніципалітет складається з міста та кількість сіл, що прилягають до цього.
Місцева влада наділена різними повноваженнями для виконання
послуг. Всі їхні функції, та територія, на яку поширюється їхня влада,
визначається законом. Існують дві категорії завдань: первинні це ті, які
передані різними органами Республіки. Первинні - це передбачені
законом завдання муніципальних територій, такі, як водопостачання,
громадський транспорт; останні - це більш важливі справи, які для
більш ефективного виконання делегуються місцевій владі вищими
органами державної влади.
Македонська система місцевого самоврядування тепер є в процесі реформування, минула система називалася комунальною системою та володіла наступними особливостями: широкий обсяг компетенції органів місцевого самоврядування, яка включала економічну та територіальну оборону, що не було характерним для жодної системи місцевого самоврядування ні в одній країні; майже повна фінансова автономія муніципальних одиниць. Ця система не принесла хороших результатів. Тому зміни набирають характерних рис моделей місцевого самоврядування західних держав.
ІЄРАРХІЧНА СТРУКТУРА ТА ВЗАЄМОДІЯ МІСЦЕВИХ УРЯДІВ
Існують два структурних види Македонської урядової системи. Перший складається з центральних урядових органів та агенцій. Міністри та інші центральні органи з найвищою владою керують різними територіальними органами, підпорядкованими їм. Існують адміністративні територіальні органи, розміщені на території кожного муніципалітету. Другий вид урядової структури - це система місцевих урядів. їх утворюють муніципалітети, які виконують послуги в межах території, яка включає місто та багато сіл, які прилягають до нього.
Обов'язки місцевих урядів за законом: водопостачання, каналізація, нагляд та ремонт вулиць, доріг, мостів, підтримка парків, збирання сміття, захист навколишнього середовища і т. д. Місцеві уряди можуть покращувати становище у різних соціальних сферах.
Кожен місцевий уряд має право виконувати свої законні обов'язки без" втручання центральних владних органів, також вони мають обмежений бюджет, а центральні владні органи визначають для кожного муніципалітету кількість фінансів, які будуть виділятися на місцеві потреби, беручи до уваги рівень розвитку, кількість населення.
ОРГАНИ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ УРЯДІВ
Представники обираються більшістю голосів громадян у тому випадку, коли кількість цих голосів перевищує одну третю від загальної кількості голосів виборчого округу. Кандидати на посаду Мера (президента) та Депутата (віце-президента) призначаються радниками.
Особа вважається Мером або Депутатом, якщо вона обрана більшістю голосів від загального числа радників. Виконавчий орган (Відділ) системи місцевого самоврядування складається з осіб, обраних серед радників та громадян. Його склад, порядок виборів регулюється статутом муніципалітету.
Асамблеї місцевих самоврядних одиниць назначають секретаря асамблеї. Він повинен бути юристом з відповідним досвідом.
ГРОМАДСЬКІ ФІНАНСИ
Структура надходжень до місцевого бюджету складається в декількох основних елементів: державні надходження, частина державних податків, незалежні податкові надходження, кредиті та банківські вклади. Муніципалітети виконують свої обов'язки, використовуючи свої фінансові ресурси.
МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ В ПОЛЬЩІ
Основні статистичні дані: Територія - 312.685 кв.км. Населення-38.418.100
ВВД 4300 дол. США
Рівень безробіття - 13.6 %
. В Польщі муніципалітет - єдина безпосередньо обрана одиниця місцевого самоврядування. Він має право на власну муніципальну власність і право контролювати свої кадри та ресурси. Муніципальне самоврядування - це незалежне та демократичну вирішення місцевих справ, які стосуються територіальної спільноти, і здійснюють публічну владу в інтересах населення.
Територія Польської Республіки поділена на села, муніципалітети та провінції. Кожний муніципалітет стає одиницею місцевого самоврядування і має свій представницький орган.
Акт "Про місцеве самоврядування" від 1990р. затверджує, що мають якесь відношення до муніципалітету. Розрізняють два основні види обов'язків та функцій: обов'язкові функції та ті, які передаються урядовою адміністрацією. Обов'язкові функції можуть делегуватися "місцевим урядам тільки парламентськими указами. Основні обов'язкові функції: початкова освіта, охорона здоров'я, соціальне забезпечення, комунальна інфраструктура, місцеві дороги, громадський транспорт і т. д. Делеговані функції стосуються реєстрації шлюбів, смертності, народжуваності, роздача продуктових карток, права на володіння, "громадський захист та захист навколишнього середовища і т. д.
ІЄРАРХІЧНА СТРУКТУРА ТА ВЗАЄМОДІЯ МІСЦЕВИХ УРЯДІВ
Польська урядова система складається з двох окремих структурних видів. Перший утворений державною адміністрацією на центральному, регіональному таобласному рівнях. На місцевому рівні відсутня державна адміністрація, і центральний уряд тільки делегує певну владу муніципалітетами. Міністерства та інші центральні органи управляють різноманітними територіальними органами, які їм підпорядковуються. Другий вид урядової структури - це система місцевого самоврядування, яка останнім часом існує на муніципальному

 
 

Цікаве

Загрузка...