WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІноземна мова - Англійська, Німецька та інші → Розвиток навичок запам’ятовування в процесі вивчення англійської мови - Реферат

Розвиток навичок запам’ятовування в процесі вивчення англійської мови - Реферат

справді, чітка послідовність слів у реченні, численність структурних форм, граматичних категорій, чим не тригонометрія. Учням - прагматам доречно зауважувати, що англійська мова - це "зашифрована" українська. Щоб її розкодувати, потрібно знати наш еквівалент на позначення того чи іншого слова (тобто переклад). Перекладаючи текст, ми ніби розв'язуємо рівняння, підставляючи математичні формули, що тримаємо в пам'яті ( англійською мовою то є сталі конструкції). Так як в геометрії набір математичних знаків ??oR2oH означають єдине поняття - V (об'єм конуса), так і в англійській мові іноді набір логічно несуттєвих слів вживається на позначення одного вислову. Це і є англійські конструкції. Їх не можна розтлумачити українською. Треба лише завчити, як математичну формулу.
Для збереження усього дітьми запам'ятованого, необхідно його постійно повторювати. Отже, вчитель має планувати урок таким чином, щоб час на повторення раніше вивченого залишався. У разі неможливості, необхідно задавати вправи такого спрямування на домашнє завдання. В підручниках, як правило, такі вправи є після вивчення кожної теми під заголовком "Завдання для повторення". На процес збереження інформації вчитель повинен звернути не меншу увагу, адже в протилежному разі це призводить до такого процесу як забування. Воно, в цьому випадку для нас є зовсім недоречне (принаймні до процесу відтворення).
Отже, процес відтворення. Як же тут досягти бажаного результату. Коли при запам'ятовуванні ми вдавались перш за все до логіки, то тут, насамперед, має передувати системність, чітка послідовність викладу вивченого. В цьому разі зі сторони вчителя правильним буде вимога до учнів складання плану відповіді (в усному чи письмовому варіанті).
Уміння складати план і користуватись ним є показником вищого рівня функціонування пам'яті.У розвитку пам'яті підлітків характерною є така суперечність: з одного боку, вони свідоміше використовують досконаліші прийоми запам'ятовування, а з другого - у них уповільнюється утворення нових зв'язків, їм доводиться при заучуванні матеріалу докладати більше зусиль. До того новоутворені зв'язки в них менш стійкі, ніж ті, що виробилися раніше і тому зникають швидше. У підлітків повільніше виробляються асоціації за суміжністю, тобто знижується здатність механічно запам'ятовувати.
Слід наголосити , що всюди, де треба викласти зв'язаний текст, розвиток подій чи доведення до правил, необхідно з'ясувати послідовність ходу інформації. Дуже часто буває так, що дитина, повністю володіючи матеріалом, на уроці розгублюється, не знаючи з чого саме почати, або що за чим говорити. Її слова летять поперед думки, діти піднімають руки для виправлення, вчитель записує оцінку, а вона доходить висновку, що і вчи, що не вчи - результат все одно поганий. Отже, краще буде затрачати найменше вивільнення енергії. Все одно не оцінять належним чином. Так, може прокинутись відраза до навчання, потім ненависть до предмету, до науки взагалі і неправильний вибір професії в подальшому. А з чого все починалось? Вчитель однієї миті не приділив учениці достатньої уваги. Таких випадків чимало у нашому житті. Щоб цього уникнути, необхідно, пропонуючи загальний метод для усього класу, звернути уваги на ті одиниці учнів, яким він не підходить. Можливо, приділивши ті кілька хвилин для надання окремих рекомендацій зараз, ми відкриємо широкі можливості для дитини в майбутньому.
Згідно принципу єдності свідомості та діяльності, все, що закладається в людину природою, являє собою лише можливість для розвитку. Але чи буде ця можливість втілена у життя - це вже залежить від його біографії, де вчитель, як бачимо, відіграє чи не найбільшу роль після батьків. Тож слід бути обачними. Адже, коли батьки виховують кілька своїх дітей, то на вчительській совісті висить доля усієї школи.
Тест: "Якою є ваша пам'ять?"
1. Чи легко ви запам'ятовуєте п'ять різних номерів?
2. Ви забували коли-небудь з'явитися на важливу для вас зустріч?
3. Можете згадати, чим саме снідали три дні тому?
4. Пам'ятаєте свій перший дзвоник?
5. А першу кращу подругу?
6. Як пройшов ваш перший день у школі?
7. Пам'ятаєте якийсь віршик з дитячого садка?
8. Яким було ваше улюблене вбрання в малому віці?
9. Перед тим, як зателефонувати, ви шукаєте записний номер?
10.Пам'ятаєте, у що вчора була одягнена ваша вчителька?
Завдання:
- підсумуйте кількість позитивних відповідей;
- підсумуйте кількість негативних відповідей;
- підсумок запишіть.
Результативність: (визн. за к-стю позит. балів.)
8 - 10 : Ви маєте просто чудову пам'ять. Для підготовки домашнього завдання майже не затрачаете вагомих зусиль. Але не зловживайте цим, адже в вашому положенні можна швидко зазнатись. Це ні для кого не бажано. Пам'ятайте: щоб гарно виглядати, потрібно постійно вдосконалюватись.
5- 7: Ви не добре запам'ятовуєте навчальний матеріал, хвилюєтесь через це. Але не варто. Краще почніть працювати над собою. Тренуйте пам'ять і досягнете бажаних результатів. Почніть від сьогодні.
1- 4: Ви погано запам'ятовуєте навчальний матеріал, але причиною цього може бути, зовсім не погана пам'ять, а швидше всього - ваша неуважність, розсіяність, метушливість. Заспокойтесь, зберіться і тоді все у вас буде добре.
Список використаних джерел
1. Общая психология/ Под ред. А. В Петровського - М.; Просвещение, 1986. - 186 с. С. 132 - 134
2. Обучение и развитие. Экспериментально-педагогическое исследование / Под ред. Л. В. Занкова. - М., 1975. С. 75 - 77
3. Особенности обучения и психического развития школьников / Под ред. И. В. Дубровиной, Б. С. Круглова. - М.: Педагогика, 1988. - 192с. С. 234 - 236
4. Овчаренко К. С. Як розвивати память, мислення і розумові сили дитини // Педагогіка В. Сухомлинського як втілення гуманістичних загальнолюдських ідеалів. - Миколаїв, 1998. - 120с.
5. Підласий І. П. Система засвоєння-забування // Педагогіка і психологія. - 1995. - № 2.
6. Особенности обучения и психического развития школьников / Под ред. И. В. Дубровиной, Б. С. Круглова. - М.: Педагогика, 1988. - 192с
7. Зайцев В. Помогите слабым! Как развить память у первоклассника // Учительская газета. - 1998. - № 13.
8. Добровольська Л. Розвиток памяті та уяви // Початкова освіта. - 1999. -№ 11.
9. Ипполитов Ф. В. Память школьника. - М.: Знание, 1978. - 48с.
10. В. Г Кулиш Способы запоминания английских слов. - Д.; Сталкер, 2003. - 304с.

 
 

Цікаве

Загрузка...