WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІноземна мова - Англійська, Німецька та інші → Інформатизація процесу навчання англійській мові - Курсова робота

Інформатизація процесу навчання англійській мові - Курсова робота

учня.
Проаналізуємо деякі з них.
а). Вивчення лексики.
При введенні й відпрацьовуванні тематичної лексики, наприклад покупки, продукти харчування, одяг і т.д., можна використати комп'ютерні програми "Triple play plus in English", "English on holidays", "English Gold' і інших. Етапи роботи з комп'ютерними програмами наступні: демонстрація, закріплення, контроль.
На прикладі комп'ютерної програми "English on holidays" розглянемо ці етапи.
На I-му етапі - введення лексики, наприклад, по темі "Weather". Використовуючи демонстраційний комп'ютер, учитель вибирає автоматичний режим: на екрані з'являються картинки, що зображують природні явища: сніг-snow, злива-shower, гроза-thunderstorm, похмуро-humidity, паморозь-drizzle, ясно-clear, сонячно-sunny, холодно-cold, хмарно-cloudy, град-hail і інших. Потім випливають фрази:
" What a beautiful day! - Який прекрасний день!
" What awful weather! - Яка жахлива погода!
" Is it usually as hot as this? - Тут завжди так пекуче?
" What's the forecast for tomorrow? - Який прогноз погоди на завтра?
" It's windy! - Дує сильний вітер!
" It's raining - іде дощ
Учні дивляться й слухають. Час роботи - приблизно 1 хвилина.
На II-му етапі йде робота з відпрацьовування вимови й закріплення лексики. Учитель або учень перемикає програму з автоматичного режиму у звичайний, клацає мишкою навівши стрілку на потрібне слово або фразу. Учні повторюють за диктором хором. При наявності в класі декількох комп'ютерів, учні працюють індивідуально або парами, використовуючи навушники й мікрофон. Час роботи - приблизно 5 - 10 хвилин, це залежить від кількості слів досліджуваної теми.
На III-му етапі проводиться контроль вивченої лексики. Учні вибирають завдання, що містить різну кількість питань по темі: 10, 20, 30. По закінченні здачі іспиту на екрані з'являється таблиця результатів у відсотках. Звичайно, кожний учень прагне домогтися кращих результатів.
Якщо в класі тільки один комп'ютер, він використовується як демонстраційний при введенні й фронтальному закріпленні лексики. Контроль тематичної лексики можна здійснювати індивідуально використовуючи роздавальний матеріал - картки. Завдання на картках можуть бути аналогічні завданням комп'ютерної програми, наприклад:
" Укажіть правильний варіант перекладу
сніг - tennis, shower, snow, umbrella, thunderstorm, boxing, basketball
" Яке з написаних слів є зайвим за змістом
winter, February, cool, december, November, January
і т.п.
Комп'ютерна програма "English on holidays" охоплює лексичний матеріал по темі "Місто" і дозволяє контролювати лексику відразу по всіх розділах теми. У цьому випадку пропонується більша кількість питань: 60, 90, 120.
б). Відпрацьовування вимови.
Багато навчальних програм передбачають режим роботи з мікрофоном. Після прослуховування слова або фрази учень повторює за диктором і на екрані з'являється графічне зображення звуку диктора й учня, при порівнянні яких видні всі неточності. Учень прагне домогтися графічного зображення вимовленого звуку максимально наближеного до зразка.
в). Навчання діалогічного мовлення.
Приклад роботи з діалогами комп'ютерної програми "Triple play plus in English". Із запропонованих 12 діалогів, вибирається один, наприклад "У кафе". На екрані з'являються кілька картинок - сцен даного діалогу.
I - етап - знайомство з діалогом.
" Good morning!
" Good morning!
" What would you like?
" I'd like some coffee, please.
" Do you want milk in your coffee?
" Yes, please.
" Hey, this coffee is too cold.
" I'm sorry.
" here is some hot coffee.
" Thank you.
" How is it now?
" It's just right.
" Would you like some more coffee?
" No, thanks.
" How much is it?
" Ninety - five cents, please.
" Thank you. Have a nice day.
" Good bye.
II - етап - розучування діалогу.
При наявності декількох комп'ютерів у класі учні працюють парами або групами по 3 чоловіки. Вони повторюють за диктором фрази, тут же може бути використаний режим роботи з мікрофоном. Молодші школярі можуть виконувати вправи на складання даних речень із групи слів, наприклад: like, lyke, what, you, wood, your, yu, would. Учень наводить стрілку на потрібне слово, клацає мишкою, щоб скласти речення What would you like? і т.д. Кількість вірних речень відбивається на екрані. Таким чином, учні в ігровій формі освоюють правопис і розучують діалог.
III - етап - інсценування діалогу.
Учні відтворюють діалог спочатку з опорою на картинки, потім інсценують його самостійно.
Наступний етап - це контроль діалогічного мовлення після вивчення всіх 12-ти діалогів. Учні вибирають картку із завданням (учитель сам готовить картки з описом ситуації) і розігрують свій діалог, використовуючи лексику даної програми й проявляючи свою фантазію.
г). Навчання письму.
Цей вид роботи вирішує відразу два завдання: правильненаписання англійських слів і освоєння клавіатури. Комп'ютерна навчальна програма "Bridge to English" допомагає вирішити ці завдання. Майже кожне завдання передбачає печатку на клавіатурі англійських слів і речень.
д). Відпрацьовування граматичних явищ.
Всі навчальні комп'ютерні програми так чи інакше передбачають відпрацьовування певних граматичних структур. У програмі "Bridge to English" 20 уроків, і в кожному уроці відпрацьовуються свої граматичні явища: стверджувальні, негативні й питальні речення, ступені порівняння прикметників, дієприкметник, пасивний стан, займенники somе, any, структури there is / there are, прийменники й т.д. Всі види роботи одного уроку. спрямовані на відпрацьовування певного граматичного явища.
У розділі "Граматика" програми "Професор Хіггинс" є два розділи теоретичний і практичний. Перевіряючи знання учня програма відзначає його успіхи, при необхідності підказує.
Програма "English Gold" ("Deutsch Gold") містить 144 мікродіалоги, кожний з яких відпрацьовує певну граматичну структуру, наприклад, Present Continuous використається в багатьох діалогах, наприклад, розмова батьків про своїх дітей, які грають у саду. Після прослуховування діалогу, учні відтворюють його з опорою на картинку, потім самостійно.
Складання тестів по граматиці, використовуючи комп'ютер, допомагає учнем краще освоїти граматичний матеріал. Старшокласники розробляють свої комп'ютерні програми на перевірку лексичних і граматичних знань учнів.
2.3 Основні проблеми створення мультімедійних курсів
Основна проблема створення мультімедійних курсів полягає в створенні матеріально-технічної бази, що відповідає сучасному рівню розвитку мультимедійної техніки. Це наявність мультимедійного комплексу й робочих станцій не нижче IBM486 і банку CD, а також навчальних і контролюючих програм, що забезпечують успішне застосування нових інформаційних технологій на уроках по різних предметах. Бажане створення окремого спеціалізованого класу, у якому учителя-предметники зможуть давати уроки з використанням комп'ютерів не на шкоду урокам інформатики.
У випадку, якщо школа в стані вирішити дане завдання, виникає дві взаємозалежних проблеми:
організаційно-методична;
психологічна.
Перша проблема пов'язана із забезпеченням банку програм різного призначення, що задовольняють гімназичним стандартам.
Друга

 
 

Цікаве

Загрузка...