WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІноземна мова - Англійська, Німецька та інші → Самоврядування в країнах Східної Європи політичний аспект - Реферат

Самоврядування в країнах Східної Європи політичний аспект - Реферат

виконання муніципального бюджету.
ПОРЯДОК ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ, РОЗВ'ЯЗАННЯ КОНФЛІКТІВ
Рішення муніципальних Рад приймаються більшістю голосів від загального числа муніципальних радців. Пропозиції щодо прийняття рішень можуть подаватися кожним радцем. Закон дає право Раді призначати референдуми для вирішення важливих питань у межах її юрисдикції. Порядок прийняття рішень в адміністративному органі (службі мера) порівняно простий, завдяки відсутності процедури голосування. Основною вирішальною інстанцією є мер.
Конфлікти між представницьким та адміністративним органом є явищем звичайним. Закон передбачає кілька механізмів розв'язання конфліктів. У випадках гострих конфліктів муніципальні Ради та мери вдаються до референдумів.
АДМІНІСТРАТИВНИЙ ОРГАН
Адміністративним органом керує мер. Муніципальна Рада може призначити кількох заступників. Мер призначає головного адміністратора. Для належного виконання своїх функцій адміністративний орган ділиться на різноманітні внутрішні відділи. їх кількість і характер законом не обумовлено.
МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ ПРАВ ГРОМАДЯН
У випадку порушення прав шляхом невидачі потрібного адміністративного акту громадяни можуть подавати скаргу до вищої адміністративної установи або до суду. Вища адміністративна установа може відмінити акт і переглянути рішення. Судова скарга можлива в тих випадках, коли адміністративний акт і мають право голосу, скликати сесію муніципальної Ради.
"Загальні збори жителів" - ще одна, форма участі громадян у виробленні рішень. Згідно із законом такі загальні збори можуть бути скликані муніципальною радою.
ГРОМАДСЬКІ ФІНАНСИ
Закон передбачає такі джерела надходжень для муніципалітетів:
- місцеві податки;
- частина податків, що їх збирає держава;
- доходи від управління муніципальною власністю;
- субсидії із державного бюджету;
- банківські позики та позики із державного бюджету;
- емісія цінних паперів.
Місцеві податки складаються з податку на нерухоме майно та на спадщину. Місцеві виплати стягуються за передачу власності, за технічне обслуговування з боку муніципалітету та користування транспортними засобами, кар'єрами, місцем на ринку, системами водопостачання, каналізації, збору відходів, за користування дитячими садками й будинками відпочинку, за посвідчення документів та за деякі інші види послуг.
МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ В СЛОВЕНІЇ
Найголовніші статиистичні дані:
Площа - 20.256 кв. км.
Кількість населення - 1.994.084 (на 1 грудня 1992р.)
ВВП на душу населення - 6186 дол. США
Рівень безробіття - 9 %
Кількість місцевих урядів - 62
Урядів середньої ланки в Словенії ще не затверджено.
ПРАВОВІ ОСНОВИ
Словенці здійснюють владу і функції місцевого врядування через самоврядні муніципалітети та інші організації місцевого врядування. До муніципалітету може входити одна община або кілька. Муніципалітет засновується на підставі закону в результаті позитивного голосування на референдумі. Містечко або місто можуть отримати статус міського муніципалітету.
До переліку обов'язків та функцій муніципалітету входять такі місцеві справи, які стосуються тільки населення даного муніципалітету.
Держава законодавчим порядком може покласти певні обов'язки і функції, що належать до її юрисдикції на муніципалітети. Держава здійснює нагляд за належним і ефективним виконанням усіх обов'язків і функцій переданих нею муніципалітетам. Нагляд за виконанням місцевими органами врядування здійснюють спеціально створені державі органи.
РОЗВИТОК ОСНОВНИХ ЗАКОНОДАВЧИХ РЕФОРМ
Система місцевого врядування є одним із найважливіших положень Словенської Конституції, яка в цій галузі запровадила нові закони. Невдовзі після прийняття Конституції в грудні 1991р. Виникла потреба реформування структури місцевих органів врядування.
Теперішня реформа місцевого самоврядування має на меті декілька змін. Перш за все потрібен територіальний перерозподіл общин. На сьогоднішній день території общин великі. Зменшити общини необхідно для того, щоб краще задовольнити потреби громадян. Згідно з Конституцією, територіальні зміни в общинах приймаються шляхом референдуму. Іншою реформою, яка впливає на систему місцевого врядування, є реформа структури державної адміністрації на субурядовому рівні. Теперішня структура державної адміністрації не включає в себе загальних субурядових органів для виконання урядових функцій на місцевому рівні. Причина такого рішення полягає в тому, що на сьогодні майже всі завдання й компетенції державної адміністрації зосередились на місцевому рівні в адміністративних системах місцевої влади. Пропонована реформа випливає з ідеї про чіткий розподіл функцій між державною адміністрацією та місцевими урядами.
ІЕРАРХ1ЧНА СТРУКТУРА ТА ВЗАЄМОДІЯ МІСЦЕВИХ УРЯДІВ
У Словенії немає загального урядового територіального поділу. Існують тільки міністерства, що охоплюють усю територію Словенії і можуть проводити різноманітну діяльність через свої територіальні служби. Міністерства встановлюють такі служби там, де їм належить виконувати відповідні завдання на місцевому рівні. Більшість державних функцій виконуються общинами та їхніми адміністративними відділами. Кожне міністерство має своє представництво на місцевому рівні, і такі представництва утворюють своєрідну, частково ієрархічну адміністративну структуру,
ЗАГАЛЬНИЙ РОЗПОДІЛ ФУНКЦІЙ МІЖ УРЯДАМИ -МІСЦЕВИМИ, СЕРЕДНЬОЇ ЛАНКИ ТА ЦЕНТРАЛЬНИМИ
Муніципалітет може, згідно з законом володіти, купляти та мати у своєму .розпорядженні майно всіх видів, засновувати громадські та інші підприємства, й управляти ними, а також визначати свій бюджет в рамках системи громадських фінансів. До обов'язків муніципалітету належить захист повітря, землі та водних ресурсів, захист від шуму, збирання та переробки відходів.
Інші обов'язки та функції:
- сприяння розвитку спорту;
- нагляд за місцевими подіями
- організація муніципальних служб ті місцевої поліції. Муніципалітет гарантує виконання місцевих громадських завдань,
визначених ним самим, а також громадських, визначених законом. Громадські служби визначаються законам, які регламентують сферу постачання та розподілу енергії, сферу транспорту та зв'язку, водне господарство з відповідними підприємствами, захист навколишнього середовища.
Державні органи здійснюють нагляд за законністю дій муніципальних органів. Державний нагляд за роботою місцевих общинних органів здійснюють уряд те міністерства. Мер зобов'язаний негайно подавати до уряду або до відповідного міністерства ті декрети, якими муніципалітет регулюватиме справи, передані йому з-під державної юрисдикції. Уряд чи міністерство можуть зупинити подання чинності тому декретові, який вони вважають незаконним, а також передати його на розгляд Конституційного суду.
Мандатних форм взаємодіїміж місцевими урядами не існує. Але згідно із Законом "Про місцеве самоврядування" місцеві общини можуть кооперуватися. Самоврядна місцева спільнота є громадською

 
 

Цікаве

Загрузка...