WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІноземна мова - Англійська, Німецька та інші → Самоврядування в країнах Східної Європи політичний аспект - Реферат

Самоврядування в країнах Східної Європи політичний аспект - Реферат


РЕФЕРАТ
Реферат з прочитаної англійською мовою літератури: "Самоврядування в країнах Східної Європи політичний аспект"
?
ПРАВОВІ ОСНОВИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В БОЛГАРІЇ
Площа - 1 10.994 кв. км.
Населення - 8.472.295
Валовий внутрішній продукт на душу населення складає -1.005 дол. США
Рівень безробіття - 16,4%
Рівень інфляції - 64%
Згідно даних за жовтень 1993р. в Болгарії нараховувалося 25413 чиновників.
До поняття чиновники в- несенні;
а) громадські службовці, які працюють по найму в муніципальних меріях в
т.ч.:
- мери муніципалітетів
- заступники мерів муніципалітетів
- головні адміністратори муніципалітетів
- службовці у відділах муніципалітетів
- службовці в допоміжних муніципальних органах та агентствах
б) громадські службовці, які працюють по найму в меріях населених
пунктів, всього 9446 чол.
ПРАВОВІ ОСНОВИ
Згідно з Конституцією, територія Болгарії поділена на муніципалітети та області. Муніципалітети є юридичними особами, де громадяни здійснюють своє право на власність та зобов'язані використовувати ц.; право. Вони формують свої бюджети.
Конституція розподіляє завдання та обов'язки органів місцевого самоврядування лише в загальних рисах. Часто належне виконання муніципалітетами своїх і передумовою здійснення прав громадян. Особи, чиї права були порушені, можуть оскаржувати такі дії через різноманітні процедури. У всіх випадках муніципалітети вільні ставити будь-яку мету і діяти будь-яким чином, якщо це не заборонено законом або не є виключною функцією інших органів.
ГОЛОВНІ ЗАКОНИ ПРО АДМІНІСТРАЦІЮ ТА МІСЦЕВЕ
САМОВРЯДУВАННЯ
Закон про місцеві податки та інші виплати, 1951 р.
Закон про вибори членів Національних борів, муніципальних радців та мерів, 1991р.
Закон про місцеве самоврядування та місцеву адміністрацію, 1991 р.
Положення Ради Міністрів в 1994р. про структуру та штати обласних адміністрацій.
Деякі інші закони не були формально відмінені, але їх "витіснили" пізніші законодавчі акти.
Ст. 47 Закону "Про місцеве самоврядування та місцеву адміністрацію" передбачає, що службовці муніципальних адміністрацій мають статус державних службовців. Болгарія ще немає такого затвердженого законодавства про громадську службу.
Сучасна реформа місцевого врядування розпочалась ще у 1990 р. Вперше було визнано право на муніципальну власність. Ця законодавча реформа поклала край системі загального контролю держави над майновими правами. Нова Конституція та Закон "Про місцеве самоврядування І місцеву адміністрацію" надали муніципалітетам статусу автономних органів, які є юридичними особами, що формують свої власні бюджети. Закон "Про " реорганізацію та приватизацію державних та муніципальних підприємств у 1992р. дає право муніципалітетам приватизувати будь-яке підприємство.
ІЄРАРХІЧНА СТРУКТУРА ТА ВЗАЄМОДІЯ МІСЦЕВИХ УРЯДІВ
Урядова система в Болгарії складається із двох головних рівнів - установи центрального уряду та установи місцевого самоврядування. Центральні установи мають власні централізовані органи. Обласні управителі є представниками центрального уряду: обласні структури податкової адміністрації та обласні структури міністерства внутрішніх справ.
У зв'язку із особливостями законодавства та функціональною
нерівновагою між місцевими та центральними адміністраціями в Болгарії фактично існує дві групи адміністративних установ: центральний, тобто Рада Міністрів і різні Міністерства з відповідними їм місцевими структурами обласними управителями та органи місцевого самоврядування, тобто
муніципальні ради, мери муніципалітетів та мери населених пунктів, округи, як місцеві урядові структури середнього рівня не існують. Є й такі галузі, де центральний та місцевий уряд поділяють відповідальність за нормальне функціонування.
Громадські служби, за які несуть відповідальність місцеві уряди мають обов'язки, покладені на них законом: захист природного середовища, охорона здоров'я, соціальні служби, освітні функції, культурні функції та інші. Закон передбачає також, що муніципалітети можуть виконувати державні функції, якщо їм ці функції делеговані спеціальним законодавчим актом.
Добровільно взяті обов'язки: Нелегко скласти об'єктивний список обов'язків, що їх муніципалітети беруть на себе добровільно. Муніципалітети взагалі не дуже схильні брати на себе додаткову відповідальність.
ЮРИДИЧНІ СТОСУНКИ МІЖ МІСЦЕВИМИ ТА ЦЕНТРАЛЬНИМИ ОРГАНАМИ. НАГЛЯД ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ МІСЦЕВИХ УРЯДІВ
Конституція і закони прийняті центральним урядом, складають правову основу діяльності місцевих урядів. Місцеві уряди є юридично незалежними від центрального в тому розумінні, що центральний уряд не має права давати конкретні накази місцевим організаціям. Через закони центральний уряд призначає місцевим урядам певні функції. Дотримання обов'язків, визначених законом, забезпечується пірамідальною системою адміністративного нагляду за законністю. Суперечки про сферу юрисдикції між органами місцеве врядування та центральною адміністрацією розв'язує конституційний суд.
МАНДАТНІ ТА ДОБРОВІЛЬНІ ФОРМИ МІЖ МІСЦЕВИМИ
УРЯДАМИ
Згідно з положеннями закону, округи можуть бути єдиною обов'язковою формою взаємодії між місцевими урядами, але вони ніколи не створювались. Закон дозволяє також створення асоціацій територіальних одиниць для вирішення проблем та для виконання робіт, що становлять спільний інтерес.
ОРГАНИ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ УРЯДІВ
Крім депутатів Національних Зборів, у Болгарії обираються тільки муніципальні ради та мери. Обидва органи місцевого самоврядування в муніципалітеті (муніципальна рада та мер) утворюються шляхом всенародних виборів: жителі муніципалітету проводять загальне, пряме й таємне голосування.
ВНУТРІШНЯ СТРУКТУРА ЗАКОНОДАВЧОГО ОРГАНУ (КОМІСІЇ)
При болгарській системі законодавства було б перебільшенням твердити, що місцеві представницькі органи виконують законодавчі функції. Слово "закон" є професійним терміном , яким позначають акти Національних Зборів (парламенту). Муніципальні Ради обмежені у своєму появі видавати постанови з питань місцевого значення. Муніципальні Ради мають таку внутрішню структуру: їхнім найважливішим органом є пленарна сесія муніципальної ради. Муніципальна Рада обирає свого голову, чиї функції є чисто представницькими та координативними, постійні та тимчасові комісії муніципальної ради визначають її політику, пропонують конкретні проекти рішень.
РОЗПОДІЛ ВЛАДИ МІЖ ЗАКОНОДАВЧИМИ
ТА АДМІНІСТРАТИВНИМИ ОРГАНАМИ
Головними функціями муніципальних Рад є:
- визначення структури муніципальної Ради;
- прийняття правил процедури;
- ухвалення планів розвитку;
- визначення розмірів місцевих податків;
- ухвалення муніципального бюджету;
- призначення референдуму.
Головними функціями муніципальних мерів є:
- здійснення загальноївиконавчої влади в муніципалітеті;
- керівництво діяльністю відділів;
- організація

 
 

Цікаве

Загрузка...