WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІноземна мова - Англійська, Німецька та інші → Нові інформаційні технології як засіб формування мотивації навчання (предмет “англійська мова”). - Реферат

Нові інформаційні технології як засіб формування мотивації навчання (предмет “англійська мова”). - Реферат

University press)
3. Використання тематичних текстів для тестування ( наприклад, "Birth of the Computers", D. Booth, PET, Oxford University Press).
4. Проведення вікторини "Internet quiz", http://www.englishtown.com
Дійсний урок є завершальним по темі "Computers and Internet".
ЦІЛЬ УРОКУ:
Навчальна:
1. Навчити учнів користатися Інтернет для пошуку інформації, реєстрації на сайті, збереженню інформації на дискету.
2. Познайомити учнів з новою країнознавчою інформацією (наприклад,
Різдво).
3. Навчити самостійно перевіряти свої знання англійської граматики.
Розвиваюча:
1. Прищепити інтерес до роботи в Інтернет.
2. Розширити кругозір, підвищити інтерес до вивчення англійської мови за допомогою Інтернет.
Виховна:
1. Навчити правил мережного етикету , включаючи побудову тексту електронного повідомлення.
2. Навчити дбайливо відноситися до технічних засобів.
ХІД УРОКУ:
Урок у даному випадку проводився в Центрі відкритого доступу до Інтернет Київській обласній юнацькій бібліотеці.
1. Тому що учні в ході підготовці до даного уроку опанували теоретичними знаннями про роботу в Інтернет, їм було пояснено, що таке портал, урок починається зі знайомства з порталом для вивчаючих англійську мову http://www.complexsystems.net. Учитель записує на дошці вищевказану адресу, учні, змінюючи шрифт із української на латиницю, заходять на портал. Вони переглядають різні розділи ( за бажанням - 5-10 хвилин у залежності від швидкості з'єднання), знайомляться з електронними словниками, потім натискають на посилання "Різдво і Новий рік" і докладно вивчають інформацію, розміщену у даному розділі, включаючи різдвяну музику, виконують кросворд.( 10-15 хвилин).
2. Учні знайомляться із сайтом для вивчаючих англійську мову http://www.englishtown.com :
а) тому що для реєстрації на сайті необхідно мати електронну поштову скриньку, учні реєструються на одному з безкоштовних поштових серверів - навчання протягом 10 хвилин.
б) вони реєструються на сайті http://www.englishtown.com, заповнюють інформаційну форму для створення власного файлу на сервері ( англійською мовою, при цьому потрібно написати невелику розповідь про себе, так названа самопрезентація в писемній формі). За бажанням, вони можуть заповнити форму пошуку друзів по переписуванню. - 15 хвилин.
в) учні переходять до розділу тести, виконують комплекс граматичних тестів з моментальною перевіркою ( дається пояснення, чи правильно виконане кожне речення і правило - англійською мовою) - 15-20 хвилин.
г) у розділі "Клуби" учням для відпочинку пропонується пограти в мовні ігри ( "Шибениця", "Кросворд" і інші). Бажаючі беруть участь у творчих конкурсах ( по англійській мові).
15 хвилин.
3. За допомогою будь-якої пошукової системи учні знаходять цікаву для них країнознавчу інформацію , що зберігають на дискеті, виводять на принтер. - 10 хвилин.
4. Домашнє завдання - Write a composition "Internet - evil or benefit".
Потрібно відзначити, що після проведення даного уроку в учнів з'явилися друзі по переписуванню по електронній пошті( англійською мовою), вони стали часто приходити в Інтернет-центр, тобто мета уроку прилучити їх до роботи в Інтернет - досягнута.
План уроку англійської мови
з використанням Інтернет.
Даний урок розрахований на 90 хвилин навчального часу, так названий "здвоєний урок", ефективність якого значно вище 45 хвилин на середній і старшій ступінях навчання.
ЦІЛЬ УРОКУ :
Познайомити учнів з можливостями використовувати Інтернет з метою самоосвіти.
ЗАДАЧІ:
1. Продовжити роботу з розвитку наступних навичок:
Аудіювання - розуміти на слух автентичні тексти ( матеріали розсилання).
Говоріння - складання усного висловлення на основі прочитаного тексту, розвиток уміння висловлювати свою думку, аргументувати її.
Читання - читання автентичного тексту, що містить незнайомі слова, перебування в тексті ключових речень, головної і специфічної ідеї. Розвиток мовного здогаду, уміння користатися електронним словником.
Лист - написання міркування, твору-міркування про поставлену в тексті для читання проблему, уміння висловлювати свої думки в письмовому вигляді.
2. Познайомити учнів з новою спеціальною лексикою по темі "Комп'ютер і Інтернет".
3. Продовжити роботу з вивчення словотвору - іменники, що складаються з двох слів.
4. Фонетика - розвиток і тренування навичок в усному мовленні і при читанні вголос.
ХІД УРОКУ:
1. ВІТАННЯ І МОВНА ЗАРЯДКА. Після вітання вчитель запитує учнів про те, наскільки часто вони користаються комп'ютером при виконанні домашнього завдання, чи використовують вони ресурси Інтернет - 5 хвилин.
2. ЗНАЙОМСТВО З РОЗСИЛАННЯМИ, зв'язаними з вивченням англійської мови - 10 хвилин - Учитель знайомить учнів з такими розсиланнями, як
Merriam-Webster's Word of the Day, Merriam-Webster's Daily Buzzword (http://www.m-w.com);
англійська мова в прислів'ях і приказках; сучасні англійські терміни з області електроніки; сленг, афоризми і розмовна мова в англійській мові; новини сервера http:www.complexsystems.net і інші розсилання сервера http://www.subscribe.ru;
щоденні навчальні листи сервера http://www.englishtown.com (багаторівневі)
Daily Factoid News letter ( http//www.DailyFactoid.com ) - щоденне розсилання, що містить цікаве питання і відповідь на нього.
Один з листів розсилання пропонується як текст для аудіювання.
3. Аудіювання- 10 хвилин - задача: зрозуміти автентичний текст на слух, чи погодитися не погодитися з пропонованою відповіддю, привести приклади з практики ( При наявності в тексті спеціальних термінів, слів, значення яких неможливо зрозуміти з контексту, необхідно попередньо познайомити учнів з ними): Tоdау's question: Is it better to turn my computer on and off each time I use it, or to leave it running all day? Answer: Although this is a topic of debate to some, there are some interesting facts that you may not know to help you with your decision. First when a computer is powered-on but not being used, it uses a very little amount of power. If you turn just the monitor off, the computer actually consumes about as much power as a light bulb. Furthermore, each time you turn on and off your computer you give it unnecessary stress on the parts, and it requires a great deal of energy and power to start itself up. For these reasons, it is often a good idea to leave your computer running during the day if you use it frequently, and only turn it off at night.
4. ГРАМАТИКА - 5 хвилин- compound nouns (матеріал уроку http://www.englishtown.com - "The Internet goes mobile")
Учитель нагадує правило побудови слів:
Room+mate = roommate
Door + bell = doorbell
Snow + ball = snowball
Street + car = streetcar
Motor + bike = motorbike
Учитель пропонує учням скласти слова з запропонованих (значення

 
 

Цікаве

Загрузка...