WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІноземна мова - Англійська, Німецька та інші → Інформатизація процесу навчання англійській мові - Курсова робота

Інформатизація процесу навчання англійській мові - Курсова робота

шаблона, що вийшов, роботи з текстом, можливість використання матеріалів, що вийшли, і придбаних знань у майбутньому [3, 48].
У методиці викладання іноземних мов накопичений цікавий досвід використання комп'ютерних навчальних курсів і програм. Серед комп'ютерних курсів і програм по англійській мові найбільше поширення одержали наступні: "Професор Хіггінс. Англійська без акценту", "Англійська базовий курс", "Англійська. Шлях до досконалості", "English Course", "English Platinum", "Oxford Platinum", "In & Around London", "Bridge to English", "Focus on Grammar", а також персональна система навчання англійській мові за допомогою комп'ютера "Репетитор", в основі якої - метод інтенсивного навчання Г.А.Китайгородской.
Навчальна програма "Професор Хіггінс. Англійська без акценту" може надати велику допомогу в проведенні фонетичних зарядок. Звуки, слова, словосполучення й речення сприймаються учнями на слух і зорово. Учні мають можливість спостерігати на екрані комп'ютера за артикуляційними рухами й сприймати на слух правильну інтонацію. При цьому, у силу досить високих імітативних здатностей учнів, у їхній пам'яті запам'ятовуються правильні зразки.
"Англійський базовий курс" містить близько 60 досить змістовних і цікавих текстів на різні теми по історії, культурі й побуту Великобританії й США.
Дуже простий у застосуванні мультимедийний підручник "English Course". У ньому є великий вибір діалогів на самі різні теми, наприклад, "Їжа", "Магазини", "Футбол", "На дискотеці", "Огляд Кембриджу", "Покупки" і т.д. Він може бути використаний для індивідуальних занять - для бажаючих швидше навчитися основ розмовної англійської мови.
Дуже змістовні, багаті яскравими рольовими іграми, фільмами й текстами, подобаються як дітям, так і дорослим мультимедийні програми "English Platinum", "Oxford Platinum" і "Англійська. Шлях до досконалості". На жаль, їх важко встановити, для цього потрібний фахівець високого класу.
Матеріал мультимедійного підручника "Bridge to English" відповідає програмним вимогам середньої школи по навчанню англійській мові, підвищує лексичний і граматичний рівень знань учнів, розширює їхній кругозір, поліпшує вміння й навички учнів не тільки по аудіюванню, читанню й письму, але й говорінню. За допомогою аудиотренажера можна працювати над вимовою, тому що програма озвучена професійними дикторами Бі-Бі-Сі. В основу навчання усного мовлення покладені діалоги. У мультимедийній програмі "Bridge to English" у кожному з 20 уроків є тематичні діалоги. Важливо ще й те, що в багатьох діалогах є нестандартні форми відповідей, що створить передумову для оволодіння творчим мовленням і допомагає зосереджувати увагу не на формі, а на змісті. Це, у свою чергу, допоможе вчителеві підібрати відповідні ситуації на заняттях без комп'ютера й продовжувати ефективно стимулювати мовлення учнів.
Програма "Focus on Grammar" призначена для вдосконалювання граматичних навичок. Однак необхідно набирати англомовні тексти на клавіатурі, а оскільки в учнів ця навичка сформована ще недостатньо, це приводить до непродуктивних втрат часу. Крім того, вправи в основному однотипні, мають репродуктивний характер, і учні швидко стомлюються.
Програма "In & Around London" містить цікавий матеріал, тексти й ілюстрації, а також тестові завдання по країнознавству.
Персональна система навчання англійській мові за допомогою комп'ютера "Репетитор", містить тексти, вправи й тестові завдання. З її допомогою можна вдосконалювати вимову. Матеріал частково продубльований на аудіокасеті й у книзі [35, 12].
Н.Л. Лукошкина відзначає, що основні положення для створення комп'ютерних курсів і програм можна сформулювати в такий спосіб:
1. грамотне використання комп'ютера як нового засобу навчання;
2. вузька орієнтація навчання й у зв'язку із цим мінімізація й конкретизація цілей навчання;
3. забезпечення індивідуалізації навчання й орієнтацію на автономне навчання;
4. опора на професійні знання й досвід учнів;
5. навчання на матеріалі тематики, що враховує потреби даної категорії учнів [17, 3].
У рамках першого положення можна спертися на роботу закордонних методистів R.E. Mayer, R. Moreno, що запропонували сім основних принципів створення мультимедійних презентацій:
- основою для створення мультимедійних освітніх матеріалів є когнітивна теорія [17, 5]
- принцип мультимедійності - інформація, представлена у вигляді оповідання й мультиплікації засвоюється краще, ніж представлена у вигляді оповідання;
- принцип просторової близькості - інформація засвоюється краще, коли текстовий коментар розташовується поруч із відповідним чином, а не внизу екрана;
- принцип тимчасової близькості - інформація засвоюється краще, коли пояснення й зображення представлені одночасно;
- принцип когерентності - інформація засвоюється краще, якщо відсутні зовнішній шуми (включаючи музику), слова й відеозображення, що не ставляться до пояснює материалу, що, безпосередньо;
- принцип надмірності - засвоєння матеріалу краще при мультиплікації й оповіданні, чим при мультиплікації, оповіданні й текстовому повідомленні на екрані;
- принцип персоналізації - інформація засвоюється краще, якщо оповідання ведеться в розмовному, а не у формальному стилі, тому що залучені "я" і "ти"[17, 7].
Цілі використання комп'ютерних технологій для роботи із текстом конкретизовані в такий спосіб: їхнєвикористання заощаджує час на презентацію навчального граматичного й лексичного матеріалу, сприяє реалізації інтелектуального й творчого потенціалу учнів, формуванню професійної компетенції, спрощує навчання основним стратегіям (запам'ятовування, розуміння) при роботі із текстом.
При забезпеченні індивідуалізації навчання й орієнтації на автономне навчання потрібно враховувати, що процес роботи з текстом з використанням комп'ютера не повинен бути тривалим, містити в собі великої кількості однорідних репродуктивних вправ і повинен служити практичним цілям оволодіння методикою роботи з текстом у класі й у процесі самостійної роботи.
На початковому етапі навчання спілкуванню, коли опора на знання й досвід учнів ще неможлива, навчання можна проводити на матеріалі тематики, що охоплює міжособистісне спілкування. Такий підхід до вибору текстів цілком виправданий, тому що курс іноземної мови носить комунікативно-орієнтований характер, його завдання визначаються комунікативними й пізнавальними потребами тих, яких навчають,.
Контроль успішності подібного навчання повинен бути оперативним і передбачатися при розробці відповідних навчальних матеріалів і підсумковим з боку провідного викладача у вигляді телепрезентацій, творчих робіт.
?
2.2 Форми роботи з комп'ютерними навчальними програмами на уроках іноземної мови
Існує безліч комп'ютерних програм, що допомагають учителеві англійської мови й учнем при оволодінні англійською мовою.
Комп'ютерні навчальні програми мають багато переваг перед традиційними методами навчання. Вони дозволяють тренувати різні види мовної діяльності й сполучити їх у різних комбінаціях, допомагають усвідомити язикові явища, сформувати лінгвістичні здатності, створити комунікативні ситуації, автоматизувати язикові й мовні дії, а також забезпечують можливість обліку провідної репрезентативної системи, реалізацію індивідуального підходу й інтенсифікацію самостійної роботи

 
 

Цікаве

Загрузка...