WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІноземна мова - Англійська, Німецька та інші → Нові інформаційні технології як засіб формування мотивації навчання (предмет “англійська мова”). - Реферат

Нові інформаційні технології як засіб формування мотивації навчання (предмет “англійська мова”). - Реферат

на "наших" уроках вивчається мова Шекспіра, а дійсний англійський з ним має мало загального.
Мені тряплялось тримати в руках найрізноманітніші англомовні видання. Але найбільше я поповнила свої знання мови, саме читаючи статті в Інтернеті. Треба сказати, що саме по собі перебування у віртуальному англомовному світі дає можливість розвивати навички ознайомлювального читання і розширити словниковий запас. Просте читання текстів дуже малоефективне, у кращому випадку запам'ятовуються слова. Для того, щоб зробити процес більш плідним, варто звернутися до матеріалів, створених спеціально для тих хто вивчає мову.
Численні посилання для викладачів англійської мови і вивчаючих мову знаходимо на http;//weblist.ru/russian/ Education/Languages/ Ключовим словом у запитах (це коли ви вже обстежуєте ресурси, що є в даній статті) служить "tefl" чи "tesl", тобто абревіатура від Teaching English as Foreign (чи відповідно Second) Language. Altavista у відповідь на запит дасть розсортовані групи ресурсів: електронні журнали про викладання англійського, activities (тобто всілякого роду завдання), сторінки для тих, хто викладає англійський дітям і т.п. А от майже синонімічною абревіатурою EFL для пошуку користовувати незручно: результати засмічуються сторінками про футбольну лігу і про фортран.
Практичні рекомендації з приводу вивчення іноземних мов знаходяться на www.complexsystems.net/ iisefullinks.html. Там ви побачите такі розділи, як "Шарлатанські методики", "Пам'ять і навички завчання слів", "Газети і журнали ("Cosmopolitan" і ін.)" і посилання на навчальні ресурси. Також багато посилань з анотаціями російською мовою знаходяться за адресою www.irnet.ru/ tanod/engl.htm. там зібрані посилання на різноманітні словники, якими можна скористатися on-line, тести на знання англійської граматики і лексики, що навчають ігри on-line і багато чого іншого. Посилання на подібні ресурси з анотацією на англійському є за адресою www.usd.edu/engl/ESL.html.
Якщо Ви самостійно удосконалите англійський, можу порадити наступне:www.englishclub.net найбільше цікавий своїми тестами трьох рівнів складності, результати яких миттєво перевіряються і вказуються конкретні помилки (а не тільки загальне число набраних балів). Маються лексичні, граматичні і країнознавчі тести (наприклад, підібрати знамениті цитати до імен їхніх авторів). Можливість миттєвої перевірки і зручне маркування тестів за рівнем і змістом вигідно відрізняють їх від "паперового" підручника. www.english-to-go.com представляє уроки, що включають у себе свіжі (уроки регулярно обновляються) статті новин агентства Рейтер. Таким чином, не відмовляючись від свого улюбленого підручника, виданого колись на початку 90-х, учитель дає студенту для читання і дискусії теми, що увесь світ обговорює останні два тижні, а не загальнокультурні і всім обридлі теми начебто того, чим англійський сніданок відрізняється від континентального і чому в Англії немає національної кухні.
При цьому english-to-go усього лише додатковий матеріал, по мовній складності відповідний зазначеним рівням: pre-intermediate, intermediate і upper-intermediate (pre-intermediate приблизно відповідає рівню випускника неспеціалізованої школи, intermediate спеціалізованої англійської школи, upper-intermediate - молодшим курсам мовних вузів). Текст уроку призначений для друкування і використання аналогічно звичайному комунікативному курсу англійського: текст випереджається питаннями для обговорення, після тексту йдуть лексико-граматичні вправи, зв'язані з його складностями, і питання на перевірку розуміння тексту. Уроки english-to-go можна використовувати і як самовчитель (працювати по який усе-таки краще в парі, інакше втратиться головна перевага курсу - можливість посперечатися на актуальну тему), для цього наприкінці кожного уроку дається ключ з відповідями. Тут же ви знайдете і бібліотеку "старих" (за останній рік) уроків, а про появу нових Вас можуть оповіщати по електронній пошті.
Аналогічний english-to-go, але більш зручний для самостійної роботи - http://lrs.ed.uiuc.edu/Impact/ там теж статті свіжих новин intermediate і складніше. Слова, що представляють ускладнення для учнів даного рівня, мають словникові посилання (там, щоправда, не переклад, а тлумачення, але все рівно заощаджуються сили, що витрачаєш, перегортаючи словник, а для деяких слів є і звукові файли з вимовою).
Утім, такі посилання (і з українським перекладом) можна зробити і самому, підключивши словник до WORD, але я особисто вважаю, що, вивчаючи мову, сили потрібно берегти для головного - для розуміння і спілкування. Тому і рекомендую це посилання.
На http ;//www.study.ru/ мається воістину найбагатший вибір матеріалів, найбільш зручних для самостійної роботи, при цьому їхні анотації написані по-російському. Ви знайдете читальний зал з повним текстом декількох англійських романів і свіжих англійських, американських і інших англомовних газет, там же форум спеціально для вивчаючих англійську мову: Ви запитуєте, наприклад, як краще перевести яку-небудь фразу, і Вам відповідають (обговорювані питання досить серйозного рівня). Маються і звичні уроки граматики - пояснення правил російською мовою з прикладами і вправами для закріплення (але на місці вивчаючих я б не квапилася звернутися до цього ресурсу: російські навчальні програми по мові і так страждають передозуванням граматики - не вміючи сказати, котра година, наші студенти все-таки борються з яким-небудь future perfect Continuous). Ще тут знаходяться посилання на найрізноманітніші словники, включаючи і словники сленгу, і інформація про продаж навчальної літератури, відео- і CD-ROM курсів, а також безкоштовні навчальні програми.
Інтернет надає унікальну можливість відчути реальний рівень не тільки загальної англійської, але і якість ваших знань професійної лексики і виражень, наприклад, http;// www.better-english.com/exerciselist.html пропонує удосконалити знання ділової англійської мови. Ви можете пограти в "шибеницю" на ділові теми. Традиційне тільце повішеного вроздріб з'являється, якщо ви не можете угадати букви зі словосполучення на ділові теми. Там же маються і цілком звичні вправи, і можна підписатися на регулярне одержання вправ по електронній пошті.
На визначеному етапі вивчення мови обов'язково виникає думка: все те я вже знаю, а сказати нічого не можу. Не усім вистачає терпіння розмовляти по-англійському зі своїми українськими друзями, не усі почувають себе досить упевнено, щоб підсісти в кафе до іноземця і почати розмову типу "I don't think I know you, do I?" http;//englishtown.ef.com дає можливість насамперед спілкування. Безкоштовно підписавши, ви зможете одержувати по електронній пошті щоденний урок англійського. З методичної точки зору текст уроку я оціню на 2 із плюсом, але в цьому уроці може бути присутнім і якийсь-небудь приємний елемент. Наприклад, дається тема для обговорення в завтрашньому чаті на english town у визначену годину. Тобто чат уже не нарівні

 
 

Цікаве

Загрузка...